• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر : 1004
   تعداد بازدید: 109
   کد: 214174
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۴/۲۱
   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد در نطق پیش از دستور صد و سی و هفتمین:

   هم‌گرایی با هدف حل مشکلات و سرعت در توسعه، میراث راهبردی شورای پنجم مشهد است

   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهد مهم‌ترین دستاورد راهبردی شورای پنجم را ایجاد هم‌گرایی و هم‌افزایی توان و استعدادهای همه گروه‌ها و جناح‌های فعال در شهر با هدف رفع موانع پیشرفت و حل مشکلات مردم عنوان کرد.
   هم‌گرایی با هدف حل مشکلات و سرعت در توسعه، میراث راهبردی شورای پنجم مشهد است

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهد، احسان اصولی در نطق پیش از دستور صد و سی و هفتمین جلسه علنی شورا با بیان اینکه امروز مهم‌ترین چالش کشور ایجاد کارآمدی در عرصه مدیریت است، گفت: کارآمدی در همه زمینه‌ها از جمله مدیریت شهری یکی از کمبودها و چالش های کشور به شمار می رود. نسل امروز مدیران باید همه تلاش خود را به کار گیرند تا در عرصه مدیریتی به سمت کارآمدی و بهره‌وری از همه امکانات و شرایط و استعدادها پیش بروند.

   وی افزود: بنده با بهره‌گیری از چند سال سابقه و کسب تجربه در عرصه فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی عرض می‌کنم حلقه مفقوده ما برای گذار از این چالش موضوع هم‌گرایی و هم‌افزایی است، به ویژه در شرایط فعلی که با مشکلات ریز و درشتی مواجه هستیم اگر بر واگرایی‌ها، جدا شدن‌ها، اصرار و‌رزیدن بر خودرایی ادامه داشته باشد، اگر همچنان هر مدیر بر طبل خود بکوبد و به دنبال غالب کردن سلیقه و نگاه و خاص حزب و گروه و جناح خود باشد، شاید بالاتر از همه مضرات این ایراد همین چالش کارآمدی و بهره وری به بدنه اجرایی و مدیریتی کشور ضربه بزند.


   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهد ادامه داد: امروز کشور با مشکلات عدیده‌ای مواجه است و شاید مهم‌‎ترین ابزاری که بتوان به امید یافتن راهکار به آن دست دراز کرد، هم‌گرایی و هم‌افزایی است. آن هم به نحوی که همه نیروهای موثر و کارآمد که توان انجام کار مثبت دارند را از هر گروه و جناحی به کار گرفته تا به مشکلات موجود فائق آییم.

   به گفته اصولی، در تمام چهار سال شورای پنجم ما بر همین مشی و روش حرکت کردیم و امروز می‌توان بسیاری از سلیقه ها و افراد و گروه‌ها را که شاید با ما در یک جهت نبودند به عنوان شاهد آورد که اساس کار ما بر کارآمدی، توانمندی و شایستگی های فردی و گروهی استوار بوده و از همه گروه‌ها و تفکرات برای حل مشکلات و پیشبرد اهداف و برنامه‌های عالیه در مسیر توسعه مشهد بهره گرفتیم. ما همواره معتقد بودیم از همین راهبرد و با بهره از کارآمدی و بهره‌وری نیروها می‌توانیم به همه اهداف و برنامه های خود دست یابیم. امروز اگر مجموعه شهرداری و شهردار کلانشهر مذهبی مشهدالرضا(ع) به عنوان مجموعه و مدیر موفق شناخته می‌شوند البته در راستای همین ایده هم‌گرایی و هم‌افزایی توان و سلایق و تفکرات بوده که همواره بر این روش اصرار داشتیم و توانستیم به موفقیت های چشمگیری در کشور دست پیدا کنیم.

   وی در ادامه تصریح کرد: فراموش نکنید که در این مقوله توصیه‌ها، روایت‌ها و سفارشات متعددی از بزرگان دین و کشور داریم. مقام معظم رهبری در جایی آفت بزرگ مدیریت و از موانع بزرگ پیشرفت کشور را قبیله‌گرایی‎های سیاسی دانستند. ایشان این رویه را که هر آنچه در قبیله و جناح و دسته ما رخ می‌دهد حتی اگر مناسب نبوده و عملکرد مطلوبی نداشته تایید کنیم و هر آنچه در قبیله و جناب گروه مقابل به چشم می خورد ولو با موفقیت و کسب نتیجه همراه بوده را رد کنیم به کلی مذموم دانستند.

   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهد گفت: ایشان در تبیین بیانیه گام دوم انقلاب تاکید می‌فرمایند برای زدودن مشکلات و هموار کردن مسیر پیشرفت کشور باید از چنین دسته بندی های بی فایده و بی اثر و به تعبیر ایشان «مانع پیشرفت کشور» دست کشید.

   اصولی اضافه کرد: به لطف و عنایت خداوند متعال در ۴ سال گذشته توانستیم همین مشی و بینش را در عملکرد خود اجرایی کنیم که سبب برکات و دستاوردهای فراوان و کسب قله‌های موفقیت در عرصه مدیریت شهری مشهد شد. این مهم را می‌توانیم به عنوان یک دستاورد عرصه نرم در حوزه اندیشه و تفکر و مدیریت به کل کشور عرضه کنیم.

   به گفته وی، بنده معتقدم که این دستاورد یک سرمایه و اندوخته بسیار ارزشمند برای شهر مشهد، شهروندان و مدیریت شهری قلمداد می شود. از این رو ضمن تبریک مجدد به همه منتخبین عزیز مشهد در شورای شهر و آرزوی موفقیت برای همه نمایندگان مردم در ششمین دوره شورای اسلامی عرض می‌کنم. بنابر تجربه عینی و عملی ما هر جا که مبنای فعالیت، حل کردن مشکلات مردم با توجه به کارآمدی، شایستگی و اثربخشی باتشد فارغ از هرگونه دسته‌بندی‌ها که سبب دور شدن نیروهای کارآمد از همدیگر می شود، راه گشایش مشکلات و انرژی بخش پیشرفت خواهد بود. از این رو اگر با همین روش و نگاه فعالیت‌های خود را در شورای ششم آغاز کنید انشالله به لطف و عنایت باری‌تعالی را می‌توانید آن بخش‌هایی از امور و اقدامات را که ما نتوانستیم در شورای پنجم به اتمام برسانیم را انجام داده و تا کسب نتیجه کامل به پیش ببرید.
    

   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهد تاکید کرد: این دستاورد راهبردی شورای پنجم حاصل تلاش‌ها و زحمات بی‌شائبه در سطح شهر و استان از جانب شخصیت‌ها و افراد مختلفی بوده که بر این باور بوده و به آن عمل کردند و حاصل آن همان بود که در این چهار سال ملاحظه شد.

    

   کلید واژه ها: شورای پنجم - شورای شهر - مشهد -
   تعداد بازدید: 109
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 3936    بازدید کنندگان دیروز: 2849    کل بازدید ها : 7,123,047
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد