• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 50
   کد: 215202
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷
   رئیس کمیسیون خدمات‌شهری و محیط‌زیست شورای اسلامی شهر مشهدمقدس:

   طرح‌ جامع پسماند با جدیت دنبال می‌شود

   رئیس کمیسیون خدمات‌شهری و محیط‌زیست شورای شهر مشهدمقدس گفت: طرح جامع پسماند تهیه شده و این مهم را به جد در دوره ششم پیگیری خواهیم کرد تا از سال سوم فعالیت، شاهد به‌بار نشستن و اجرایی شدن فرآیندها آن باشیم.
   طرح‌ جامع پسماند با جدیت دنبال می‌شود

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، حسن کریمدادی با بیان اینکه شهر مشهد در بحث تفکیک زباله از مبداء فاقد زیرساخت‌های لازم است، اظهارکرد: طرح جامع پسماند تهیه شده و جلسه مفصلی نیز در این خصوص با معاون خدمات‌شهری و مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری داشتیم.

   وی افزود: تمامی مطالعات و کارهای عملکردی و ... باید منسجم شود و سپس نسبت شناسایی و رفع نواقص موجود اقدام کنیم؛ در این مسیر می‌توان از مشاوری که به صورت کاربردی عمل می‌کند، بهره‌ برد.

   کریمدادی با بیان اینکه راهکارهای افزایش مشارکت مردمی در تفکیک زباله از مبداء باید بررسی شود، گفت: شهروندان از فرهنگ بالایی برخوردارند ولی مدیریت شهری در آماده‌سازی زیرساخت‌ها آن‌گونه که باید عمل نکرده است؛ با تکیه‌بر هوشمندسازی باید شرایطی را فراهم آوریم که مردم تشویق شوند و سریع پاسخ مطلوب را دریافت کنند.

   رئیس کمیسیون خدمات‌شهری و محیط‌زیست شورای شهر مشهد تصریح کرد: در طرح جامع پسماند به‌دنبال تفکیک زباله از مبداء، به حداقل رسیدن دفن زباله و مکانیزه و هوشمندشدن فرآیندها هستیم.

   کریمدادی با بیان اینکه این مهم را به جد در این دوره پیگیری خواهیم کرد تا از سال سوم فعالیت شاهد به‌بار نشستن و اجرایی شدن فرآیندها باشیم، گفت: با تحقق هوشمندسازی در تمام‌ عرصه‌ها شاهد صرفه‌جویی خواهیم بود.

   وی افزود: در حوزه پسماند، نیازمند تعریف یک الگو هستیم تا فرهنگ تفکیک زباله از مبداء بیش از پیش ترویج پیدا کند و شهروندان با مزایا و ثمرات آن بهره‌مند شوند.

   تعداد بازدید: 50
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 225    بازدید کنندگان دیروز: 2482    کل بازدید ها : 7,006,774
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد