• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 45
   کد: 214170
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۴/۲۱
   رئیس شورای شهر مشهد در آغاز یکصد و سی‌وهفتمین جلسه علنی:

   «کوهشار»، پروژه‌ای که به‌جای 3 سال طی 8 ماه آماده بهره‌برداری شد

   رئیس شورای شهر مشهد کوهشار را فضای سبز بانشاط و مفرحی دانست که عموم شهروندان، به‌ویژه ساکنان خیابان سیدی و خلج، می‌توانند از این ظرفیت بهره‌مند شوند و گفت: کوهشار پروژه‌ای بود که زمان اجرای آن 3 سال برآورد شد ولی با تلاش و اهتمام جدی معاونت خدمات شهری، این پروژه ظرف 8 ماه عملیات عمرانی قابل بهره‌برداری شده است.
   «کوهشار»، پروژه‌ای که به‌جای 3 سال طی 8 ماه آماده بهره‌برداری شد

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، محمدرضا حیدری، صبح امروز در آغاز یکصد و سی‌وهفتمین جلسه علنی شورای شهر مشهد به تشریح مناسبت‌های هفته جاری پرداخت و با تبریک یکم ذی‌الحجه، سالروز ازدواج امام‌علی(ع) با حضرت فاطمه(س) که به عنوان روز ازدواج نامگذاری شده است، اظهارکرد: این مناسبت، فرصت بسیار مغتنمی است که بار دیگر با نگاهی ژرف‌تر به بررسی ابعاد مختلف زندگی زناشویی این دو ستاره پرفروغ آسمان امامت و ولایت بپردازیم؛ زندگی که در اوج سادگی، سراسر عشق و صفا و صمیمت و الفت و دوستی و مهر و محبت بوده و می‌تواند الگوی بسیار مناسبی برای نسل جوان باشد.

   وی در ادامه با اشاره به 21 تیرماه، سالروز قیام خونین مسجد گوهرشاد و روز عفاف و حجاب، گفت: چنین روزی بود که مردم مشهد در اعتراض به سیاست‌های چکمه‌ای، آمرانه و تحکمی حکومت پهلوی در باب ایجاد وحدت رویه برای پوشش لباس مردان و حذف حجاب بانوان، تحت رهبری مراجع عظام و علماء وقت همچون آیت‌ا... سیدحسین قمی طباطبایی، آیت‌ا... سیدیونس اردبیلی، آیت‌ا... سیدعلی‌اکبر خویی، آیت‌ا... سیدهاشم میردامادی نجف‌آبادی و ... تحصن کردند و در پی این حرکت اعتراضی، حادثه تلخ و غم‌انگیزی رخ داد.
    

   حیدری با بیان اینکه اجبار و زور و نگاه‌های آمرانه در هیچ عرصه و وجهی پاسخ مطلوبی را در پی نخواهد داشت، تصریح کرد: امروز حوزه‌ فرهنگی و نوع پوشش و عفاف و حجاب که به یکی از دغدغه‌ها و نگرانی‌های اصلی مردم و مسئولین تبدیل شده، نیازمند فرهنگسازی است و نه رویکردهای اجباری.
    

   رئیس شورای شهر مشهد گفت: تجربه 40 ساله نشان داده که اگر نسل جوان را با فضیلت‌های این حوزه آشنا کنیم و آنها را نسبت به مقوله حجاب و عفاف باورمند سازیم، نیازی به ابزارهای کنترلی نخواهیم بود.
   23 تیرماه، سالروز تصویب برجام، روز گفتگو و تعامل سازنده با جهان دیگر مناسبتی بود که حیدری در این جلسه به آن اشاره کرد و افزود: برجام نشان داد، همانطور که در میدان جنگ می‌توانیم برابر توطئه‌های جهانی بیایستیم، مقابله کنیم و برای ملت بزرگ ایران پیروزی به ارمغان آوریم، در عرصه دیپلماسی و سیاسی و حقوقی نیز قادریم که از حقوق مردم خود دفاع کنیم.
    

   حیدری با بیان اینکه برجام با همه فراز و نشیب‌هایی که داشت، ایران را از ذیل فصل‌ها و بندهای مختلف تحریم‌ها و قطعنامه‌های شورای امنیت خارج کرد و آثار و برکات مختلفی داشت ولی با خلف وعده کشورهای امضاءکننده روبرو شد، افزود: تلاش‌های دولت در روزهای پایانی به نقطه‌ای رسیده که تصمیم‌گیری در قبال این موضوع می‌تواند در راستای منافع مردم و خارج شدن از شرایط بحرانی کارساز و موثر باشد.

   وی خاطرنشان کرد: امیدواریم این اتفاق با تکیه بر مصالح و منافع مردم شکل گیرد و گشایش لازم در این شرایط سخت رقم بخورد.

   حیدری همچنین با گرامیداشت 25 تیرماه، روز بهزیستی و تامین اجتماعی، گفت: این روز را به چهره‌های فداکار این دو مجموعه تبریک و تهنیت عرض می‌کنیم.

   رئیس شورای شهر مشهد با بیان اینکه شورای پنجم از ابتدای فعالیت خود تاکنون تعاملات و همکاری مناسبی با بهزیستی داشته است، افزود: مصوبات شهر همگان و مناسب‌سازی‌ فضاهای عمومی برای اقشار مختلف و پیش‌بینی 60 سفر رایگان ویژه معلولین از جمله ثمرات این رویکرد تعاملی است؛ در بحث آسیب‌های اجتماعی نیز می‌توان به مساعدت‌های مدیریت شهری در بحث تبصره 16 و ساماندهی معتادان متجاهر اشاره کرد.

   حیدری خاطرنشان کرد: نقش‌آفرینی و اثرگذاری تشکل‌های مردمی و سمن‌ها نیز در این زمینه ملموس است؛ در موضوع ساماندهی آسیب‌های اجتماعی و بهبود شرایط مشهد همچنان نیازمند تعامل و همراهی هستیم که امیدواریم این همکاری حساب شده و کارآمد در آینده نیز استمرار داشته باشد.

   وی در ادامه با تسلیت هفتم ذی‌الحجه، سالروز شهادت امام‌ محمدباقر(ع)، گفت: ایشان در تداوم راه پدر بزرگوارشان، بحث علم و گفتگو و تربیت شاگردان را تداوم بخشید و جهش بزرگی در عرصه دانش و حوزه تربیت دینی در دوره ایشان شکل گرفت.

   حیدری همچنین با تبریک 27 تیرماه، سالروز تاسیس نیروی انتظامی، افزود: نیروی انتظامی ضامن امنیت مردم بوده و حوزه ماموریتی آن از نظر تکثر و تعداد با ماموریت‌های مدیریت شهری برابری می‌کند؛ از صیانت مرزها گرفته تا تامین امنیت داخلی بخش‌های مختلف.

   رئیس شورای شهر مشهد گفت: شورای پنجم در راستای رویکرد همراهی و تعاملی خود به منظور تقویت ناجا تصمیمات و اقدامات خوبی داشته چراکه این رویکرد به امنیت پایدار شهر کمک می‌کند.
   حیدری در ادامه صحبت‌های خود با اشاره به روزهای پایانی پیش روی شورای پنجم، اظهارکرد: کمیسیون‌های تخصصی و تلفیق شورای شهر با قوت درحال فعالیت و تلاش هستند تا طرح‌ها و لوایح باقیمانده در شورای شهر و ماموریت‌ها و تکالیف معطل مانده را به سرانجام برسانند.

   وی با بیان اینکه امیدواریم تا پایان دوره تمام طرح‌ها و لوایح تعیین تکلیف شوند، گفت: از سوی دیگر، شهرداری نیز با عزم جدی و تلاش فداکارانه و انگیزه بالا درحال پیش بردن پروژه‌های مختلف است.
   حیدری با اشاره به پروژه کوهشار، تصریح کرد: این پروژه از امروز در اختیار عموم شهروندان عزیز مشهدی قرار خواهد گرفت و بخاطر وضعیت قرمز ناشی از کرونا، افتتاح رسمی نخواهد داشت.

   حیدری کوهشار را فضای بانشاط و مفرحی دانست که عموم شهروندان، بویژه ساکنان خیابان سیدی و خلج، می‌توانند از این ظرفیت بهره‌مند شوند.

   وی با تقدیر از زحمات و تلاش‌های شهردار و معاون خدمات شهری در افتتاح پیش از موعد این پروژه، گفت: کوهشار پروژه‌ای بود که زمان اجرای آن 3 سال پیش‌بینی شد ولی با تلاش و اهتمام جدی معاونت خدمات شهری، این پروژه ظرف 8 ماه عملیات عمرانی قابل بهره‌برداری شده است.

   حیدری با بیان اینکه پروژه‌های پارکینگ پرستار، رودپارک، زیست‌پارک، مسیر جاده سرخانه و گود کشتی باچوخه شهیدبابانظر و برخی پروژه‌های دیگر در ادامه زمان باقیمانده از شورای پنجم به بهره‌برداری خواهند رسید، گفت: این پروژه‌ها حاکی از این است که مدیریت شهری در این دوره تا آخرین فرصت به ارائه خدمت به شهروندان مشهدی خواهد پرداخت و در جهت عمران و آبادانی شهر تلاش می‌کند.

    

   تعداد بازدید: 45
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 728    بازدید کنندگان دیروز: 1822    کل بازدید ها : 6,919,746
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد