• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 70
   کد: 215192
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷
   رئیس کمیسیون برنامه، بودجه، فناوری اطلاعات و منابع انسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس:

   هوشمندسازی، در راستای پاسخگویی به نیازها و اولویت‌های مردم باشد

   رئیس کمیسیون برنامه، بودجه، فناوری اطلاعات و منابع انسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس گفت: نیازها و اولویت‌های مردم در حوزه مدیریت شهری را باید در تعامل با آنها احصاء کنیم و سپس در بحث هوشمندسازی به سمت خدماتی حرکت کنیم که نیاز مردم است.
   هوشمندسازی باید در راستای پاسخگویی به نیازها و اولویت‌های مردم باشد

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، حسین حسامی با بیان اینکه هوشمندسازی در مدیریت شهری برای شورای ششم از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، اظهارکرد: هوشمندسازی باید با محوریت مردم باشد؛ در شهرداری مشهد حدود 213 خدمت را مستقیما به زائران و مجاوران رضوی، در قالب 45 عملیات و 9 برنامه ارائه می‌دهیم.

   وی افزود: برخی از این عملیات‌ها که ذیل 9 برنامه شهرداری تعریف می‌شود، اقدامات و خدمات رو به ‌شهروند است.

   حسامی با بیان اینکه در حوزه هوشمندسازی باید با استفاده از ظرفیت های موجود به سمت خدمات رو به شهروند حرکت کنیم و آنها را به صورت هوشمند، الکترونیکی، غیرحضوری و شفاف ارائه دهیم، گفت: هوشمندسازی باید به نحوی باشد که برای شهروندان محسوس و هوشمندسازی به کام آنها باشد.

   رئیس کمیسیون برنامه، بودجه، فناوری اطلاعات و منابع انسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس تصریح کرد: با تکیه بر ظرفیت‌های هوشمندسازی، فرآیند ابتدا تا انتها پاسخگویی به شهروندان می‌تواند به صورت کاملا هوشمند شکل گیرد؛ این مهم در تحقق بیش‌ازپیش شفافیت و مبارزه با فساد که یکی از رویکردهای شاخص شورای ششم است، تاثیر بسزایی دارد.

   حسامی با بیان اینکه هوشمندسازی، شفافیت و مبارزه با فساد هم‌راستا یکدیگر هستند و باهم محقق می‌شوند، گفت: نکته مهم بعدی در بحث هوشمندسازی، این است که برای تحقق شهر هوشمند باید شهروندان هوشمند، فرایندهای هوشمند و خدمات هوشمند در کنار یکدیگر قرار گیرند چراکه لازم و ملزوم هم هستند.

   وی با تاکید بر لزوم ساری و جاری شدن فرهنگ هوشمندسازی در شهر تا بتوان هوشمندسازی را پیاده نمود، افزود: یکی از ملزومات هوشمندسازی در مدیریت شهری، تعامل و ارتباط موثر نظام های مدیریتی در مدیریت شهری است.

   حسامی خاطرنشان کرد: به عنوان مثال، نظام برنامه‌وبودجه، نظام فناوری اطلاعات، نظام منابع انسانی، نظام پژوهش و ... همه باید بایکدیگر مرتبط باشند؛ به‌نحوی که به صورت یکپارچه عمل کنند و جزیره‌ای نباشند.

   عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر مشهدمقدس با بیان اینکه متاسفانه خیلی از سامانه‌هایی که استفاده می‌کنیم، بعضا به صورت جزیره‌ای مدیریت می‌شوند، گفت: در حوزه هوشمندسازی این نظامات باید بهم متصل و یکپارچه شوند تا بتوان به سمت هوشمندسازی حرکت کرد.

   حسامی با تاکید بر اینکه هوشمندسازی باید در راستای نیازها و اولویت‌های مردم باشد، افزود: نیازها و اولویت‌های مردم در حوزه مدیریت شهری را باید در تعامل با آنها احصاء کنیم و سپس در بحث هوشمندسازی به سمت خدماتی حرکت کنیم که نیاز مردم است؛ این اتفاق موجب ‌می‌شود خدمات درستی ارائه دهیم که پاسخگوی نیازهای مردم باشد و در چنین شرایطی آنها نیز همراهی خواهند کرد.

   وی تصریح کرد: اگر براساس نظرات مردمی حرکت کنیم، آنها هم بی‌شک ما را همراهی خواهند کرد و لذا در حوزه برنامه‌ریزی‌ها نیز باید براساس نظامات و نگاه‌ها و اولویت‌های مردمی گام برداریم.

   حسامی با بیان اینکه برنامه 4 ساله مدیریت شهری در دوره شورای ششم، برنامه‌ای تعاملی با همه ذی‌نفعان خواهد بود، گفت: مهمترین ذی‌نفع مدیریت شهری در شهر، زائران، مجاوران، ادارات و نهادها و پیمانکاران و ... هستند.

   رئیس کمیسیون برنامه، بودجه، فناوری اطلاعات و منابع انسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس افزود: در حوزه تدوین برنامه باید نظرات همه گروه‌های یاد شده اخذ شود و در قالب یک برنامه تعاملی با پلتفرم هوشمندسازی اتفاق بیفتد تا پاسخگوی نیازهای مردم باشد.

   حسامی تاکید کرد: وقتی بحث هوشمندسازی مطرح می‌شود، بلافاصله همه سراغ استفاده از فناوری‌ اطلاعات می‌روند؛ هوشمندسازی دارای وجوه مختلفی بوده و IT یکی از مهمترین ابزارهای هوشمندسازی در مدیریت شهری، فناوری اطلاعات است.

   وی با بیان اینکه یکی از برنامه‌های اصلی کمیسیون برنامه، بودجه، فناوری اطلاعات و منابع انسانی شورای شهر مشهد، حرکت کردن به سمت هوشمندسازی واقعی و مردم‌محور است، گفت: این مهم را در برنامه عملیاتی میان‌مدت 4 ساله و کوتاه‌مدت یکساله نیز مورد تاکید قرار گرفته است.

   تعداد بازدید: 70
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 415    بازدید کنندگان دیروز: 2482    کل بازدید ها : 7,006,964
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد