• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 47
   کد: 215244
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸
   رئیس کمیته نظارتی شماره 4 شورای اسلامی شهر مشهدمقدس:

   اجرای طرح بافت پیرامونی حرم مطهر نباید موجب تضییع حقوق ساکنان شود

   رئیس کمیته نظارتی شماره 4 شورای اسلامی شهر مشهدمقدس گفت: بحث حقوق مکتسبه برای شورای ششم از اهمیت و جایگاه ویژه‌ای برخوردار است؛ هر اقدامی که در این بافت صورت می‌گیرد، باید با حفظ حقوق ساکنان و مردم باشد.
   اجرای طرح بافت پیرامونی حرم مطهر نباید موجب تضییع حقوق ساکنان شود

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، فاطمه سلیمی در حاشیه بازدید از سطح منطقه ثامن و برخی پروژه‌های عمرانی در حال اجرای این منطقه، اظهارکرد: باتوجه به ارتباطات شورای شهر با مجلس و دولت، تسریع در روند پیشبرد طرح پیشنهادی در منطقه ثامن را رقم خواهیم زد.

   وی درخصوص حقوق مکتسبه، گفت: بحث حقوق مکتسبه برای شورای ششم از اهمیت و جایگاه ویژه‌ای برخوردار است؛ هر اقدامی که در این بافت صورت می‌گیرد، باید با حفظ حقوق ساکنان و مردم باشد.

   سلیمی با اشاره به مساجد و خانه‌های تاریخی که در بافت پیرامونی حرم مطهر رضوی وجود دارد، افزود: این منطقه، از حیث فرهنگی بافت غنی محسوب می‌شود و یکی از رویکردهای شورای ششم نیز حفظ و تقویت عناصر هویت‌ساز منطقه ثامن است چراکه موجب افزایش حس تعلق‌خاطر نسبت به شهر می‌شود.

   رئیس کمیته نظارتی شماره 4 شورای شهر مشهدمقدس تصریح کرد: مسیرهای تشرف پیاده به بارگاه منور رضوی که در قالب «ره‌باغ‌» تعریف شده، یکی از عرصه‌هایی است که مراکز فرهنگی و یا خانه‌های تاریخی در این فضاها باید نمود بیشتری داشته باشند.

   سلیمی با بیان اینکه در طرح جدید بافت پیرامونی حرم مطهر رضوی علاوه‌بر ره‌باغ‌، باغ‌هایی نیز در انتهای کار دیده شده و به صورت حلقه پیرامون مضجع منور امام‌رضا(ع) شکل خواهد گرفت، گفت: ره‌باغ‌ها و فضاهای پیاده‌مدار، فرصت بسیار خوبی برای آماده‌سازی قلب زائر، پیش از تشرف به حرم مطهر است و نمادسازی‌های فرهنگی و زیارتی باید در این بافت مدنظر قرار گیرد.

   وی افزود: امیدواریم شهردار محترم و شورای عالی معماری و شهرسازی فرایندهای مربوط به طرح بافت پیرامونی حرم مطهر رضوی را تسریع ببخشند چراکه این بافت باید در شان زائر امام‌رضا(ع) باشد.

   تعداد بازدید: 47
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 502    بازدید کنندگان دیروز: 2482    کل بازدید ها : 7,007,051
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد