• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 46
   کد: 214270
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹
   نایب رئیس کمیسیون اقتصادی و سرمایه‌گذاری شورای شهر مشهد در مراسم بهره‌برداری از پل سواره‌رو و بولوار 45 متری شهید دکتر فخری‌زاده:

   پیشرفت سریع پروژه‌های مختلف شهری ثمره اعتماد متقابل شورای شهر و شهرداری است

   نایب رئیس کمیسیون اقتصادی و سرمایه‌گذاری شورای شهر مشهد با بیان اینکه شورای شهر با سیاست‌گذاری‌ها و پشتیبانی‌های خود توانست در روان‌سازی و تسریع پیشرفت پروژه‌ها برای مدیریت شهری نقش‌آفرینی کند، گفت: اگر به بدنه شهرداری اعتماد نمی‌کردیم و سختگیری می‌شد، در برخی پروژه‌ها مثل کوهشار همچنان درگیر کارهایی چون طرح و برگزاری مناقصه بودیم.
   پیشرفت سریع پروژه‌های مختلف شهری ثمره اعتماد متقابل شورای شهر و شهرداری است

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، احمد نوروزی در مراسم بهره‌برداری از پل سواره‌رو و بولوار 45 متری شهید دکتر فخری‌زاده ضمن ابراز خرسندی از اینکه این پروژه در سریعترین زمان ممکن به بهره‌برداری و افتتاح رسید، اظهارکرد: مدیریت شهری مشهد در دوره شورای پنجم، کار هماهنگی را انجام داد و در حوزه‌های مختلف تلاش‌های گسترده‌ای داشت و اکنون که روزهای پایانی فعالیت این دوره است، با کارنامه موفقی عرصه را ترک می‌کنیم.

   وی در ادامه گفت: از جمله این اقدامات در یک پهنه مشخص و محدود میتوان به پروژه‌هایی چون کوهشار، جاده سردخانه، اتصال کوشش به خلج و ... اشاره نمود که اعتبارات سنگینی را به خود اختصاص دادند.

   نوروزی با بیان اینکه معاونت‌های مالی و اقتصادی شهرداری نقش بسیار مهم و کلیدی در پیشبرد و اجرایی شدن عملیات اجرایی پروژه‌های مختلف سطح شهر اثرگذاری مستقیم داشتند ولی کمتر دیده شده‌اند، افزود: اگر تلاش‌های این عزیزان و دیگر بخش‌ها همچون شهرداری‌های مناطق و حوزه املاک شهرداری نبود، این پروژه‌ها اینگونه با سرعت و به موقع به بهره‌برداری نمی‌رسید.

   نایب رئیس کمیسیون اقتصادی و سرمایه‌گذاری شورای شهر مشهد تصریح کرد: مقوله تملک برای اجرای پروژه‌ها موضوع بسیار مهمی بود چراکه در برخی موارد، هزینه تملک از هزینه اجرای پروژه‌ نیز بیشتر است.

   نوروزی با بیان اینکه شورای شهر نیز با سیاست‌گذاری‌ها و پشتیبانی‌های خود توانست در روان‌سازی و تسریع پیشرفت پروژه‌ها برای مدیریت شهری نقش‌آفرینی کند، گفت: اگر به بدنه شهرداری اعتماد نمی‌کردیم و سختگیری می‌شد، در برخی پروژه‌ها مثل کوهشار همچنان درگیر کارهایی چون طرح و برگزاری مناقصه بودیم.

   وی در ادامه اظهارکرد: اعتماد متقابل و پشتیبانی قوی شورای شهر از شهرداری، قدرت بازدهی کار را چندین برابر کرد.

   نوروزی از تاثیرات مثبت تدوین برنامه میان مدت شهرداری توسط شورای شهر سخن گفت و افزود: این راهبردها و سیاست‌گذاری تاثیر بسزایی در پیشرفت عملیات عمرانی پروژه‌‎ها داشته است.

   وی همچنین گفت: بسیار خرسندیم، با تلاش‌های حوزه اقتصادی و مالی شهرداری مشهد، راهکارهای ایجاد درآمد فراوانی برای مدیریت شهری پیش‌بینی شد و شورای پنجم که در ابتدای کار دغدغه پرداخت حقوق پرسنل را داشت، حال شهرداری را بدون بدهی سررسید شده تحویل شورای ششم می‌دهد؛ در بحث اوراق مشارکت نیز شهرداری ناچار است به منظور دریافت سهم دولت و وصول حق خود به این حوزه ورود کند.

   نوروزی در پایان با تشکر از مجموعه پرتلاش شهرداری مشهد در بخش‌های مختلف، تصریح کرد: امیدواریم این تلاش‌ها ادامه‌دار بوده و منشاء تغییرات بیشتری در شهر شود؛ مایه خرسندی ماست که شورای ششم با موفقیت کار خود را انجام دهد. 

   کلید واژه ها: شورای شهر - مشهد - نوروزی -
   تعداد بازدید: 46
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 1911    بازدید کنندگان دیروز: 2150    کل بازدید ها : 6,935,790
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد