• چهارشنبه،06 بهمن 1400
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 75
   کد: 214737
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۶/۰۴
   رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و فناوری اطلاعات و منابع انسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس:

   سطح آموزش سرمایه‌های انسانی در راستای رضایتمندی شهروندان باید افزایش یابد

   رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و فناوری اطلاعات و منابع انسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس با تاکید بر با تاکید بر لزوم ارتقای سطح آموزش سرمایه‌های انسانی در راستای رضایتمندی شهروندان، گفت: شهرداری‌ها به عنوان ضروریات نظام اجتماعی باید از نیروهای آموزش دیده، کارشناس، متعهد و متخصص برخوردار باشند تا بتوانند در راستای رضایتمندی شهروندان گام درست بردارند.
   سطح آموزش سرمایه‌های انسانی در راستای رضایتمندی شهروندان باید افزایش یابد

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، حسین حسامی در گفتگویی ضمن تبریک ۴ شهریورماه، روز کارمند به‌ویژه به تمامی همکاران پرتلاش و متخصص در عرصه مدیریت شهری مشهدالرضا(ع)، جهان شهر برکت و کرامت اظهارکرد: کارمندان و نیروی انسانی در هر مجموعه و سازمانی، نشانگر مهم‌ترین شاخص‌ توسعه‌یافتگی است و تکریم این شاه‌کلید توسعه، جایگاه بسیار والایی در سطوح مختلف سازمانی دارد.


   وی با بیان اینکه امروزه کارکنان و بدنه نیروی انسانی هر سازمان منبع اصلی زاینده مزیت رقابتی و ایجادکننده قابلیت‌های اساسی آن مجموعه است، گفت: برهمین اساس، یکی از عمده‌ترین برنامه‌ریزی های سازمانی، برنامه‌ریزی استراتژیک و راهبردی منابع انسانی است.


   حسامی افزود: تلاش برای بهبود و استفاده مؤثر از منابع گوناگون چون نیروی کار، مواد، انرژی و اطلاعات، هدف تمامی مدیران سازمان‌ها، واحدهای تولید صنعتی و مؤسسات خدماتی است.


   وی همچنین در ادامه صحبت‌های خود تصریح کرد: توجه به اهداف و نیازهای فردی در کنار اهداف سازمانی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و این مهم نیازمند اهتمام ویژه نسبت به فرآیندهای جذب، نگهداشت و توسعه منابع انسانی و ... است.


   رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر مشهدمقدس گفت: در راستای تحقق رهنمودها و سیاستهای ابلاغی مقام معظم رهبری در خصوص رعایت عدالت استخدامی و اصل شایسته سالاری در بکارگیری، نگهداری و ارتقای سرمایه انسانی باید نگاه ویژه به این حوزه داشته باشیم.


   حسامی با بیان اینکه منابع انسانی از مهمترین عوامل تاثیرگـذار بـر موفقیـت یـا شکست یک سیستم اجتماعی است، اظهارکرد: کارکنان یک سازمان و مجموعه، ضامن بقاء، عامل تاثیرگذار و رمز موفقیت یک سیستم هسـتند، عامل منابع انسانی می‌تواند منابع فیزیکی و مادی را به هدر داده و اتــلاف کنــد، از بــین ببــرد یــا آن را بــارور کنــد.


   وی در ادامه به تعریف علمی سرمایه انسانی پرداخت و گفت: سرمایه انسانی در تعریف علمی خود به مهارت ها، آموزش ها، تجربه ها و دانشی گفته می‌شود که توسط یک فرد در یک مجموعه کاری ایجاد می‌شود؛ به عبارت دیگر، سرمایه انسانی را می‌توان به ارزشی که توسط یک کارمند به سازمان اضافه می شود، در نظر گرفت که با مهارت های کارکنان قابل اندازه‌گیری است.


   حسامی خاطرنشان کرد: اگر منابع انسانی سازمان در مسیر اهداف و استراتژی های سازمان عمل کنند، آنگاه ما به جای منابع انسانی، سرمایه انسانی خواهیم داشت و این فرآیند را مدیریت سرمایه انسانی تعریف می‌کنیم؛ لذا باید توجه ویژه به این سرمایه‌های مجموعه مدیریت شهری داشت و در راستای تکریم و رضایتمندی این نیروها گام برداشت و راه را برای ارتقای جایگاه این سرمایه ها هموار کرد.


   وی با تاکید بر لزوم ارتقای سطح آموزش سرمایه‌های انسانی باهدف رضایتمندی شهروندان در اهداف عالیه شهرداری‌ها، گفت: شهرداری‌ها به عنوان ضروریات نظام اجتماعی باید از نیروهای آموزش دیده، کارشناس، متعهد و متخصص برخوردار باشند تا بتوانند در راستای رضایتمندی شهروندان گام درست بردارند لذا ضرورت دارد در این حوزه درجهت ارتقاء و افزایش آگاهی نیروهای مجموعه اقدامات جدی انجام داد و در این راستا باید حوزه آموزش منابع انسانی با محوریت تکریم ارباب رجوع و کاهش فسادهای اداری و... در اهداف عالیه شهرداری‌ها قرار گیرد.

    

   کلید واژه ها: آموزش - شورای شهر - مشهد -
   تعداد بازدید: 75
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 58    بازدید کنندگان دیروز: 3159    کل بازدید ها : 7,334,721
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد