• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر : ۱۰۰۴
   تعداد بازدید: 45
   کد: 214208
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۴/۲۶
   شورای شهر مشهد در هفته‌ای که گذشت؛

   استمرار جلسات کمیسیونی همراه با آخرین افتتاحیه‌ها

   شورای اسلامی شهر مشهد در آخرین روزهای کاری خود همچنان بر برگزاری جلسات تخصصی کمیسیون‌ها و کارگروه‌ها تمرکز دارد و علاوه بر آن آخرین پروژه‌های پایان یافته نیز گام به گام افتتاح می‌شود.
   استمرار جلسات کمیسیونی همراه با آخرین افتتاحیه‌ها

   شنبه
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای شهر مشهد، اولین روز هفته با جلسه کمیسیون تلفیق در موضوع بررسی تفریغ بودجه سال ۱۳۹۹ سازمان‌ها و شرکت‌های زیرمجموعه شهرداری برگزار شد و در جلسه کمیسیون فرهنگی، اجتماعی هم طرح تأمین ۲ دستگاه اتوبوس مشهدگردی، تشکیل دبیرخانه جاده ابریشم، جشنواره ملی و بین‌المللی شاهنامه خوانی کودک و نوجوان و آموزش مفاهیم شاهنامه در مدارس و در پایان لایحه آیین‌نامه مشوق‌های کتاب به بحث گذاشته شد.

   کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورا به بررسی لایحه تفریغ بودجه حوزه عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری پرداخت و در کمیسیون برنامه و بودجه مجوز تاسیس موسسه پژوهش و نوآوری شهری مشهد، واگذاری حق انتفاع یک دستگاه ساختمان به سازمان فرهنگی و هنری فارسی زبانان (آیتا)، تفریغ بودجه سال ۱۴۰۰ شهرداری در بخش منابع و مصارف به تفکیک خدمات، پروژه‌های ذیل هر خدمت و اعتبارات هزینه ای مبتنی بر فعالیت و بررسی عملکرد سال ۱۳۹۹ شاخص‌های مرتبط در برنامه عملیاتی معاونت مالی و پشتیبانی، حوزه شهردار و معاونت برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی نیز مورد بررسی قرار گرفت.

   جلسه کارگروه تخصصی-پژوهشی ترافیک شورای شهر مشهد هم به درخواست جمعی از اهالی خیابان ستاری در خصوص پارکینگ پروژه رودپارک اختصاص یافت.
   یکشنبه
   کمیته‌های نظارتی شورا برای بررسی مشکلات شهروندان جلسات خود را در مناطق ثامن،  ۱۱، ۱۲ و ۹ برگزار کردند.

   در جلسه کمیسیون خدمات شهری، بهداشت، سلامت و محیط زیست نیز بررسی تفریغ بودجه سال ۱۳۹۹ حوزه معاونت خدمات و محیط زیست شهری شهرداری به انجام رسید.
   دوشنبه؛ صحن ۱۳۷
   این هفته، صد و سی و هفتمین جلسه صحن علنی شورای اسلامی شهر مشهد برگزار شد و در جریان آن لایحه بهره‌مندی کارکنان حجمی و افراد تحت تکفل ایشان از خدمات تکمیل درمان شهرداری، ساماندهی محدوده منفصل قرقی و مهرگان، نظامنامه یکپارچه مطالعات و پژوهش شهرداری، تعیین تکلیف اراضی محدوده بلوار شهید طرح‌چی و روستاهای اطراف و   افزایش سقف تعداد پلاک‌های درخواستی پیمانکاران در پروژه‌های عمرانی و زیرساختی به تصویب رسید.

   در ادامه تفریغ بودجه سال ۱۳۹۹ سازمان‌ و شرکت‌های زیرمجموعه شهرداری و تثبیت یا تغییر نام‌های تکراری برخی معابر سطح شهر، الحاق ۵ تبصره به لایحه بسته تشویقی بازآفرینی محلات هدف بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شهری و تشکیل دبیرخانه جاده ابریشم نیز مصوب شد.
   برگزاری جشنواره ملی و بین المللی شاهنامه خوانی کودک و نوجوان، تامین ۲ دستگاه اتوبوس مناسب سازی شده برای مشهد گردی و نامگذاری یا تغییر نام تعدادی از معابر و اماکن عمومی هم از دیگر مصوبات این جلسه بود.

   کمیسیون اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شورا تشکیل جلسه داد و به بررسی لایحه اصلاحیه قرارداد پروژه مشارکتی هدایت و لایحه تفریغ بودجه سال ۱۳۹۹ حوزه اقتصادی شهرداری پرداخت.
   چهارشنبه؛ یک افتتاح مهم
   کمیسیون تلفیق شورای اسلامی شهر مشهد این هفته تشکیل جلسه داد تا در خصوص منابع لایحه تفریغ بودجه سال ۱۳۹۹ و مصارف جاری ستاد شهرداری همچنین لایحه تفریغ بودجه سال ۱۳۹۹ حوزه اقتصادی و تطبیق شاخص‌های عملکرد سال ۱۳۹۹ با برنامه عملیاتی میان‌مدت ۱۳۹۷-۱۴۰۰  تصمیم‌گیری کند.
   همچنین بررسی لایحه تفریغ بودجه سال ۱۳۹۹ حوزه‌های ماموریتی خدمات شهری، محیط زیست و مدیریت بحران، عمران، حمل‌ و‌ نقل و ترافیک و مدیریت و هوشمندسازی شهرداری و تطبیق شاخص‌های عملکرد سال ۱۳۹۹ این حوزه‌ها با برنامه عملیاتی میان‌مدت ۱۳۹۷-۱۴۰۰ و بررسی تباصر تفریغ بودجه ۱۳۹۸، بودجه مصوب و اصلاح بودجه سال ۱۳۹۹ شهرداری از دیگر موضوعاتی بود که اعضا به بررسی آن پرداختند.

   آیین افتتاح پارکینگ پرستار اما رویداد مهم این هفته بود که با حضور، فرماندار مشهد و برخی اعضای شورا برگزار شد.
   پنجشنبه؛ یک رونمایی فرهنگی
   مراسم رونمایی از سردیس «استاد ابوالحسن معدلی»، بنیانگذار ورزش صبحگاهی و همگانی استان خراسان رضوی نیز با حضور رییس شورای شهر و شهروندان در پارک ملت برگزار شد. 

   کلید واژه ها: شورای شهر - مشهد -
   تعداد بازدید: 45
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 2016    بازدید کنندگان دیروز: 2150    کل بازدید ها : 6,935,895
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد