• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 74
   کد: 214721
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۶/۰۳
   عضو هیات رئیسه و رئیس کمیسیون برنامه و بودجه، فناوری و اطلاعات و منابع انسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس در دیدار با جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر اهواز:

   شورای عالی استان‌ها، تحقق حقوق و اختیارات شوراهای شهر و مدیریت شهری‌ را دنبال کند

   عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر مشهدمقدس گفت: شورای عالی استان‌ها در دوره جدید باید با قدرت و جدیت بیشتری پیگیر حقوق شهرداری‌ها و اختیارات شوراهای اسلامی شهرها از مجلس شورای اسلامی و دولت باشد چراکه مسئولیت‌ها و اختیارات شوراها و مدیریت‌های شهری بایکدیگر تناسب ندارد.
   شورای عالی استان‌ها، تحقق حقوق و اختیارات شوراهای شهر و مدیریت شهری‌ را دنبال کند

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، حسین حسامی در دیدار با جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر اهواز با بیان اینکه مشهدمقدس و اهواز به عنوان دو کلانشهر ایران اسلامی نقش بسزایی در پیشبرد اهداف کلان کشور می‎‌توانند ایفا کنند، اظهارکرد: مدیریت شهری مشهد، اعم از شورای شهر و شهرداری در بخش‌های مختلف آماده همکاری و تبادل تجربیات خود با مدیریت شهری اهواز است.

   وی در ادامه گفت: تعاملات کلانشهرهای کشور با یکدیگر بدون شک دستاوردهای ارزنده‌ای به همراه خواهد داشت که ثمره آن متوجه حال شهروندان می‌شود و زیست مطلوب شهری را به ارمغان می‌آورد.

   حسامی با بیان اینکه امروزه شاهد تمرکز زیاد جمعیت در کلان‌شهرهای کشور هستیم، افزود: همگام با افزایش جمعیت کل کشور، جمعیت کلانشهرها نیز افزایش می‌یابد و چنانچه برنامه‌ریزی در مورد آمایش و بازتوزیع مناسب جمعیت در سطح کشور انجام نشود، افزایش جمعیت در کلان‌شهرها قابل ملاحظه خواهد بود.

   عضو هیات رئیسه شورای شهر مشهد خاطرنشان کرد: در چنین شرایطی باید با جدیت به دنبال ایجاد زیرساخت‌ها و تأمین نیازهای متفاوت اجتماعی، اقتصادی، عمرانی، رفاهی، بهداشتی، فرهنگی و آموزشی شهروندان باشیم.

   حسامی در ادامه صحبت‌های خود گفت: در شرایطی که کرونا تاثیرات منفی بسیاری روی درآمدهای شهرداری‌ها داشته و از سوی دیگر میلیاردها تومان هزینه هم به مدیریت شهری تحمیل کرده، باید از ظرفیت‌های قانونی و مصوبات حمایتی مجلس ویژه کلانشهرها در جهت تحقق اهداف یاد شده بهره گرفت.

   حسامی در ادامه با اشاره به عدم تحقق مدیریت یکپارچه شهری در کشور، گفت: شورای عالی استان‌ها در دوره جدید باید با قدرت و جدیت بیشتری پیگیر حقوق شهرداری‌ها و اختیارات شوراهای اسلامی شهرها از مجلس شورای اسلامی و دولت باشد چراکه مسئولیت‌ها و اختیارات شوراها و مدیریت‌های شهری بایکدیگر تناسب ندارد.

    

   کلید واژه ها: شورای شهر - مشهد -
   تعداد بازدید: 74
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 724    بازدید کنندگان دیروز: 2073    کل بازدید ها : 7,344,147
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد