• پنج شنبه،29 مهر 1400
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 48
   کد: 215057
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱
   به بهانه روز ملی سینما؛

   سینمای در تراز انقلاب اسلامی، هنرمند و بازیگر متعهد می‌طلبد

   شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، در پیامی به مناسبت روز ملی سینما این روز را به فعالان و هنرمندان این عرصه تبریک و تهنیت گفت.
   سینمای در تراز انقلاب اسلامی، هنرمند و بازیگر متعهد می‌طلبد

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، به مناسبت 21 شهریورماه، روز ملی سینما، شورای شهر مشهدمقدس در پیامی این روز را به فعالان و هنرمندان این عرصه تبریک گفت؛ متن پیام به شرح ذیل است:

   هنر باید انسان را در رسیدن به کمالات و ارزش‌های والای انسانی یاری کند و هنرمندان ما می‌توانند با استفاده از توانمندی‌های هنری خود در تبیین و ترویج ارزش‌های اسلامی و انسانی نقش بی‌بدیل خود را در دنیای کنونی ایفا نمایند.

   سینما پدیده‌ و هنری است که راه خود را طی 100 سال اخیر در میان جوامع بشری باز نموده و خود را به شکل‌های گوناگون و در قالب‌های متفاوت به بشر عرضه نموده است.

   در شرایطی که بشر در گرداب هنر آمیخته با بداخلاقی، فساد، خشونت‌گرایی، ظلم و تبعیض و اشرافیتی غوطه‌ور است، هنر انقلاب اسلامی و به‌ویژه سینمای ما در راستای نجات بشر از این گرفتاری‌ها، آثار فاخر و ارزشمندی تولید و به دنیا عرضه کرده که تصویرگر رشادت و آزادگی و جوانمری و ایثار و ازخودگذشتگی در راه رسیدن به آرمان‎هاست.

   اگر امروز به‌دنبال نهادینه کردن ارزش‌ها در جامعه، توسعه و ترویج فرهنگ دینی، احیاء و پاسداشت فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه هستیم و اگر می‌خواهیم در مقابل تهاجم فرهنگی غرب ایستادگی کنیم و فرهنگ و هنر و آداب و رسوم ایرانی و بومی خود را در جامعه و به‌ویژه نسل جوان ترویج کنیم و به جهانیان معرفی، بهترین و اصلی‌ترین راهکار، بهره‌گیری از ابزار هنر و به‌ویژه هنر هفتم، یعنی سینماست.

   سینمای فاخر و در تراز انقلاب اسلامی، هنرمند و بازیگر متعهد می‌طلبد؛ هنرمند متعهد و انقلابی از یکسو مقابل مسائل روز جهان بی‌تفاوت نبوده و برمبنای آن واکنش‌های به‌موقع و مناسب نشان می‌دهد و از طرف دیگر، هنر را وسیله‌ای برای بیان مفاهیم ارزشی می‌داند و همواره به باورها و اعتقادات متعالی جامعه متعهد است.

   شورای اسلامی شهر مشهدمقدس؛ جهانشهر برکت و کرامت، بیست‌ویکم شهریورماه، «روز سینما» را به یکایک هنرمندان متعهد و انقلابی و افتخارآفرینان سینمای ایران، به‌ویژه هنرمندان مشهدی این عرصه تبریک و تهنیت عرض نموده و خود را حامی و پشتیبان هنر فاخر انقلاب اسلامی می‌داند.

   تعداد بازدید: 48
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 2340    بازدید کنندگان دیروز: 2054    کل بازدید ها : 7,006,407
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد