• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 73
   کد: 214054
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۴/۱۱
   رئیس کمیسیون حقوقی، املاک و قراردادهای شورای شهر مشهد در مراسم افتتاح فرهنگسرای گفت‌وگو:

   ریشه نزاع‌ها و درگیری‌ها، فقدان فرهنگ گفت‌وگوست/ فرهنگسرای گفت‌وگو باید نقش تسهیلگری ایفا کند

   رئیس کمیسیون حقوقی، املاک و قراردادهای شورای شهر مشهد گفت: شهر مشهد از مشکلات اجتماعی، فرهنگی بسیاری رنج می‌برد که راه مقابله با آن گفتگوست؛ عمده دلیل منازعاتی که در کوچه و خیابان شاهد هستیم، به دلیل این است که مردم شیوه گفتگو با یکدیگر را نمی‌دانند و فرهنگسرای گفت‌وگو باید در این جهت گام بردارد.
   ریشه نزاع‌ها و درگیری‌ها، فقدان فرهنگ گفت‌وگوست/ فرهنگسرای گفت‌وگو باید نقش تسهیلگری ایفا کند

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، سیدمحسن حسینی‌پویا در مراسم افتتاح فرهنگسرای گفت‌وگو با بیان اینکه شهر مشهد، شهری نیازمند گفت‌وگو است، اظهارکرد: احداث این فرهنگسرا یکی از نیازهای ضروری بود که پس از حدود 3 سال پیگیری، سرانجام به ثمر نشست.
   وی با بیان اینکه این فرهنگسرا در گام نخست باید در بحث «گفت‌وگو» تسهیلگری کند و آن را آموزش دهد، گفت: شهر مشهد از مشکلات اجتماعی، فرهنگی بسیاری رنج می‌برد که راه مقابله با آن گفتگوست؛ عمده دلیل منازعاتی که در کوچه و خیابان شاهد هستیم، به دلیل این است که مردم شیوه گفتگو با یکدیگر را نمی‌دانند.
   حسینی‌پویا افزود: مشهد از دیرباز شهر هفتاد و دو ملت بوده ولی مردم آن به خوبی می‌دانستند که چگونه با یکدیگر مراوده و گفت‌وگو کنند؛ برهمین اساس بوده که مشهد به مرکز مکاتب مختلف فلسفی، ادبی، شعری، فقهی و ... تبدیل شده است.
   رئیس کمیسیون حقوقی شورای شهر مشهد با تاکید بر اینکه ما باید به اصل خود بازگردیم که مردم بتوانند علیرغم همه اختلافات بایکدیگر تعامل داشته باشند، تصریح کرد: فرهنگسرای گفت‌وگو همانگونه که از اسمش مشخص است، محل گفتگو و ترویج این فرهنگ و سنت حسنه در بین شهروندان بوده و لذا بدون ورود در مصادیق و درگیر شدن در اختلافات و فضاهای سیاسی، باید در مسیر ترویج و فرهنگ سازی گفتگو گام بردارد.
    

   تعداد بازدید: 73
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 1959    بازدید کنندگان دیروز: 2150    کل بازدید ها : 6,935,838
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد