• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 32
   کد: 214908
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۶/۱۳
   نایب رئیس کمیسیون خدمات‌شهری و محیط‌زیست شورای شهر مشهد تاکید کرد؛

   مدیریت یکپارچه بحران شهری؛ نیازی اساسی برای مشهدمقدس

   نایب رئیس کمیسیون خدمات‌شهری و محیط‌زیست شورای شهر مشهد گفت: مشهد نیازمند مدیریت یکپارچه بحران شهری است و این مهم باید به جدیت پیگیری شود.
   مدیریت یکپارچه بحران شهری؛ نیازی اساسی برای مشهدمقدس

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، فاطمه سلیمی با اشاره به نشستی که با مدیران سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد داشت، اظهارکرد: جلسه بسیار خوب و سازنده‌ای به منظور آشنایی و اشراف بیشتر به مسائل و مشکلات این سازمان برگزار شد که امیدواریم در دوره شورای ششم بتوانیم گامی در جهت به حداقل رساندن این موارد برداریم.

   وی با بیان اینکه نیروهای سازمان آتش‌نشانی، افرادی جان‌برکف و ایثارگر هستند که جان خود را برای حفظ سلامت و ایمنی شهروندان به خطر می‌اندازند، افزود: حداقل کاری که از دست مدیریت شهری برای این عزیزان برمی‌آید، به حداقل رساندن مسائل و مشکلات آنها و تامین و تجهیز آنها از نظر لجستیکی و تجهیزات سخت‌افزاری است.

   سلیمی در تشریح نیازها و خواسته‌های مطرح شده از سوی سازمان آتش‌نشانی در این جلسه، گفت: از جمله این درخواست‌ها می‌توان به ایجاد میدان عملیاتی، احداث ایستگاه التیمور و رسالت و همچنین خرید 60 دستگاه خودرو اشاره داشت.

   نایب رئیس کمیسیون خدمات‌شهری و محیط‌زیست شورای شهر مشهد تصریح کرد: متاسفانه یکی از اصلی‌تری مسائل و گلایه‌های پرسنل سازمان مربوط به مزاحمت‌های تلفنی است؛ به‌نحوی‌که 75 درصد تماس‌های دریافتی سامانه 125، اشتباهی و یا مزاحمت است که موجب می‌شود فرصت خدمت‌رسانی دیگری به شهروندان گرفته شود.

   سلیمی با بیان اینکه مشهدمقدس نیازمند مدیریت یکپارچه بحران شهری است، گفت: این مهم باید به جدیت پیگیری شود و در ابتدای امر می‌توانیم حداقل در شهرداری چنین مدیریتی را ساماندهی کنیم.

   وی افزود: معمولا حوادثی که ماموران آتش‌نشانی به محل اعزام می‌شوند، نیازمند خدمات اورژانس نیز هستند؛ باتوجه به اهمیت زمان در چنین مواقعی، ایجاد مراکز اورژانس در جوار ایستگاه‌های آتش‌نشانی بسیار کمک‌کننده خواهد بود.

   عضو هیات رئیسه شورای شهر مشهد با اشاره به آتش‌‎نشانان داوطلبی که در سطح شهر فعال هستند، گفت: باید به‌دنبال گسترش آموزش و آشنایی بیشتر مردم به منظور مقابله و پیشگیری از بروز حوادث و نحوه مواجه آنها با بحران بود.

   سلیمی درخصوص بانوان آتش‌نشان داوطلب نیز تصریح کرد: موضوع انعقاد قرارداد حجمی با این عزیزان باید مورد بررسی جامع قرار گیرد تا بتوانیم به بهترین شکل از این ظرفیت نیز بهره ببریم.

   تعداد بازدید: 32
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 1081    بازدید کنندگان دیروز: 2552    کل بازدید ها : 6,990,429
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد