• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر : 1004
   تعداد بازدید: 40
   کد: 213949
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۴/۰۵
   رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر مشهد در آئین بهر‌ه‌برداری پروژه پردیس مادر کودک:

   تامین نیازهای بانوان و کودکان از اولویت های اساسی شورای شهر مشهد بود

   رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر مشهد خاطرنشان کرد: در دوره شورای پنجم تامین سرانه‌های مورد نیاز برای همه اقشار جامعه به ویژه زنان و کودکان در راستای ایده «شهر همگان» در اولویت اجراییات مدیریت شهری قرار گرفت.
   تامین نیازهای بانوان و کودکان از اولویت های اساسی شورای شهر مشهد بود

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهد، بتول گندمی در آیین بهره برداری از اولین پردیس تخصصی «مادر و کودک» با بیان اینکه شهر مشهد دارای سه و نیم میلیون نفر جمعیت است و هر طرح و برنامه‌ای که برای شهر در نظر می‌گیریم باید شامل تمام این جمعیت گسترده باشد افزود: تمام شهروندان در درآمد شهر سهم و نقشی ایفا می کنند و اگر شهر را فقط برای نیمی از جمعیت ساخته باشیم ضعف بزرگی در عملکرد خواهد بود و رضایت همه شهروندان تامین نمی‌شود.

   به گفته وی، از ابتدای نظام شورایی در شهر مشهد یکی از دغدغه‌های اصلی همواره آن بوده که ظرفیت‌های ویژه‌ای برای بانوان نیز پیش‌بینی شود، اما زمانی که گام در اجرا نهادیم بدون توجه به نیازها و شرایط جامعه بهره‌بردار طوری کار کردیم که بهره‌برداران ما را اقناع نکرد. بسیاری از پارک های سطح شهر و حتی مجموعه‌های ویژه بانوان امروز دارای چنین ضعف‌هایی هستند و بانوان به عنوان جامعه بهره‌بردار شاهد مشکلات و نواقصی در این پروژه‌ها بوده‌اند که امکان استفاده مفید را از ایشان سلب کرده و استقبال مناسبی از این فضاها نشده است.

   وی ادامه داد: به عنوان مثال بوستان ریحانه با وجود وسعت بسیار زیاد از امکانات لازم برای تفریح، ورزش و سرگرمی برخوردار نبوده که به همت مدیریت شهری در دوره پنجم آن نیازها تا حدودی برظرف شد البته در باغ بانوان وکیل‌آباد این موارد دیده شده و در حال تامین است.

   گندمی خاطرنشان کرد: افتتاح بوستان مادر و کودک رویدادی بسیار متفاوت است از این بابت که نیازهای جامعه بهره بردار این مجموعه که می تواند یک مادر و فرزند خردسال، یک دختر نوجوان یا بانویی مسن باشد در طراحی آن پیش‌بینی شده و در واقع بانوان شهر مشهد پا به مجموعه‌ای می‌گذارند که در آن برای همه رده‌های سنی امکاناتی در نظر گرفته شده و فضای ویژه آنها تعریف شده است. در طراحی و احداث این بوستان نیازهای جامعه مورد هدف مدنظر بوده و متناسب با نیازها و خواست ایشان امکانات فراهم شده است.


   به گفته وی، مجموعه مادر و کودک که در راستای مصوبه کلان نگر «شهر همگان» اجرایی شد و دو قشر مهم فلسفه شهر همگان یعنی کودکان و بانوان را به عنوان جمعیت هدف در نظر گرفته بود مجموعه‌ای بسیار متفاوت و بدیع است که امیدواریم بتواند بخشی از نیازهای زنان این شهر را برطرف سازد. قاعدتاً باید مجموعه های مادر و کودک در چهار گوشه شهر مشهد توسعه یافته و با امکانات متناسب با این دو گروه هدف در دسترس زنان و کودکان قرار گیرد.

   وی ادامه داد: فرضی غلط است که تصور کنیم زنان و کودکان نقاط مختلف شهر مشهد بتوانند از محلات با فاصله زیاد نسبت به مجموعه فعلی خود را به این مکان رسانده و از امکانات اینجا استفاده کنند. نکته مهم اینکه جهت بهره‌برداری از این مجموعه باید با تامین شرایط مناسب تردد از جمله ایجاد خطوط تاکسی و مینی بوس برای استفاده ساکنان محلات دیگر از این مجموعه سریع‌تر اقدام شود.

   رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر مشهد افزود: با این وجود همینکه مجموعه مدیریت شهری در توسعه نگاه خود و نگاه جامع به همه ابعاد جامعه اهتمام ورزیده و تامین نیازهای همه شهروندان را با نگاهی جدید در دستور کار قرار داد جای تقدیر دارد و باید از همه مدیران این عرصه تشکر کرد. امیدوارم زنان شهرمان از امکانات فراهم شده در این پردیس رضایت داشته باشند و انشالله در مجموعه‌هایی که از این به بعد طراحی و ساخته می‌شود نیاز سایر اقشار از جمله سالمندان، معلولین و… را در نظر داشته و ایده بزرگ «شهر همگان» در همه امور و اقدامات مد نظر قرار بگیرد.

   گندمی تاکید کرد: لبخند رضایت شهروندان خستگی را از وجود مدیران شهری و خدمتگزاران ایشان خواهد خواهد زدود. این نکته نیز قابل تامل است که این مجموعه در طی مدت ۶ ماه و با اعتبار 45 میلیارد تومان اجرا و تکمیل شد که حداقل کاری بود که می توانستیم در راستای وظیفه خود در خدمت به بانوان شهرمان انجام دهیم.
    

   تعداد بازدید: 40
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 1997    بازدید کنندگان دیروز: 2150    کل بازدید ها : 6,935,876
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد