• پنج شنبه،29 مهر 1400
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 51
   کد: 215005
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۶/۱۸
   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس:

   نیت اصلی سفر به مشهد، زیارت بارگاه منور رضوی است/ رونق اقتصادی در مشهد باید براساس هویت رضوی باشد

   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس گفت: کرونا ثابت کرد، نیت و قصد اصلی افرادی که به مشهدمقدس سفر می‌کنند، زیارت است و نه مقوله گردشگری.
   نیت اصلی سفر به مشهد، زیارت بارگاه منور رضوی است/ رونق اقتصادی در مشهد باید پیرامون شان و شعور هویت رضوی باشد

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، حجت‌الاسلام حسن منصوریان با بیان اینکه در بحث زیارت، نسبت به اقداماتی که تاکنون انجام شده، نیازمند اتفاقات وسیع‌تری هستیم، اظهارکرد: اقتصاد مشهد را نسبت به مقوله زیارت سهیم می‌دانیم و به‌دنبال این هستیم که از بحث اقتصادی زیارت برای مدیریت شهری استفاده کنیم.

   وی در ادامه گفت: کرونا ثابت کرد، نیت و قصد اصلی مسافری که به مشهدمقدس سفر می‌کند، زیارت است و نه مقوله گردشگری؛ شهرهای دیگر در شرایط کرونایی میزبان مسافران مختلفی بودند ولی در مشهد این‌گونه نبود و مسافری نداشتیم.

   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد افزود: زائری که وارد مشهدالرضا(ع) می‌شود، باید متناسب با خود، سهمی برای رونق اقتصاد شهر داشته باشد؛ به‌عنوان مثال، سوغات می‌تواند بازار خوبی برای شهروندان مشهدی ایجاد کند و به برکت وجود زائر بتوان اشتغال‌زایی نمود و ایجاد درآمد کرد.

   حجت‌الاسلام منصوریان با بیان اینکه یکی دیگر از نکات مدنظر شورای ششم شهر مشهد در بحث زیارت، ماندگاری زائر است، تصریح کرد: به میزانی که ماندگاری زائر افزایش پیدا کند، رونق اقتصادی نیز بیشتر خواهد شد و ظرفیت‌های کارآفرینی فعال‌تر می‌شوند.

   وی گفت: رونق اقتصادی در مشهد باید براساس هویت رضوی باشد و برهمین اساس، شورای ششم به مقوله «زیارت»، به‌عنوان یک پتانسیل قوی نگاه می‌کند تا بتوان آن را فعال نمود.

   تعداد بازدید: 51
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 1937    بازدید کنندگان دیروز: 2054    کل بازدید ها : 7,006,004
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد