• پنج شنبه،29 مهر 1400
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 61
   کد: 214890
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۶/۱۱
   رئیس کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای شهر مشهد در بازدید از پروژه‌ قطارشهری:

   هسته مرکزی خط ۳ قطارشهری مشهد تا دو سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد

   رئیس کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای شهر مشهد گفت: با بهره‌برداری از خط 3 قطارشهری، حدفاصل میدان شهدا تا پایانه امام‌رضا(ع) طی دو سال آینده، شبکه ریلی بخش زیادی از هسته مرکزی شهر تکمیل می‌شود.
   هسته مرکزی خط ۳ قطارشهری مشهد تا دو سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، ایمان فرهمندی در حاشیه بازدید رئیس و جمعی از اعضای شورای شهر مشهد از پروژه قطارشهری، با بیان اینکه اینکه «سیستم ریلی»، به‌عنوان یکی از مهمترین ابزارها برای پاسخگویی به نیازهای حمل‌ونقلی شهروندان در سطح شهر شناخته می‌شود، اظهارکرد: در سال‌های گذشته، خط یک و سپس خط 2 قطارشهری مشهد به بهره‌برداری رسیده و عملیات اجرایی و حفاری خطوط 3 و 4 نیز آغاز شده است.

   وی با اشاره به برنامه‌ریزی انجام شده مبنی بر تکمیل ایستگاه سلامت در خط 2 و بهره‌برداری از حدفاصل میدان شهدا تا پایانه امام‌رضا(ع) در خط 3، طی دو سال آینده، گفت: با اتمام عملیات اجرایی در فازهای یاد شده، شبکه ریلی بخش زیادی از هسته مرکزی شهر تکمیل می‌شود و شهروندان سرویس قابل قبولی را دریافت می‌کنند.

   رئیس کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای شهر مشهد از پایان عملیات حفاری تونل‌های خطوط چهارگانه قطارشهری تا پایان دوره شورای ششم خبرداد و افزود: بخشی از ایستگاه‌ها نیز در همین فاصله زمانی تکمیل و به‌ بهره‌برداری خواهند رسید.

   فرهمندی با اشاره به رویکرد حمایتی شورای ششم نسبت به پروژه قطارشهری مشهد، تصریح کرد: امیدواریم با این حمایت، شهرداری بتواند قراردادها را به اتمام برساند.

   وی، «تامین مالی» را یکی از مسائل اصلی و جدی شورای شهر و شهرداری در بحث قطارشهری دانست و گفت: خوشبختانه براساس بررسی‌های صورت گرفته، در حوزه مسائل فنی هیچ‌گونه مشکلی نداریم.

   فرهمندی با بیان اینکه انعقاد قرارداد تامین 60 دستگاه واگن برای اضافه شدن به ظرفیت خط یک قطارشهری مشهد، با تکیه بر ظرفیت‌های بومی، در دستورکار مدیریت شهری قرار دارد، افزود: با تامین این واگن‌ها، خدمات‌رسانی به شهروندان و مسافران در این خط از کیفیت بهتری برخوردار خواهد شد.

   وی در ادامه با اشاره به اتصال خط ریلی مشهد-گلبهار و راه‌آهن گرگان به مشهد به قطارشهری مشهد گفت: در خط یک، ما هیچ ظرفیت مازادی برای سرویس‌دهی به خطوط دیگر نخواهیم داشت ولی در خط 3  که به صورت مترویی طراحی شده، ظرفیت خوبی برای اتصال دو خط یاد شده وجود دارد.

   فرهمندی در پایان از شرکت ساخت و بهره‌برداری قطارشهری مشهد و همچنین قرارگاه خاتم‌الانبیاء به جهت کیفیت و پشتکار در پیشرفت کار تقدیر و تشکر کرد و گفت: امیدواریم این روند و رویه در ادامه نیز استمرار داشته باشد. 

   کلید واژه ها: قطارشهری - شورای شهر - مشهد -
   تعداد بازدید: 61
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 1837    بازدید کنندگان دیروز: 2054    کل بازدید ها : 7,005,904
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد