• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 176
   کد: 215216
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷
   رئیس کمیسیون توسعه و بهسازی توس شورای شهر مشهد در مراسم رونمایی از کتیبه توصیه مقام معظم رهبری در مورد احیای توس خبرداد؛

   8 کلان‌پروژه در توس پیش‌بینی شده است/ دست‌نوشته رهبری، سندی پیش‌روی مدیران شهری واستانی

   رئیس کمیسیون توسعه و بهسازی توس شورای اسلامی شهر مشهدمقدس گفت: مطالعات احداث 8 کلان‌پروژه در توس تا پایان سال به اتمام می‌رسد و امیدواریم تا پایان دوره ششم، شاهد بهره‌برداری از این پروژه‌ها باشیم.
   8 کلان‌پروژه در توس پیش‌بینی شده است/ دست‌نوشته رهبری، سندی پیش‌روی مدیران شهری واستانی

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، مجید طهوریان عسکری در حاشیه مراسم رونمایی از کتیبه توصیه مقام معظم رهبری در مورد احیای توس، ضمن گرامیداشت سالروز شعر و زبان پارسی، اظهارکرد: خطه توس، مهد زبان و ادبیات پارسی، به‌ویژه در حوزه ادبیات حماسی است.

   وی افزود: مدت‌ها بود که در مجموعه شهرداری مشهد و بخش‌های مرتبط با حوزه کمیسیون توسعه و بهسازی توس شورای شهر، زحمات بسیاری کشیده شد تا پیام مقام‌ معظم رهبری که 25 سال پیش توسط ایشان در توس نگارش شده بود، به صورت سنگ‌نوشته درآمده و نصب شود که امروز شاهد رونمایی از آن هستیم.

   طهوریان عسکری، دست‌نوشته رهبر انقلاب اسلامی را سندی مشخص و روشن پیش‌رو و مقابل چشمان مدیران مجموعه مدیریت شهری و استانی دانست تا نسبت به عملیاتی نمودن نگاه و منویات ایشان اقدام نمایند.

   رئیس کمیسیون ویژه توسعه و بهسازی توس با بیان اینکه در ادوار مختلف شورای شهر و مدیریت شهری مشهد زحمات بسیاری برای توس کشیده شده است، تصریح کرد: تاکنون 25 سال از این دست‌نوشته گذشته و تا پایان شورای ششم قریب به 3 دهه از این یادداشت می‌گذرد.

   طهوریان عسکری گفت: امیدواریم مدل تلاش و عملکرد ما و برونداد این فعالیت‌ها در محدوده توس موجب شود مقام ‌معظم ‌رهبری از اقدامات کالبدی و فرهنگی-اجتماعی به‌ویژه در حوزه زبان و ادبیات فارسی رضایت داشته باشند و برای دیدن از این منطقه اشتیاق خود را اعلام نمایند تا افتخار میزبانی از ایشان برای ما حاصل شود.

   وی افزود: به‌ جد پیگیر هستیم که با پایان برنامه‌ها و پروژه‌های فرهنگی و عمرانی پیش‌بینی شده برای توس طی 4 سال آینده، با حضور و تشریف‌فرمایی رهبری، این ایجاد رضایت را در قلب ایشان داشته باشیم.

   رئیس کمیسیون توسعه و بهسازی توس شورای شهر مشهد با بیان اینکه مطالعات 8 کلان‌پروژه پیش‌بینی شده برای توس تا پایان سال جاری به اتمام خواهد رسید، گفت: 3 سال فرصت داریم که این پروژه‌ها را عملیاتی کنیم و امیدواریم تا پایان شورای ششم عملیات اجرایی این کلان‌پروژه‌ها به پایان برسد.

   تعداد بازدید: 176
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 327    بازدید کنندگان دیروز: 2482    کل بازدید ها : 7,006,876
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد