• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 72
   کد: 215261
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹
   عضو هیات رئیسه و رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر مشهدمقدس:

   ارزش‌های نهفته دفاع‌مقدس باید شناسایی و مستند شوند

   عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر مشهدمقدس گفت: ارزش‌های نهفته دفاع‌مقدس باید شناسایی، طبقه‌بندی و مستند شود و سپس در اختیار عموم، به‌ویژه نسل جوان قرار گیرد.
   ارزش‌های نهفته دفاع‌مقدس باید شناسایی و مستند شوند

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، حسین حسامی در هفتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس ضمن تسلیت ایام حزن و اندوه اهل‌بیت(ع) و گرامیداشت هفته پرخیر و برکت دفاع مقدس، اظهارکرد: هر نظام اجتماعی و تمدنی بر اصول و آرمان‌هایی بنیادین استوار شده و ارزش‌های هر جامعه‌ای، عامل و جوهره حرکت و پویایی آن جامعه است.

   وی با بیان اینکه بسیاری از نظام‌های غیردینی و معنوی و تهی از بنیادهای ارزشمند اعتقادی، برای جلوگیری از رخوت و سست بنیادی نیازمند ایجاد و ساخت ارزش های کاذب و غیر واقعی هستند تا شاید زمینه پویایی جامعه را فراهم آورند، گفت: از جمله ویژگی‌های بارز و ارزشمند نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، برخورداری از حجم وسیع مبانی معرفتی ارزشمند و دستاوردهای بزرگ اعتقادی و ایدئولوژیک بوده که زمینه‌ساز حفظ حیات و سرزندگی جامعه است.

   حسامی افزود: هشت سال دفاع‌مقدس از جمله ارزش‌های بنیادینی است که موتور محرکه بسیاری از فعالیت‌ها و اتفاقات ارزشمند معاصر است.

   عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر مشهدمقدس خاطرنشان کرد: «دفاع‌مقدس» منظومه‌ای معنایی و مفهومی گسترده است که از تنوع مؤلفه هایی برخوردار بوده که برای عرصه‌های گوناگون زیست متعالی شهروند جمهوری اسلامی، برنامه و ایده دارد.

   حسامی با تاکید بر اینکه دفاع‌مقدس را باید در چارچوب یک فرهنگ و با همه عناصر سازنده آن مورد مطالعه و برسی قرار داد، گفت: دفاع مقدس، یک منبع غنی و درخشان برای ساخت سبک زندگی مسلمان انقلابی محسوب می‌شود.

   وی خاطرنشان کرد: استخراج الگوهای گوناگون برای بخش‌های مختلف جامعه شامل جوانان، دانش‌آموزان، زنان و صنوف مختلف یکی از مزیت‌های دفاع مقدس است؛ پس بیراه نیست اگر بگوییم شناخت درست فرهنگ دفاع‌مقدس و فرآوری ارزش‌های حاصل از آن در قالب‌های معاصر و مورد نیاز جامعه، یکی از راهبردهای اصلی سیاستگذاران و مدیران جمهوری اسلامی ایران است.

   حسامی گفت: از جمله امتیازات دفاع‌مقدس باید به تقویت روحیه خودباوری و اعتمادبه‌نفس، هویت‌بخشی انقلابی، تقویت معنویت، افزایش حس مسئولیت‌پذیری، ارائه الگوهای واقعی به جای الگوهای سخیف و ناکارآمد و مواردی از این دست اشاره کرد.

   رئیس کمیسیون برنامه‌، بودجه، فناوری اطلاعات و منابع انسانی شورای شهر مشهد با بیان اینکه دفاع‌مقدس نماد خودباوری، اعتقاد و ولایت پذیری مردم شریف ایران بوده و هست، افزود: این فرهنگ عظیم برای بخش‌های گوناگون جامعه درس‌آموز است؛ در شرایطی که مشکلات بسیاری وجود دارد، اگر مدیران ما از الگوی کوشش‌های جهادی دفاع مقدس بهره ببرند، بسیاری از مشکلات و مسائل امروز به سرعت حل خواهد شد.

   حسامی خاطرنشان کرد: یاد و خاطره دفاع مقدس و الگوی مدیریتی منحصر به فرد آن باید به همین دلیل همواره زنده نگاه داشته و اجرایی شود.

   وی با تاکید بر لزوم شناسایی، طبقه‌بندی و مستند شدن ارزش‌های نهفته در دفاع‌مقدس و قرار گرفتن در اختیار شهروندان، گفت: فرهنگ ایثار از دیگر ارزش‌های مثال‌زدنی دفاع‌مقدس است که نباید بگذاریم در بین جوانان شهرمان کم رنگ شود.

   عضو هیات رئیسه شورای شهر اسلامی شهر مشهدمقدس با بیان اینکه ایثار می‌تواند جامعه را به سوی تعالی و پیشرفت واقعی هدایت کند، تصریح کرد: هزاران نمونه از ایثارگری‌های رزمندگان دفاع‌مقدس، کلاس درسی تکرارناپذیر برای مخاطبان امروز است؛ باید نسبت به مستندسازی این رویدادها و انتقال آنها به نسل جوان امروز که خاطره و تجربه‌ای از دفاع مقدس ندارند، اهتمام جدی شود.

   حسامی، «اخلاص» را از دیگر آموزه‌های بی‌بدیل دفاع مقدس خواند و گفت: اخلاص می‌تواند دستاوردهای جدی را به همراه بیاورد؛ خالص‌کردن نیت‌ها برای انجام امور می‌تواند بسیاری از مشکلات امروز را حل کند.

   وی افزود: تواضع و فروتنی که امروز در جامعه به کیمیا تبدیل شده، یکی دیگر از آموزه‌هایی است که می‌توان از دفاع مقدس آموخت.

   رئیس کمیسیون برنامه، بودجه، فناوری اطلاعات و منابع انسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس گفت: ترویج فرهنگ دفاع‌مقدس و ارزش‌های آن یک وظیفه عمومی و همگانی است که باید مورد توجه قرار گیرد؛ مدیریت شهری به عنوان نزدیک‌ترین متولی و مرتبط با شهروندان و با توجه به وسعت دامنه فعالیت‌های خود استفاده و بهره بردن از ارزش‌های دفاع‌مقدس را یک اصل می‌داند.

   حسامی با بیان اینکه ارزش‌های دفاع‌مقدس یکی از اصول مهم و قابل توجه در حوزه سیاستگذاری شهری است، تصریح کرد: امیدواریم در مشهد مقدس به این امر اهتمام جدی داشته باشیم و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در حوزه‌های مختلف توسط مدیریت شهری در چاارچوب وظایف سازمانی نیز یکی از مسائلی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

   تعداد بازدید: 72
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 1090    بازدید کنندگان دیروز: 3166    کل بازدید ها : 7,015,222
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد