• پنج شنبه،29 مهر 1400
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 62
   کد: 215086
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲
   رئیس کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای شهر مشهدمقدس:

   حاشیه شهر و بافت‌های فرسوده؛ تهدیدی برای روزهای بحرانی/ نظارت بر ساخت‌وسازها، موضوعی مهم برای مقابله با بحران است

   رئیس کمیسیون عمران‌، حمل‌ونقل و ترافیک شورای شهر مشهدمقدس گفت: حاشیه شهر و بافت‌های فرسوده شهری که فاقد زیرساخت‌های مناسب هستند، تهدید جدی برای شهرها، به‌ویژه در زمان حوادث غیرمترقبه و بحران‌ها محسوب می‌شوند.
   حاشیه شهر و بافت‌های فرسوده؛ تهدیدی برای روزهای بحرانی/ نظارت بر ساخت‌وسازها، موضوعی مهم برای مقابله با بحران است

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، ایمان فرهمندی با بیان اینکه یکی از مسائل مهم و حائز اهمیت در مدیریت شهری، مدیریت بحران های شهری است، اظهارکرد: در شهرها بحران‌های غیرقابل پیش‌‎بینی مختلفی داریم؛ مثل زلزله خفیفی که امروز در شهر تجربه کردیم.

   وی افزود: زلزله امروز به ما یادآوری کرد که زیرساخت‌های شهر برای بروز بحران‌های احتمالی باید آمادگی داشته باشند؛ این آمادگی دارای ابعاد و حوزه‌های مختلفی است.

   فرهمندی با بیان اینکه در حوزه ساخت‌وساز، ابنیه و ساختمان‌ها باید آمادگی مقابله با بحران‌ها را داشته باشند، گفت: در چنین شرایطی است که نظارت بر ساخت‌وسازها اهمیت بیشتری پیدا می‌کند؛ نظارتی که از طرف شهرداری، نظام مهندسی ساختمان و دیگر مجموعه‌های نظارتی انجام می‌شود.

   رئیس کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای شهر مشهد بافت‌های فرسوده را دیگر خطر و آسیب شهری در مواجه با حوادث غیرمترقبه دانست و تصریح کرد: روند مقاوم‌سازی و نوسازی این بافت‌ها باید تسریع یابد؛ یکی از مهمترین بحث‌های دیگر ما در مشهد، حریم شهر است که مدیریت خاصی روی این پهنه نداریم.

   فرهمندی با تاکید بر لزوم تکمیل هرچه‌سریعتر مطالعات مربوط به حاشیه شهر، سند پهنه‌بندی حریم و طرح جامع و تفصیلی این حوزه‌ها، گفت: طرح‌ها و مطالعات باید به‌عنوان ابزار کنترل و نظارت بر ساخت‌وسازها در اختیار مدیریت شهری قرار گیرد تا برای اصلاح مشکلات حوزه برنامه‌ریزی کنیم.

   وی حوزه ‌حمل‌ونقل و زیرساخت‌های این حوزه نیز را یکی از بحث‌های جدی در حوزه بحران دانست و افزود: در کنار کنترل و نظارت مستمر، ابنیه زیرساختی باید حفظ شوند تا در زمان بحران آمادگی ارائه خدمات را داشته باشند.

   فرهمندی گفت: اگر در زمان بحران، پل و تقاطعی را از دست بدهیم، شبکه حمل‌ونقل دچار بحران می‌شود و مشکلات جدی را ایجاد خواهد کرد؛ در عین حال بحث حفظ پایداری خدمات شبکه در بحران‌ها و شبکه‌های جایگزین و اضطراری اهمیت ویژه‌ای دارد.

   وی با بیان اینکه در زمان وقوع بحران‌های شدید ممکن است که بخشی از شبکه‌ حمل‌ونقل را از دست بدهیم، افزود: برای چنین شرایطی باید از پیش، برنامه‌ریزی کنیم و شبکه اضطرار مشخص باشد و آمادگی‌های لازم را برای استفاده و بهره‌برداری داشته باشیم.

   فرهمندی تصریح کرد: در چنین شرایطی، در لحظات اولیه بحران می‌توان شرایط را مدیریت کرد و مانع از تشدید آسیب شد.

   تعداد بازدید: 62
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 1786    بازدید کنندگان دیروز: 2054    کل بازدید ها : 7,005,853
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد