• پنج شنبه،29 مهر 1400
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 50
   کد: 214803
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۶/۰۷
   رئیس کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهدمقدس در حاشیه بازدید از شهرک مهرگان و محله قرقی مطرح کرد:

   دردسرهای فقدان طرح تفصیلی در قرقی و مهرگان

   رئیس کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهدمقدس گفت: ساخت‌وساز محرک توسعه و منشاء اتفاقات سازنده است اما متاسفانه به دلیل نبود طرح تفصیلی این امکان سلب شده است؛ از سوی دیگر امکان ایجاد سرانه‌های خدماتی نیز علیرغم وجود اعتبار، به همین دلیل وجود ندارد.
   دردسرهای فقدان طرح تفصیلی در قرقی و مهرگان

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، ایمان فرهمندی در حاشیه بازدید رئیس و جمعی از اعضای شورای شهر مشهد از شهرک مهرگان و محله قرقی با بیان اینکه بازدیدهای میدانی موجب آشنایی و شناخت بیشتر اعضای شورای شهر نسبت به مسائل شهری می‌شود، اظهارکرد: برهمین اساس، یکی از برنامه‌های ثابت اعضای شورای شهر در این دوره بازدیدهای میدانی از محلات مختلف خواهد بود؛ اصل آشنایی با مسائل و شناخته درست آنها می‌تواند تصمیم‌گیری صحیح و اولویت‌بندی درست را به همراه داشته باشد.

   وی گفت: محله قرقی و شهرک مهرگان که از مناطق منفصل شهری است، دارای مسائل ویژه و خاص خود است؛ این دو بافت، مناطق پرمسئله‌ای هستند که طیف گسترده‌ای از مسائل در زمان تبدیل بافت روستایی به شهر بوجود آمده است.

   رئیس کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای شهر مشهد با بیان اینکه بسیاری از ضوابط شهری به راحتی قابل تطبیق بر این مناطق نیست، افزود: از سوی دیگر، افزوده شدن این مناطق به بافت شهری، توقعات و انتظارات به حقی برای ساکنان ایجاد کرده و از سوی دیگر محدودیت‌هایی نیز در بدنه مدیریت شهری وجود دارد.

   فرهمندی خاطرنشان کرد: خوشبختانه طی سال‌های گذشته کارهای خوبی انجام شده ولی مشکلات اساسی همچنان به قوت باقی هستند؛ از جمله آنها می‌توان به کمبود سرانه‌های فضای سبز، تفریحی و ... اشاره کرد.

   وی در ادامه با بیان اینکه در بحث مالکیت و طرح تفصیلی و ساخت و ساز نیز مشکلات بسیاری داریم، گفت: ساخت‌وساز محرک اتفاقات بعدی است اما متاسفانه به دلیل نبود طرح تفصیلی این امکان سلب شده است؛ از سوی دیگر امکان ایجاد سرانه‌های خدماتی نیز علیرغم وجود اعتبار، به همین دلیل وجود ندارد. 

   تعداد بازدید: 50
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 1943    بازدید کنندگان دیروز: 2054    کل بازدید ها : 7,006,010
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد