• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 142
   کد: 214813
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۶/۰۸
   سخنگوی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس در نطق پیش از دستور چهارمین جلسه علنی تاکید کرد؛

   لزوم اختصاص ردیف بودجه مستقل به مشهدالرضا(ع)

   سخنگوی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس گفت: از دولت محترم و مجلس درخواست دارم نسبت به ایجاد یک ردیف مستقل بودجه‌ای برای شهر مشهدالرضا(ع) در حجم سالانه کشور اختصاص داده شود چراکه این شهر، در سال میزبان ۳۰ میلیون زائر بین المللی و داخلی است.

   لزوم اختصاص ردیف بودجه مستقل به مشهدالرضا(ع)

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، متن کامل نطق پیش از دستور موسی الرضا، حاجی بگلو در چهارمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد در زیر آمده است:

   بسم الله الرحمن الرحیم
   السلام علیک یا علی بن موسی الرضا (علیه آلافُ التَّحِیَّهِ وَ الثَّناءِ)

   سلام و درود می‌فرستم به روح ملکوتی امام راحل و شهدای گرانقدر از صدر اسلام تاکنون خصوصاً شهیدان‌ مدافع سلامت و حرم و همچنین گرامی می‌دارم یاد و خاطره شهیدان ترور، شهید رجایی و شهید باهنر و یاران عزیزشان، عرض تسلیت دارم درگذشت نیروهای خدوم و زحمتکش و توانمند شهرداری مشهد الرضا (علیه السلام) که در صف اول خدمت به مجاوران و زائران آقا علی بن موسی الرضا(علیه السلام) بر اثر بیماری منحوس کرونا جان به جان آفرین تسلیم نمودند. همچنین هفته دولت و روز کارمند را به تمامی دولتمردان مهین اسلامی و کارمندان پرتلاش به‌خصوص کارمندان عزیز شهرداری مشهد الرضا(ع) تبریک و تهنیت عرض می‌نمایم.

   عرض سلام و ادب و احترام دارم خدمت شما همکاران گرامی و عزیزم در شورای اسلامی شهر و همچنین به شما شهروندان محترم که از طریق فضای مجازی در حال مشاهده هستید. امروز قصد دارم در صحبت‌های خود، پیرامون رابطه با موضوعات مدیریت شهری و مشکلات آن و راهکارهای آن، خدمتتان مطالبی را بیان نمایم.
   از اینکه حوصله به خرج می‌دهید سپاسگزارم.

   الحمدا... دولت محترم سیزدهم مستقر شدند و کار را برای حل مشکلات کشور عزیزمان از خوزستان عزیز شروع کردند؛ آن هم در صبح جمعه،‌ صبح جمعه‌های که خیلی‌ها در خواب بودند و امروز مردم می‌بینند که مرد میدان و عمل کیست و از مجلس محترم بابت رای اعتماد به وزرای کابینه نیز تقدیر و تشکر می‌نمایم که دولت انقلابی را همراهی نمودند و همچنین تقدیر و تشکر داشته باشم از وزرای محترم که پس از رای اعتماد بی‌وقفه، به محل کار رفتند و کار را شروع کردند تا انشاا... با اقتدار در راه خدمت و تلاش برای ایران عزیز قدم برداشته تا مشکلات پیش آمده رفع و شرایط خوبی برای مردم فراهم گردد.

   اما در کنار دولت و مجلس این شوراهای اسلامی شهر و روستا هستند که باید به سهم خودشان در حل مشکلات موجود اقدام به حل آن نمایند و با همراهی و همفکری و انتخاب شهرداران انقلابی جوان زنجیره خدمت را تکمیل نماید.

   باید عرض کنم شورای اسلامی شهر مشهد الرضا (علیه السلام)،‌ شهرداری جوان انقلابی و دارای برنامه برای کلانشهر جهان اسلام، انتخاب کردند. اما از دولت و مجلس محترم تقاضا دارم که بر اساس قوانین و مقررات نسبت به طرح‌های شورای عالی استانها که برگرفته از قانون می‌باشد، جامه عمل بپوشاند و تا با طرح‌های ارائه شده بتوان خدمات شایسته‌تر و قانونمندتری را برای شهر و روستاهای کشور داشته باشند.

   اولین موضوع آن تصویب و اجرای مدیریت یکپارچه سازی شهری می‌باشد. اگر این موضوع به سرانجام برسد قطعاً در حوزه هزینه‌ها شهری و روستایی کاهش قابل چشمگیری خواهیم داشت در حوزه درآمد هم افزایش و با تایید این مدیریت یکپارچه سازی شهری با هماهنگی های بین دستگاه‌های اجرایی مرتفع و مسئولیت و مدیریت آن مشخص و به صورت واحد انجام می‌شود.

   موضوع بعدی هم احترام به قانون می باشد از دولت محترم تقاضا دارم بر اساس بنده ۵ ماده ۸۸ قانون شوراهای اسلامی کشور مبنی بر ارسال بودجه سالانه کشور قبل از تصویب در مجلس و سازمان مدیریت برنامه ریزی کشور آن را در اختیار شورای عالی استانها قرار دارد به جهت بازنگری و اصلاح بودجه، تاکنون مسئولیت دولت‌ها اجرا نشده است.

   امیدوارم حداقل به صورت آزمایشی هم که شده در بودجه ۱۴۰۱ بودجه استان خراسان رضوی را در اختیار شورای عالی استانها قرار داده تا خروجی آن برای دولت و مجلس مورد بازنگری قرار گیرد و در صورت موفقیت انشاالله به صورت قانون برای تمام کشور اجرا شود .اما نکته بسیار مهم که باید عرض کنم در حوزه مدیریت شهری خدمات در مشهدالرضا (علیه السلام) ملی است ولی بودجه آن محلی است و این یک تناقض بسیار بزرگی است که باید مورد توجه دولت محترم و مجلس قرار گیرد.

   یک خواهش از دولت محترم و مجلس دارم نسبت به ایجاد یک ردیف مستقل بودجه ای برای شهر مشهدالرضا(علیه السلام) در حجم سالانه کشور اختصاص داده شود زیرا این شهر، شهر آقا علی ابن موسی الرضاست(علیه السلام) در سال میزبان ۳۰ میلیون زائر بین المللی و داخلی است که ارائه خدمات به زائرین ومجاورین از سوی مدیریت شهری شهر امام رضا(علیه السلام) می‌باشد.

   بزرگترین افتخاری که برای خادمین در خدمت زائرن و مجاوران باید به آن اشاره کنم؛ این است که مشهد جمعیت سه و نیم میلیونی دارد ولی بیشتر از جمعیت خود در حال خدمت‌رسانی می‌باشد و به طور قطع اعلام می‌نمایم شهرداری مشهد وظیفه دیگر دستگاه‌های اجرایی شهر مشهد و حتی استان را بر عهده گرفته و هزینه می‌کند.

   انتظار داریم که دولت محترم و مجلس نسبت به ایجاد ردیف مستقل برای شهر مشهد مشهدالرضا(ع) اقدام نمایند که حداقل با وجود این ردیف بتوانیم مشکلات حاشیه شهر را مرتفع نماییم. و اما آخرین موضوع که به آن می خواهم بپردازم موضوع تهیه مسکن برای اقشار کم درآمد در مناطق حاشیه شهر می‌باشد و درصورت همراهی دولت محترم شهرداری آمادگی ساخت ۵۰ هزار واحد مسکونی برای مناطق حاشیه شهر مشهد مقدس را با مشارکت بخش خصوصی دارد.

   تذکر پایانی بنده به سرپرست محترم شهرداری متذکر می شود در رابطه با پرداخت حقوق پرسنل اقدام نمایید متاسفانه مشاهده شده است در بعضی از سازمان ها و شرکت ها حقوق کارکنان متفاوت و یا پرداخت نشده است و این خود یک نوع بی‌عدالتی است خواهشمندم هر چه سریع‌تر نسبت به عدالت و برقراری حقوق مساوی کارکنان اقدام نمایید.

   همچنین در موضوع تبدیل وضعیت‌ها و وضعیت نیروهای شهرداری می‌بایست عدالت و برابری حاکم باشد که متاسفانه طبق گزارشات واصله از سوی کارکنان خدوم شهرداری این موضوع هم مورد غفلت و بی‌عدالتی قرار گرفته و همانطور که می‌دانید اولویت اول با ایثارگران است. لذا هر چه سریعتر نسبت به توقف تبدیل وضعیت‌ها تا مستقر شدن شهردار محترم اقدام نمایند و در انتها از شما شهروندان محترم و همکاران گرامی به گوش جان سپردن به عرایض بنده ، تشکر می‌کنم.
   با ذکر صلوات بر محمد و آل محمد مطالبم را به پایان می‌رسانم.
   و السلام علیکم و رحمه الله و برکاته

    

   تعداد بازدید: 142
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 1664    بازدید کنندگان دیروز: 4065    کل بازدید ها : 7,323,611
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد