• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 49
   کد: 215238
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸
   عضو کمیته نظارتی شماره 4 شورای شهر مشهدمقدس:

   ساکنان باقی‌مانده در بافت پیرامونی حرم مطهر باید حفظ شوند

   عضو کمیته نظارتی شماره 4 شورای شهر مشهدمقدس گفت: ساکنان باقی‌مانده در بافت پیرامونی حرم مطهر رضوی، تحت هر شرایطی باید حفظ شوند و ترکیبی از زائر و مجاور را در کنار یکدیگر داشته باشیم.
   ساکنان باقی‌مانده در بافت پیرامونی حرم مطهر باید حفظ شوند

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، حسن کریمدادی در حاشیه بازدید از برخی پروژه‌های عمرانی سطح منطقه ثامن با بیان اینکه بافت پیرامونی حرم مطهر رضوی طی 25 سال اخیر با مشکلات عدیده‌ای روبرو شده است، اظهارکرد: این بافت، سبقه‌ای 1200 ساله دارد و لذا حفظ هویت تاریخی مشهد در این بافت از اهمیت مضاعفی برخوردار است.

   وی افزود: با این طرح، افرادی که سال‌های سال تعلق خاطر خاصی به محل سکونت خود در اطراف حرم مطهر رضوی داشتند و زندگی اجتماعی و فرهنگی خوبی را در جوار بارگاه منور امام‌رضا(ع) تجربه کرده‌ بودند، بدون هیچ برنامه‌ای کوچ داده شدند.

   کریمدادی با بیان اینکه رفتن ساکنان بومی موجب برهم خوردن هویت بافت شد و امروز دیگر از شهروندان اصیل مشهدی خبری نیست، گفت: در برنامه‌ریزی‌ها قرار بود که جمعیتی دوباره به این منطقه بازگردد ولی این مهم آن‌گونه که باید محقق می‌شود چراکه نوع نگاه و کاربری‌ها عمدتا به تجاری و سکونتگاه‌های موقت و هتل تغییر پیدا کرده است.

   عضو کمیته نظارتی شماره 4 شورای شهر مشهدمقدس با اشاره به افراد بومی که همچنان در بافت حضور دارند و ساکن هستند، تصریح کرد: این افراد با حضور خود پایبندی به بافت را ثابت کرده‌اند و شورای شهر تاکید دارد که این جمعیت تحت هر شرایطی باید حفظ شود تا ترکیبی از زائر و مجاور را در کنار یکدیگر داشته باشیم.

   تعداد بازدید: 49
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 363    بازدید کنندگان دیروز: 2482    کل بازدید ها : 7,006,912
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد