• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 64
   کد: 214840
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۶/۰۹
   رئیس کمیسیون ساماندهی حاشیه شهر شورای شهر مشهد در حاشیه بازدید از پروژه‌ کوهشار تاکید کرد؛

   لزوم اصلاح سرانه‌ها در طرح تفصیلی حاشیه شهر

   رئیس کمیسیون ساماندهی حاشیه شهر شورای شهر مشهد گفت: در مطالعات فعلی طرح تفصیلی، انتفاع طرح ضعیف دیده شده و سرانه‌های درنظر گرفته شده، نیازمند اعمال اصلاحات است.
   لزوم اصلاح سرانه‌ها در طرح تفصیلی حاشیه شهر

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، سیدابراهیم علیزاده در حاشیه بازدید از پروژه‌ کوهشار با بیان اینکه پروژه در جوار محله سیدی و شهرک ابوذر واقع شده و ظرفیت خوبی برای ساکنان این محدوده است، اظهارکرد: مدیریت شهری مشهد در این دوره، به‌دنبال ایجاد چنین فضاهای بانشاط فرهنگی و ورزشی در حاشیه شهر است چراکه سلامت روحی و جسمی ساکنان مناطق را به‌همراه دارد.

   وی افزود: حاشیه شهر مشهد از کمبود سرانه‌های تفریحی و ورزشی و فرهنگی به شدت رنج می‌برد و متاسفانه در دوره‌های مختلف روی این موضوع آن‌گونه که باید، کار نشده است؛ برهمین اساس، حاشیه شهر را به‌عنوان اولویت شورای ششم شهر مشهد می‌دانیم.

   علیزاده با اشاره به مصوبه اخیر شورای شهر در باب تعریف پروژه‌های محرک و پیشران توسعه محلات هدف بازآفرینی و حاشیه شهر مشهد، گفت: با تکیه بر این مصوبه و مشارکت ساکنان، در جهت اجرایی شدن پیشنهادات مردمی که توسعه فضاهای فرهنگی و ورزشی را به‌همراه دارد، گام برمی‌داریم.

   یکی از مسائل حاشیه شهر مشهد، وجود اراضی بزرگ‌‎مقیاس رهاشده است که وی در این خصوص تصریح کرد: تعیین تکلیف این اراضی، مستلزم توافق با مالکان و مشخص شدن طرح‌های تفصیلی است که در اولویت کمیسیون شهرسازی قرار دارد.

   رئیس کمیسیون ساماندهی حاشیه شهر شورای شهر مشهد افزود: در مطالعات فعلی، انتفاع طرح ضعیف دیده شده و سرانه‌های درنظر گرفته شده، نیازمند اعمال اصلاحات است.
   علیزاده گفت: درحال حاضر بیشتر کاربری‌ها خدماتی و مسکونی است، درصورتی‌که سایر سرانه‌ها نیز باید مورد توجه قرار گیرد و بتوانیم توسعه شهری متوازن، با محوریت امام‌رضا(ع) اتفاق بیفتد.
    

   کلید واژه ها: حاشیه شهر - مشهد - شورای شهر -
   تعداد بازدید: 64
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 919    بازدید کنندگان دیروز: 2552    کل بازدید ها : 6,990,267
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد