• پنج شنبه،29 مهر 1400
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 44
   کد: 215262
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹
   رئیس شورای اسلامی شهر مشهدمقدس در آغاز هفتمین جلسه علنی تاکید کرد؛

   شورای شهر، پای‌کار تکمیل باغ‌موزه دفاع مقدس

   رئیس شورای اسلامی شهر مشهدمقدس گفت: کمک به پروژه باغ‌موزه دفاع مقدس بحث مهمی برای شورای ششم است و در 4 سال پیش رو، با تکیه بر روحیه جهادی، انقلابی و ولایی، به این موضوع حائز اهمیت توجه جدی خواهیم داشت تا تکمیل و آماده بهره‌برداری شود.
   شورای شهر، پای‌کار تکمیل باغ‌موزه دفاع مقدس

   رئیس شورای اسلامی شهر مشهدمقدس گفت: اقدامات ما باید با نیت الهی باشد تا نصرت الهی را داشته باشیم؛ همین مساله در جنگ تحمیلی بروز و ظهور پیدا کرد و ابهت دو بلوک شرق و غرب را شکستیم.

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، حسن موحدیان در آغاز هفتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، با گرامیداشت زادروز شاعر معاصر، استاد شهریار که به‌عنوان روز شعر و ادب پارسی نامگذاری شده است، اظهارکرد: این روز را به یکایک شاعران متعهد، فارسی‌زبانان و دوستداران زبان پارسی و به‌ویژه شعرای مشهدی تبریک و تهنیت می‌گوییم.

   وی با بیان اینکه «شعر» و «بیان» جزو هنرها و معجزات آفرینش هستند، گفت: «عَلَّمَهُ الْبَیَانَ» هم شاید به همین موضوع مهم اشاره دارد.

   موحدیان افزود: در کشور، شعرای بزرگ و متعهدی داریم که حضرت امام‌خمینی(ره) و مقام معظم رهبری نیز در همین عرصه هستند و اشعار بسیار عارفانه و غزل‌های زیبایی سراییده‌اند.

   رئیس شورای اسلامی شهر مشهد با گرامیداشت هفته دفاع مقدس، تصریح کرد: از جنگ ایران و عراق برخی به‌عنوان جنگ جهانی سوم یاد می‌کنند چراکه صدام احمق با کمک و حمایت استکبار جهانی و کشورهای غربی و شرقی جنگ نابرابری را علیه کشورمان رقم زد.

   موحدیان با بیان اینکه ارتش و سپاه و بسیج به صورت مستقیم و غیرمستقیم با 81 کشور دنیا مبارزه کردند و از ده‌ها کشور اسیر گرفتیم که نشان از عقبه گسترده جنگ بود، گفت: رزمندگان ما با دست خالی در مقابل پیشرفته‌ترین تجهیزات جنگی دنیا قرار گرفتند و آنچه امروز سپاه پاسداران و ارتش به آن مجهز شده‌اند، حاصل تجربیات همین نبرد است.

   وی افزود: در زمان جنگ تحمیلی شرایط و عرصه به نحوی بر ایران اسلامی تنگ بود که دشمنان از دادن سیم خاردار به ما دریغ می‌کردند.

   موحدیان خاطرنشان کرد: آنچه در جنگ تحمیلی انجام شد، با نیت الهی بود و نه برای فرد؛ خداوند نیز می‌فرماید که اگر مرا یاری کنید، یاری‌تان می‌کنیم و همین مساله در جنگ بروز و ظهور پیدا کرد و ابهت دو بلوک شرق و غرب را شکستیم.

   رئیس شورای اسلامی شهر مشهدمقدس گفت: 8 سال جنگ تحمیلی تجربه‌ای است که همه باید از آن عبرت بگیریم و خدمت به مردم را جهادی پیش ببریم.

   موحدیان با بیان اینکه نسبت به ترویج ایثارگری‌ها و رشادت‌ها و آنچه در دفاع مقدس گذشته کم‌کاری شده است، افزود: این نبرد زوایای پنهانی دارد که باید سرلوحه کار نسل امروز قرار گیرد و نسل جوان باید بداند که بزرگان و عزیزان سپاه و ارتش و بسیج و ... چه رشادت‌هایی انجام داده‌اند.

   رئیس شورای اسلامی شهر مشهدمقدس با اشاره به پروژه باغ‌موزه دفاع مقدس گفت: کمک به این پروژه بحث مهمی برای شورای ششم است و در 4 سال پیش رو، با تکیه بر روحیه جهادی، انقلابی و ولایی، به این موضوع حائز اهمیت توجه جدی خواهیم داشت.

   موحدیان در پایان با محکوم کردن اهانت روزنامه ترکی به کشور و مردم ایران عزیز، گفت: هر دو کشور مسلمان هستند و برخی معاندین به‌دنبال دامن زدن به اختلافات هستند؛ این اتفاقات با حسن همجواری سازگاری ندارد.

   تعداد بازدید: 44
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 2110    بازدید کنندگان دیروز: 2054    کل بازدید ها : 7,006,177
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد