• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 54
   کد: 214891
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۶/۱۱
   سخنگوی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس در حاشیه بازدید از پروژه قطارشهری:

   تامین اعتبار موردنیاز پروژه‌‎ قطارشهری باید با جدیت پیگیری شود

   سخنگوی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس گفت: یکی از اصلی‌ترین مسائل و مشکلات پیش‌روی پروژه قطارشهری مشهد در خطوط چهارگانه، تامین منابع مالی است که باید با جدیت پیگیری شود.
   تامین اعتبار موردنیاز پروژه‌‎ قطارشهری باید با جدیت پیگیری شود

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، صبح امروز، رئیس و جمعی از اعضای شورای شهر مشهد از عملیات اجرایی و عمرانی و حفاری در خطوط 2، 3 و 4 قطارشهری بازدید کردند.

   موسی‌الرضا حاجی‌بگلو با بیان اینکه این بازدیدها براساس رسالت کاری و نظارتی شورای شهر در برنامه اعضای شورا قرار گرفت، اظهارکرد: در بازدید امروز، مسائل و مشکلات موجود در خطوط مترو مشهد مورد بررسی قرار گرفت که باید برطرف شوند.

   وی با اشاره به خط 3 قطارشهری، گفت: در فاز اول این پروژه که 5.2 کیلومتر طول دارد و از میدان شهدا تا پایانه امام‌رضا(ع) است، حدود 3 هزار میلیاردتومان اعتبار نیاز داریم که برای تامین آن باید پیگیری‌های لازم انجام شود.

   حاجی‌بگلو با بیان اینکه در خطوط 2 و 4 نیز اقدامات خوبی انجام شده ولی این پروژه‌ها نیز نیازمند کمک و حمایت و پیگیری مسائل مالی هستند، افزود: سال گذشته حدود 500 میلیاردتومان از اعتبارات قطارشهری، برای سایر پروژه‌های سطح شهر هزینه شده که همین امر، پروژه را با مشکل روبرو کرده است.

   سخنگوی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس تصریح کرد: تکمیل خط 2 قطارشهری نیازمند 150 میلیاردتومان اعتبار است که پس از تخصیص، ایستگاه سلامت نیز به بهره‌برداری می‌رسد.

   حاجی‌بگلو با بیان اینکه تا قبل از سال 92 تمام هزینه‌های مربوط به ساخت قطارشهری توسط دولت پرداخت می‌شده است، گفت: متاسفانه از سال 92 به بعد سهم دولت به 50 درصد کاهش یافته که این پرداختی نیز به صورت تمام و کمال محقق نشده است؛ با توجه به نگاه عملیاتی و اجرایی دولت سیزدهم شاهد تحقق کامل این اعتبارات خواهیم بود. 

   کلید واژه ها: قطارشهری - شورای شهر - مشهد -
   تعداد بازدید: 54
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 1254    بازدید کنندگان دیروز: 2552    کل بازدید ها : 6,990,602
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد