• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 48
   کد: 215184
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۶/۲۶
   رئیس کمیسیون عمران‌، حمل‌ونقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهد مطرح کرد:

   فشارهای کارفرمایی و پیش‌فرض‌های ذهنی، تهدیدی برای مشاوران

   رئیس کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهد گفت: متاسفانه جهت‌گیری‌های اولیه و فشارهای کارفرمایی، بعضا نتایج مطالعات و طراحی های مشاوران برای پروژه‌های مختلف شهری را به سمت نتایج غیرواقعی سوق می‌دهد.
   فشارهای کارفرمایی و پیش‌فرض‌های ذهنی، تهدیدی برای مشاوران

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس، ایمان فرهمندی با بیان اینکه پروژه‌های عمرانی به جهت اثرگذاری زیادی که در کیفیت فضاهای شهری دارند، تبعات ویژه‌ای نیز بر تمام شئون زندگی شهری اعم از مسائل ترافیکی، شهرسازی، اجتماعی، زیست محیطی، خدمات و ... وارد می‌کنند، اظهارکرد: در اجرای پروژه‌ها باید بتوانیم مقایسه درستی بین منافع و مضار آنها داشته باشیم و ارزیابی هزینه و منفعت به دقت و بدون جهتگیری انجام شود.

   وی افزود: در بعضی پروژه‌ها، پیش‌فرض‌های ذهنی موجب سوگیری مطالعات، طراحی ها و حتی بررسی‌های اولیه می‌شود و همین امر، سبب خواهد شد که به نتایج واقعی نرسیم؛ اگر نگاه جامع، عادلانه و صرفا فنی بر مطالعات حاکم شود، خروجی قابل اعتماد و اتکاء خواهیم داشت.

   رئیس کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهد با اشاره به توان فنی و مهندسی بالایی که در کشور داریم، گفت: همین امر سبب شده تا مشاوران توانمندی در تمام حوزه‌های شهری و عمرانی داشته باشیم ولی متاسفانه جهتگیری‌های اولیه و فشارهای کارفرمایی، بعضا نتایج مطالعات را به سمت تایید و یا رد غیرواقعی پروژه‌ها سوق می‌دهد.

   فرهمندی خاطرنشان کرد: این فشارها و جهتگیری را در برخی پروژه‌های شهری مشهد نیز شاهد هستیم که مهمترین خطر و تهدید برای حوزه فنی و مشاوران است.

   تعداد بازدید: 48
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 1022    بازدید کنندگان دیروز: 2552    کل بازدید ها : 6,990,370
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد