• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 67
   کد: 214295
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲
   رئیس شورای شهر مشهد در آغاز یکصد و سی‌ونهمین جلسه علنی شورا خبر داد:

   افزایش دوبرابری فوتی‌های ناشی از کرونا در مشهد

   رئیس شورای شهر مشهد گفت: علیرغم شرایطی که در بحث واکسیناسیون صورت گرفته و تلاش‌های بی‌شائبه کادر درمان و حوزه پزشکی، براساس اطلاعات دریافتی، تعداد فوتی‌ها ناشی از کرونا در مشهد، به نسبت مدت مشابه هفته قبل رشد 100 درصدی داشته است.
   افزایش دوبرابری فوتی‌های ناشی از کرونا در مشهد

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، محمدرضا حیدری در آغاز یکصد و سی‌ونهمین جلسه علنی شورای شهر مشهد به وضعیت قرمز این شهر از حیث شیوع ویروس کرونا پرداخت و اظهارکرد: هشدارهای دانشگاه علوم پزشکی و آمار و گزارش‌های تعداد مبتلایان و بیماران بستری شده و فوتی‌های ناشی از کرونا، بیانگر شرایط وخیم و نامناسب مشهد است.

   وی با بیان اینکه براساس اطلاعات دریافتی، تعداد فوتی‌ها ناشی از کرونا در مشهد، به نسبت مدت مشابه هفته قبل رشد 100 درصدی داشته است، گفت: البته در بحث واکسیناسیون تلاش‌های خوبی صورت گرفته و مراکز متعددی نیز پیش‌بینی شده که افراد حائز شرایط می‌توانند به سهولت واکسن خود را دریافت کنند.

   حیدری در ادامه تصریح کرد: دستیابی به شرایط ایمن و پایدار، زمان‌بر است و علیرغم همه تمهیدات پیش‌بینی شده و واکسیناسیون، همچنان باید پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنیم و مراقبت داشته باشیم.

   رئیس شورای شهر مشهد با اشاره به قدرت بالای شیوع ویروس کرونا، افزود: از عموم شهروندان عزیز مشهدی می‌خواهیم تا با رعایت نکات بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی و پرهیز از دورهمی‌های خانوادگی و هرگونه تجمع، با کادر درمان همراهی داشته و از این طریق قدردان تلاش‌های ایشان باشند تا به شرایط مناسبی دست پیدا کنیم.

   حیدری از مدیریت شهری مشهد نیز خواست تا ابزارها و خدمات و وسایل مورد نیاز نیروهای بخش‌های مختلف همچون حوزه پسماند و پاکبان‌ها و ... را فراهم آورند تا شرایط ایمنی برای آنها ایجاد شود و کمتر دچار آسیب شوند.

   وی همچنین گفت: تمهیدات مقابله‌ای لازم باید اندیشیده شود و در جهت پیشگیری از شیوع و ابتلا به کرونا گام برداریم چراکه از این طریق هزینه کمتری تحمیل خواهد شد.

   یکی از دستورکارهای اصلی یکصدوسی‌ونهمین جلسه علنی شورای شهر مشهد، بررسی تفریغ بودجه سال 99 شهرداری بود و حیدری در این خصوص ضمن تقدیر و تشکر از کار تخصصی و وقت‌گذاری مجدانه‌ای که کمیسیون‌ها و کارگروه‌های تخصصی، تلفیق، کارگروه بودجه و حسابرسی و ... برای تحقق این سند معتبر داشتند، اظهارکرد: این تلاش‌ها سبب شد تا بتوانیم تفریغ بودجه سال گذشته را براساس برنامه زمان‌بندی به جمع‌بندی برسانیم.
    

   کلید واژه ها: کرونا - مشهد - شورای شهر - حیدری -
   تعداد بازدید: 67
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 1826    بازدید کنندگان دیروز: 2150    کل بازدید ها : 6,935,705
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد