• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 223
   کد: 214353
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶
   عضو شورای شهر مشهد در مراسم افتتاح مسیر دسترسی تقاطع آزادگان به کنارگذر شاندیز:

   شورای پنجم درکنار پروژه‌های عمرانی، حمل‌ونقل انسان‌محور را هم به جدیت پیگیری کرد/ امیدواریم حوزه قضایی درخصوص ممنوعیت استفاده بانوان از بایدو تجدیدنظر کند

   عضو شورای شهر مشهد گفت: بسیار متاسفیم که یکی از حقوق مسلم بانوان مشهدی در بحث استفاده از بایدو با دستور قضایی سلب شد البته شهردار باید قبل از اجرای این دستور رایزنی بیشتری با دستگاه قضایی انجام می‌داد حال امیدواریم وضع‌کنندگان این محدودیت در تصمیم خود تجدیدنظر نمایند.
   شورای پنجم درکنار پروژه‌های عمرانی، حمل‌ونقل انسان‌محور را هم به جدیت پیگیری کرد/ امیدواریم حوزه قضایی درخصوص ممنوعیت استفاده بانوان از بایدو تجدیدنظر کند

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، مجتبی بهاروند در مراسم افتتاح مسیر دسترسی تقاطع آزادگان به کنارگذر شاندیز، ضمن تبریک عید سعید غدیر خم، اظهارکرد: ساماندهی ترافیک سنگین میدان نمایشگاه و پل مهندس پرتوی در انتهای بولوار وکیل‌آباد یکی از خواسته‌های شهروندان مشهدی بود که از ابتدای فعالیت شورای پنجم، مورد توجه کمیسیون عمران و حمل‎‌ونقل و ترافیک شورای شهر قرار گرفت.

   وی با بیان اینکه به گفته بسیاری از شهروندان و کارشناسان، مشهدمقدس در این دوره به یک کارگاه بزرگ عمرانی و ساختمانی تبدیل شده است، گفت: میدان نمایشگاه مصداق عینی و بارز این گفته است؛ با پروژه‌های عمرانی که در این نقطه تعریف و اجرایی شد، رکود و ترافیک و سکون گذشته امروز به حرکت و پویایی و روانی ترافیک تبدیل شده است.

   بهاروند در ادامه تصریح کرد: کارهای بزرگی در دوره مدیریت شهری برخاسته از شورای پنجم انجام شد و بسیار خرسندیم قطعه دیگری از پازل ترافیکی این محدوده در روزهای پایانی فعالیت شورای شهر، به بهره‌برداری می‌رسد.

   عضو شورای شهر مشهد با بیان اینکه امیدواریم این عزم و همت و جدیت و این مسیر در شورای ششم نیز استمرار داشته باشد، افزود: شورای پنجم، در کنار احداث تقاطع‌های چندسطحی، چپگردهای مختلف و اصلاحات هندسی و ...، به مدهای حمل‌ونقلی انسان‌محور و پاک نیز به جد توجه داشت که یکی از آنها توسعه مسیرهای دوچرخه است؛ اقدام شاهکاری که سبب شد مشهد رتبه اول را در کشور به خود اختصاص دهد.

   وی با اشاره به ممنوعیت استفاده بانوان از دوچرخه‌های اشتراکی بایدو، گفت: ای کاش برخی مسئولین توجه بیشتری به این حوزه داشتند؛ در جلسات مختلف با مسئولین قضایی و دادستان تاکید کردیم که تمام اقشار شهروندان با رعایت تمام اصول و چارچوب‌های عرفی و شرعی باید بتوانند از این دوچرخه‌های اشتراکی که از افتخارات شورای پنجم است، استفاده کنند.
   بهاروند با اظهار تاسف از اینکه این حق مسلم بانوان با دستور حوزه قضایی سلب شده است، اظهارکرد: امیدواریم شاهد بازنگری و تجدیدنظر تصمیم‌گیرندگان درخصوص این ممنوعیت باشیم؛ افرادی که از دوچرخه‌های اشتراکی بایدو استفاده می‌کنند، عمدتا افرادی هستند که دوچرخه را به عنوان یک مد حمل و نقلی می‌دانند و متمایز از افرادی هستند که تفریحی استفاده می‌کنند.

   وی در پایان با بیان اینکه مدیریت شهری و شهرداری باید درخصوص این ممنوعیت و سلب حق بانوان مشهدی رایزنی بیشتری می‌کرد، افزود: در شرایطی که مردم با مسائل و مشکلات متعدد و بسیاری دست‌وپنجه نرم می‌کنند، شهردار باید قبل از اجرای این دستور رایزنی بیشتری با دستگاه قضایی انجام می‌داد.

    

   تعداد بازدید: 223
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 812    بازدید کنندگان دیروز: 1822    کل بازدید ها : 6,919,830
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد