• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 43
   کد: 214966
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۶/۱۶
   رئیس کمیسیون ویژه ساماندهی حاشیه شهر شورای شهر مشهد در حاشیه بازدید از پروژه‌های فضای سبز مناطق کم‌برخوردار خبرداد؛

   افزایش حدود 11هزار مترمربع فضای سبز تا پایان سال در حاشیه شهر

   رئیس کمیسیون ویژه ساماندهی حاشیه شهر شورای شهر مشهدمقدس گفت: تا پایان سال جاری دو پارک با مساحت‌های 9هزار مترمربع و 1800 مترمربع در حاشیه شهر مشهد به بهره‌برداری خواهد رسید.
   افزایش حدود 11هزار مترمربع فضای سبز تا پایان سال در حاشیه شهر

    به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، رئیس و جمعی از اعضای شورای شهر مشهد، روز گذشته از پروژه‌های فضای سبز درحال احداث در مناطق کم‌برخوردار و حاشیه شهر بازدید کردند.

   سیدابراهیم علیزاده، رئیس کمیسیون ویژه ساماندهی حاشیه شهر مشهد در حاشیه این بازدیدها، ابتدا با اشاره به پارک درحال احداث معراج، اظهارکرد: این پروژه با 9 هزار مترمربع مساحت، تاکنون 70 درصد پیشرفت داشته و تا پایان سال به بهره‌برداری خواهد رسید.

   بوستان 1800 مترمربعی «کودک»، دیگر پروژه‌ای بود که علیزاده به آن پرداخت و گفت: خوشبختانه 80 درصد عملیات اجرایی این پروژه نیز تاکنون پیش رفته و معاونت خدمات‌شهری شهرداری مشهد به‌دنبال جذب سرمایه‌گذار برای مابقی پروژه است و این پروژه نیز ظرف 6 ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

   وی در ادامه با اشاره به پروژه کال اسماعیل‌آباد، افزود: این پروژه از بعد اجتماعی و فرهنگی اهمیت و اثرگذاری بالایی دارد؛ مدیریت شهری برای این 22 هکتار برنامه بسیار وسیعی دارد.

   علیزاده با بیان اینکه مطالعات اولیه این پروژه آماده شده و اراضی حاشیه کال نیز پیشتر به تملک شهرداری درآمده است، تصریح کرد: اجرای فضای سبز کال اسماعیل‌آباد بالغ‌بر 120 میلیاردتومان اعتبار نیاز دارد که در سنوات آتی باید تخصیص پیدا کند.

   وی افزود: البته امسال 29 میلیاردتومان برای پروژه اعتبار پیش‌بینی شده است.

   رئیس کمیسیون ویژه ساماندهی حاشیه شهر شورای شهر مشهد درخصوص پارک 1.8 هکتاری که در انتهای خواجه‌ربیع و خیابان مهر مادر احداث شده است، گفت: این پروژه با توجه به اینکه از نگاه اجتماعی محرومیت‌های زیادی در این پهنه داریم، کار بسیار ارزشمندی بوده است.

   علیزاده افزود: ساکنان منطقه درخواست سرویس بهداشتی و نصب آبخوری نیز داشتند که معاونت خدمات‌شهری قرار شد تامین این موارد و خواسته‌های مردمی را در اصلاح بودجه لحاظ کند و نیاز شهروندان را برطرف نماید.

   وی در پایان به بازدید از بوستان بهار اشاره کرد و گفت: این پارک، تنها پارک بزرگ در حاشیه شهر مشهد بوده که کار تملک آن انجام شده است؛ 40 هکتار آن در یک دهه اخیر ساخته شده و امیدواریم بتوانیم در دوره ششم نیز 40 هکتار دیگر در اولویت مدیریت شهری قرار گیرد.

   علیزاده با بیان اینکه براساس گزارش مشاور پارک، مطالعات 40 هکتار باقی‌مانده هنوز آماده نشده است، اظهارکرد: تهیه این مطالعات باید با سرعت بیشتری دنبال شود؛ امسال 10 میلیاردتومان اعتبار به این پروژه اختصاص یافته ولی مادامی‌که اسناد نرسد، امکان اجرای کار نیست.

   وی افزود: رویکرد شورای ششم، توسعه سرانه فضای سبز، به‌ویژه در حاشیه شهر است؛ در هر منطقه باید یک پارک شهری در افق دیده شود و به سمت تملک و برنامه‌ریزی و مطالعات پیش رفت.

   رئیس کمیسیون ویژه ساماندهی حاشیه شهر شورای شهر مشهد با بیان اینکه کارهای اولیه این مهم در شهرک شهید رجایی انجام شده است، گفت: تلاش ما بر این است که سرانه فضای سبز در مناطق 4 و 5 شهرداری مشهد که از سرانه کمتری برخوردار هستند را ارتقاء ببخشیم و شیب اعتبارات را به سمت مناطق کم‌برخوردار سوق دهیم.

   تعداد بازدید: 43
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 634    بازدید کنندگان دیروز: 5300    کل بازدید ها : 7,000,278
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد