• پنج شنبه،29 مهر 1400
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 58
   کد: 214998
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۶/۱۷
   رئیس کمیسیون ساماندهی حاشیه شهر شورای شهر مشهدمقدس در حاشیه بازدید از پروژه ساماندهی کشف‌رود:

   240 هکتار از کشف‌رود تا پایان سال درختکاری می‌شود

   رئیس کمیسیون ساماندهی حاشیه شهر شورای شهر مشهدمقدس گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون، 60 هکتار از اراضی کشف‌رود درختکاری شده و 240 هکتار دیگر نیز تا پایان سال مالی جاری درختکاری می‌شود.
   240 هکتار از کشف‌رود تا پایان سال درختکاری می‌شود

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، سیدابراهیم علیزاده در حاشیه بازدید رئیس و جمعی از اعضای شورای شهر از پروژه ساماندهی کشف‌رود و بوم‌پارک، اظهارکرد: کشف‌رود و آب‌های آلوده و فاضلاب جاری در این بستر، یکی از معضلات جدی مشهد و حاشیه شهر است.

   وی با بیان اینکه طول کشف‌رود 81 کیلومتر بوده که 53 کیلومتر آن داخل حریم شهر واقع شده است، گفت: درحال حاضر، ساماندهی این محدوده در دستورکار قرار گرفته و با ورود استاندار، مدیران استانی و پای کار آمدن ادارات مختلف و شورای شهر و شهرداری مشهد، عملیات اجرایی پروژه آغاز شده است.

   رئیس کمیسیون ویژه ساماندهی حاشیه شهر مشهد در ادامه با اشاره به اقداماتی که تاکنون در کشف‌‎رود انجام شده است، تصریح کرد: بین سال‌های 93 تا 97 حدود 161 هکتار در این مجموعه درختکاری شده و قرارداد درختکاری 300 هکتار دیگر نیز بسته شده که از ابتدای سال تاکنون، کاشت درخت در 60 هکتار انجام شده است.

   علیزاده افزود: امیدواریم با تامین منابع و اعتبارات مورد نیاز که حدود 200 میلیاردتومان برآورد شده است، تا پایان سال مالی جاری بتوانیم تمام 300 هکتار را درختکاری کنیم و این معضل جدی آلودگی و نگرانی‌های ناشی از آن برطرف شود.

   وی همچنین گفت: ساماندهی کشف‌رود در نگاه اول، حاشیه شهر و سپس تمام شهر را متاثر می‌کند و زائران و مجاوران بارگاه منور رضوی از آن بهره‌مند می‌شوند.

   تعداد بازدید: 58
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 2371    بازدید کنندگان دیروز: 2054    کل بازدید ها : 7,006,438
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد