• پنج شنبه،29 مهر 1400
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 55
   کد: 215024
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۶/۱۸
   سخنگوی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس در حاشیه بازدید از پروژه‌های عمرانی:

   پیوست فرهنگی و اقتصادی برای پروژه‌های عمرانی باید پیش‌بینی شود/ احتمال شکل‌گیری شهر نمایشگاهی در حاشیه شهر

   سخنگوی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس گفت: یکی از مشکلات ما در این پروژه‌ها، عدم پیش‌بینی راهکارهای اقتصادی در زمان بهره‌برداری است و از این به بعد، در پروژه‌های عمرانی قطعا مشاور فرهنگی و اقتصادی از این پس تعریف می‌کنیم تا نسبت به تهیه پیوست‌های فرهنگی و اقتصادی اقدام نمایند.
   پیوست فرهنگی و اقتصادی برای پروژه‌های عمرانی باید پیش‌بینی شود/ احتمال شکل‌گیری شهر نمایشگاهی در حاشیه شهر

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، موسی‌الرضا حاجی‌بگلو، درحاشیه بازدید رئیس و جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر مشهد از پروژه های عمرانی در مناطق مختلف شهرداری، اظهارکرد: در ادامه بازدید اعضای شورای شهر از پروژه های شهری امروز هم بازدید از 10 پروژه عمرانی در حال اجرا در نقاط مختلف شهر مشهد در دستورکار قرار گرفت تا با بررسی میدانی مشکلات و رسیدگی به آنها بتوانیم زودتر شاهد افتتاح پروژه‌ها و باز شدن گرهی از مشکلات شهروندان باشیم.

   وی با اشاره به پروژه پارکینگ طبقاتی هشت‌آباد، گفت: این پروژه تا بهمن‌ماه سال جاری به بهره‌برداری خواهد رسید و در اختیار عموم مردم قرار می‌گیرد.

   حاجی‌بگلو با بیان اینکه یکی از مشکلات ما در این پروژه‌ها، عدم پیش‌بینی راهکارهای اقتصادی در زمان بهره‌برداری است، افزود: در زمان تعریف پروژه باید جایگاه استفاده از ظرفیت‌های آن مدنظر قرار گیرد و از این طریق درآمدی برای همان مجموعه کسب کنیم.

   سخنگوی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس تاکید کرد: از این پس در پروژه‌های عمرانی قطعا مشاور فرهنگی و اقتصادی تعریف می‌کنیم تا نسبت به تهیه پیوست‌های فرهنگی و اقتصادی اقدام نمایند.

   حاجی‌بگلو در ادامه با اشاره به تقاطع 4سطحی آزادگان، گفت: یک فاز این پروژه به بهره‌برداری رسیده و پروژه تا پایان سال تکمیل می‌شود.

   پروژه پارک وکیل‌آباد، دیگر محور صحبت‌های سخنگوی شورای شهر مشهد بود و در این خصوص تصریح کرد: پارک وکیل‌آباد یکی از پارک‌های بسیار مهم و با ظرفیت شهر است که عملیات اجرایی آن باید در اسرع وقت به پایان برسد؛ به همین منظور در بودجه سال 1401 حتما اعتبار مورد نیاز برای بهره‌برداری لحاظ خواهد شد.

   وی از بررسی طرح اتصال پارک وکیل‌آباد به رودپارک چهل‌بازه در کمیسیون‌های تخصصی شورای شهر خبرداد و افزود: با اتصال این دو پارک، فضای سبز 200 هکتاری ایجاد می‌شود و فرصت خوبی برای ایجاد ظرفیت‌های اقتصادی خواهد بود.

   حاجی‌بگلو با اشاره به نمایشگاه بین‌المللی مشهد که در این مسیر قرار دارد، گفت: اگر بتوان انتقال و جابجایی نمایشگاه را کلید زد و شهر نمایشگاهی در حاشیه شهر ایجاد کنیم، از این طریق می‌توان رونق اقتصادی و زیرساختی خوبی در حاشیه شهر شکل داد.

   سخنگوی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس درخصوص پروژه چهل‌بازه نیز اظهارکرد: عملیات عمرانی و اجرایی 25 هکتار از این پروژه به اتمام رسیده و 20 هکتار دیگر مانده که باید تا پایان سال به اتمام برسد؛ خوشبختانه در بودجه سال 1400 شهرداری این موضوع دیده شده ولی اعتبار تخصیصی کافی نیست و در اصلاح بودجه باید افزایش یابد.

   حاجی‌بگلو در ادامه با اشاره به پروژه خلیج فارس یا همان تقاطع مجیدیه به میثاق که براساس صحبت‌های پیمانکار تا پایان ماه جاری به بهره‌برداری خواهد رسید، گفت: دیگر پروژه‌ای که امروز اعضای شورای شهر از آن بازدید کردند، پارک 380 هکتاری خورشید در منطقه 9 شهرداری مشهد بود که متاسفانه به دلیل نبود اعتبارات، فاز به فاز درحال انجام است.

   وی با بیان اینکه براساس روند کنونی پروژه پارک خورشید تا 20 سال آینده هم به بهره‌برداری نمی‌رسد، گفت: تزریق خرد خرد و سالیانه اعتبار موجب متضرر شدن مدیریت شهری می‌شود چراکه بهره‌برداری کامل رخ نمی‌دهد؛ حوزه اقتصادی باید به این پروژه ورود کند و از ظرفیت سرمایه‌گذاری استفاده نماید.

   حاجی‌بگلو افزود: یکی از نکات مهم در بحث جذب سرمایه‌گذار برای پارک خورشید، مسیر 9 کیلومتری مناسب برای نصب تلکابین است.

   تعداد بازدید: 55
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 1899    بازدید کنندگان دیروز: 2054    کل بازدید ها : 7,005,966
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد