• پنج شنبه،29 مهر 1400
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 45
   کد: 214800
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۶/۰۷
   رئیس کمیسیون ویژه ساماندهی حاشیه شهر شورای اسلامی شهر مشهد خبر داد:

   اختصاص 800 میلیارد تومان اعتبار برای پروژه‌های پیشران توسعه

   رئیس کمیسیون ویژه ساماندهی حاشیه شهر شورای اسلامی شهر مشهدمقدس گفت: براساس مصوبه شورای شهر، بالغ بر 800 میلیارد تومان به پروژه‌های یاد شده که نیاز اولیه و ضروری محلات هستند، اختصاص پیدا خواهد کرد.
   اختصاص 800 میلیارد تومان اعتبار برای پروژه‌های پیشران توسعه

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، سید ابراهیم علیزاده در حاشیه بازدید رئیس و جمعی از اعضای شورای شهر مشهد از شهرک مهرگان و محله قرقی با بیان اینکه شورای ششم شهر مشهد، توجه ویژه‌ای به حاشیه شهر خواهد داشت، اظهارکرد: تلاش ما در این دوره، توسعه متوازن و پایدار مشهد با محوریت حرم مطهر رضوی است.

   وی در ادامه گفت: تاکنون توسعه شهر مشهد به سمت جنوب و جنوب‌غرب بوده و متاسفانه قسمت شمالی شهر مغفول واقع شده است.

   وی با تاکید بر لزوم پیگیری تهیه و تصویب طرح‌های تفصیلی در کمیسیون شهرسازی و معماری و مدیریت کلان شهری، افزود: از سوی دیگر، با تخصیص اعتبارات به حاشیه شهر باید در جهت کاهش فاصله طبقاتی شکل گرفته گام برداریم.

   رئیس کمیسیون ویژه ساماندهی حاشیه شهر شورای اسلامی شهر مشهدمقدس با بیان اینکه یکی از راه‌حل‌های اصلی معضلات حاشیه شهر، توافق با بزرگ‌مالکان است، تصریح کرد: مقدمه این توافق، تعیین تکلیف طرح‌های تفصیلی است.

   علیزاده گفت: در مشهد بالغ بر 1000 هکتار زمین رها شده داریم که این اراضی باید تعیین تکلیف شوند و در گام بعد به سمت تامین خدمات زیربنایی ضروری برای این مناطق از ابعاد مختلف اعم از فرهنگی، آموزشی، بهداشتی، فضای سبز و ورزشی و ... گام برداشت.

   وی با اشاره به طرح دوفوریتی برای پروژه‌های زودبازده و پیشران توسعه شهری در حاشیه شهر که اخیرا به تصویب شورای اسلامی رسید، اظهارکرد: براساس این مصوبه به شهرداری مشهدمقدس 2 ماه فرصت داده شد که در تعامل با شوراهای اجتماعی محلات، دفاتر تسهیلگری و مساجد و معتمدین محله بتوانند پروژه‌های زودبازده که حداکثر ظرف مدت یک سال به بهره‌برداری برسند را تا سقف 10 میلیارد تومان تعریف کنند.

   علیزاده خاطرنشان کرد: براساس این مصوبه، بالغ بر 800 میلیارد تومان در محلات هدف بازآفرینی و حاشیه شهر مشهد به پروژه‌های زودبازده که نیاز اولیه و ضروری محلات هستند، اختصاص پیدا خواهد کرد.
     

   کلید واژه ها: شورای شهر - مشهد -
   تعداد بازدید: 45
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 1724    بازدید کنندگان دیروز: 2054    کل بازدید ها : 7,005,791
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد