• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 47
   کد: 214968
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۶/۱۶
   سخنگوی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس تاکید کرد؛

   افزایش بهره‌وری پارک‌ها با تعریف راهکارهای اقتصادی

   سخنگوی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس گفت: با تعریف راهکار اقتصادی برای بهره‌گیری از ظرفیت پارک‌ها، می‌توان منابع درآمدی پایدار برای تامین فضای سبز مناطق و پارک‌های درحال احداث فراهم نمود.
   افزایش بهره‌وری پارک‌ها با تعریف راهکارهای اقتصادی

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، موسی‌الرضا حاجی‌بگلو با بیان اینکه براساس رسالت کاری و نظارتی شورای شهر، بازدید میدانی از پروژه‌های فضای سبز در حاشیه شهر در برنامه اعضای شورا قرار گرفت، اظهارکرد: در این بازدید بیشتر به‌دنبال احصاء نقاط قوت و ضعف پارک‌ها و فضاهای سبز مناطق کم‌برخوردار مشهد بودیم تا براساس داده‌های موجود برنامه‌ریزی کنیم و درصدد حل مشکلات برآییم.

   وی با اشاره به پایین بودن سرانه فضای سبز در حاشیه شهر مشهد، گفت: یکی از بازدیدها مربوط به پارک 80 هکتاری بهار بود که 40 هکتار آن آماده شده و به بهره‌برداری رسیده و 40 هکتار دیگر نیز مانده است که باید راهکار تامین اعتبار برای عملیات اجرایی آن تامین شود.

   حاجی‌بگلو با بیان اینکه یکی از اولویت‌های اصلی کمبود سرانه فضای سبز، نبود امکانات و اعتبارات است، افزود: با تامین اعتبارات، مشکل نبود امکانات برطرف می‌شود.

   وی در ادامه تصریح کرد: براساس رسالت کمیسیون‌های اقتصادی و برنامه و بودجه، توسعه فضای سبز، به‌ویژه در حاشیه شهر باید در اعتبارات سال آینده لحاظ شود و راهکار اقتصادی برای بهره‌گیری از ظرفیت پارک‌ها بیاندیشیم تا این منابع درآمدی پایدار برای تامین فضای سبز مناطق و پارک‌های درحال احداث فراهم شود.

   سخنگوی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس گفت: به‌عنوان مثال در 40 هکتار بعدی پارک بهار می‌توان پروژه اقتصادی تعریف نمود و از این طریق درآمد کسب کرد و آن را صرف هزینه ساخت‌وساز و فضای سبز مجموعه نمود.

   تعداد بازدید: 47
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 732    بازدید کنندگان دیروز: 2073    کل بازدید ها : 7,344,155
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد