• پنج شنبه،29 مهر 1400
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 39
   کد: 214900
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۶/۱۳
   عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر مشهد در حاشیه سی و پنجمین سالگرد شهید کاوه عنوان کرد؛

   مسئله ایثار و شهادت بحث جاودانگی است/ شورا به این موضوع حساس فرهنگی توجه ویژه دارد

   عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر مشهد گفت: شهدا تمام عمر و جوانی خود را وقف ملت کردند تا انقلاب را برای ما حفظ کنند و این موضوع باید برای خادمان مردم الگو و سرمشق باشد تا این روش و سیره را ادامه دهیم.
   مساله ایثار و شهادت بحث جاودانگی است/ شورا به این موضوع حساس فرهنگی توجه ویژه دارد

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، مجید طهوریان عسکری در سی و پنجمین یادواره شهید محمود کاوه که در گلزار شهدای آرامستان بهشت رضا (ع) مشهد برگزار شد، اظهار کرد: خداوند در قرآن شهیدان را «زنده» عنوان می‌کند و هر کشور و ملتی بدون داشتن مردان بزرگ نمی‌تواند به شکوه، عظمت و بزرگی دست یابد و شخصیت‌هایی مانند سردار شهید کاوه با توجه به ویژگی‌های این شهید برجسته و اسوه، در اذهان عمومی جاودانه شدند و ما خادمان ملت باید از چنین شهدایی درس بگیریم.

   عضو کمیسیون فرهنگی شورای شهر با تاکید بر توجه ویژه مدیریت شهری به فرهنگ ایثار و شهادت بیان کرد: مساله ایثار و شهادت بحث جاودانگی است و شورا به این موضوع حساس فرهنگی توجه ویژه دارد.

   وی ادامه داد: وقتی جلوه‌های ایثار و شهادت از ابعاد هویتی این انقلاب است، یقینا خادمان ملت نیز در حوزه فرهنگی نگاه‌های ویژه‌ای به پاسداشت مقام شامخ شهدا و حفظ فرهنگ شهادت طلبی دارند.

   عضو هیات رئیسه شورای شهر مشهد در خصوص ابعاد شخصیتی شهید کاوه گفت: شهید کاوه تربیت‌یافته مکتب انقلاب اسلامی است و پدر وی به صورت کامل این شهید را با مکتب اهل بیت(ع) آشنا کرد و از شاگردان رهبر معظم انقلاب بوده است و مقام معظم رهبری نیز درباره این شهید بزرگوار فرمودند روزی شهید کاوه شاگرد ما بود ولی امروز وی استاد ماست.

   گفتنی است سردار شهید محمود کاوه فرمانده تیپ ویژه شهدا در ۱۰ شهریور ۱۳۶۵ طی عملیات کربلای۲ در منطقه عمومی حاج عمران برروی قله ۲۵۱۹ حاج‌عمران بر اثر اصابت ترکش گلوله توپ، درسن ۲۵ سالگی به شهادت رسید. 

   تعداد بازدید: 39
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 1795    بازدید کنندگان دیروز: 2054    کل بازدید ها : 7,005,862
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد