• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر : 1004
   تعداد بازدید: 21
   کد: 214282
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲
   شورای شهر مشهد در هفته‌ای که گذشت؛

   افتتاح پروژه تفریحی زیست پارک در روزهای پایانی شورای پنجم

   شورای اسلامی شهر مشهد در آخرین هفته از تیرماه، چند جلسه داخلی داشت همچنین پروژه تفریحی زیست پارک در روزهای پایانی شورای پنجم به بهره‌برداری رسید و با استقبال شهروندان مواجه شد.
   افتتاح پروژه تفریحی زیست پارک در روزهای پایانی شورای پنجم

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای شهر مشهد، فعالیت‌های شورا در این هفته با جلسه کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک و برای بررسی طرح الزام استفاده از مشاورین بومی، لایحه اصلاح نحوه پرداخت در پروژه تقاطع چهارسطحی آزادگان و درخواست غرفه‌داران و کانترداران مستقر در ایستگاه‌های خطوط قطار شهری آغاز شد.

   در جلسه کمیسیون ویژه مناطق پیرامونی و کم برخوردار گزارش شهرداری در خصوص تعریض و بازگشایی معابر در محلات پیرامونی و کم برخوردار(با اولویت معابر زمان، خوش‌سیما و پورسینا) مطرح شد و کمیسیون برنامه و بودجه به بررسی اسناد الگوی توسعه و طرح تفصیلی پیشنهادی محدوده منفصل قرقی و مهرگان در موضوعات برنامه‌ای و تراز مالی- فیزیکی، طرح تجمیع ساختمان‌های شهرداری و سازمان‌های وابسته و شرکت‌های تابعه، لوایح استمهال برای اجرای پارکینگ مورد نیاز بیمارستان مادر و تعیین تکلیف آورده سرمایه گذار در پروژه مشارکتی همت پرداخت.

   همچنین جمعی از اعضای شورای شهر مشهد از «کاظم پردل»، یکی از کارکنان شورا به عنوان اولین فرد در بین کارمندان شهرداری و شوراهای کشور بابت حضور موفقیت‌آمیز وی در پروژه ملی سیمرغ کوه‌های ایران و صعود به ۳۱ قله مرتفع ۳۱ استان کشور تقدیر کردند.
   یکشنبه
   این هفته نشست کمیته‌های نظارتی به بررسی پرونده های مردمی در مناطق ۶ و ۸ اختصاص داشت و دیدار منتخبین ششمین دوره شورای اسلامی شهر طرقبه شاندیز با رئیس شورای اسلامی شهر مشهد هم برگزار شد.

   در جلسه کارگروه تخصصی- پژوهشی بودجه و حسابرسی شورا گزارش حسابرسی، نامه مدیریت، تطبیق تفریغ بودجه با صورت‌های مالی سال ۱۳۹۹ و تبصره‌های شهرداری مناطق سیزده‌گانه مورد بحث و بررسی قرار گرفت و کارگروه تخصصی - پژوهشی دعاوی و املاک هم بررسی لایحه واگذاری رایگان زمین و پروانه ساختمانی سایت پنج‌تن ۵۵ با کاربری مسکونی و استفساریه نحوه اجرای مصوبات مرتبط با اصلاحیه ماده ۱۰۱ قانون شهرداری و تبصره ۴ تعیین وضعیت املاک واقع در طرح‌های دولتی و شهرداری‌ها را به بحث گذاشته شد.
   دوشنبه
   در جلسه کارگروه تخصصی- پژوهشی بودجه و حسابرسی شورا گزارش حسابرسی، نامه مدیریت، تطبیق تفریغ بودجه با صورت‌های مالی سال ۱۳۹۹ و تبصره‌های شهرداری برخی مناطق سیزده‌گانه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

   در جلسه کمیسیون اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های هم بررسی لوایح مجوز انعقاد قرارداد پروژه مشارکتی مجتمع مسکونی و تجاری سوسن موسوم به ۷-۱۰ و موضوع واگذاری رایگان زمین و پروانه ساختمانی سایت پنج تن ۵۵ با کاربری مسکونی در دستور کار بود.

   رئیس کمیسیون حقوقی شورای اسلامی شهر مشهد نیز از پرسنل حوزه حقوقی، املاک و قراردادهای سازمان‌های زمین و مسکن، اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی، عمران و بازآفرینی فضاهای شهری و اداره کل املاک، خزانه‌داری شهرداری تقدیر کرد.

   در جلسه این هفته کمیسیون تلفیق شورا لایحه تفریغ بودجه سال ۱۳۹۹ حوزه ماموریتی شهرسازی و معماری شهرداری و تطبیق شاخص‌های عملکرد سال ۱۳۹۹ با برنامه عملیاتی میان‌مدت ۱۳۹۷-۱۴۰۰، تباصر تفریغ بودجه ۱۳۹۸، بودجه مصوب و اصلاح بودجه سال ۱۳۹۹ شهرداری و نظریه کارگروه بودجه و حسابرسی در خصوص گزارش حسابرس و نامه مدیریت تفریغ بودجه سال ۱۳۹۹ منطقه ۵ شهرداری به بحث اعضا گذاشته شد.
   سه شنبه؛ صحن ۱۳۸
   صد و سی و هشتمین جلسه صحن علنی شورای اسلامی شهر مشهد با تصویب لایحه تخفیف به پرداخت نقدی عوارض افزایش ارزش بهره‌برداری اعیان به رده یک، تمدید مهلت فعالیت تاکسیرانان خط فرودگاه، طرح فوق العاده جذب رانندگان اتوبوسرانی، اصلاحیه قرارداد پروژه مشارکتی هدایت، تعیین تکلیف آورده سرمایه گذار در پروژه مشارکتی همت و استمهال اجرای پارکینگ موردنیاز بیمارستان مادر برگزار شد.

   همچنین آیین بهره‌برداری از پل سواره‌رو و بولوار ۴۵ متری «شهید دکتر فخری زاده» نیز با حضور اعضا برگزار شد.
   چهارشنبه
   آیین بهره‌برداری از پروژه تفریحی زیست پارک نیز با حضور جمعی از اعضای شورای اسلامی و شهردار مشهد برگزار شد.

    

   کلید واژه ها: مشهد - شورای شهر -
   تعداد بازدید: 21
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 2047    بازدید کنندگان دیروز: 2150    کل بازدید ها : 6,935,926
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد