• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 52
   کد: 213919
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۴/۰۳
   رئیس کمیسیون حقوقی شورای شهر مشهد در آیین افتتاح مجتمع شناسایی و کاهش آسیب‌های اجتماعی شوق زندگی:

   همکاری بین مدیریت شهری و دستگاه‌ قضایی برای کاهش آسیب‌های اجتماعی امیدبخش است

   رئیس کمیسیون حقوقی شورای شهر مشهد گفت: مجتمع شوق زندگی الگویی برای همکاری عوامل مؤثر در مدیریت شهری اعم از سازمان‌های دولتی و مردم‌نهاد است؛ خوشبختانه همکاری خوبی میان دادگستری و مدیریت شهری مشهد، وکلای دادگستری، خیرین شهر یار، مددکاران اجتماعی، انجمن های مردم‌نهاد، سازمان بهزیستی و سایر نهادهای دخیل مربوطه شکل گرفته که بسیار امیدبخش است.
   همکاری بین مدیریت شهری و دستگاه‌ قضایی برای کاهش آسیب‌های اجتماعی امیدبخش است

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، سیدمحسن حسینی‌پویا در آیین افتتاح مجتمع شناسایی و کاهش آسیب‌های اجتماعی شوق زندگی، ضمن تبریک ولادت امام‌‌رضا علیه‌السلام و گرامیداشت هفته قوه قضائیه، اظهارکرد: این هفته را به تمامی قضات تبریک عرض می‌نمایم؛ عزیزان زحمتکش و شریفی که برای اجرای عدالت و پابرجا ماندن نظم عمومی تلاش می‌کنند.

   وی در ادامه با بیان اینکه شهر مشهد، به عنوان شهری که به امام رضا(ع) منتسب است و از آن به عنوان پایتخت معنوی جهان اسلام یاد می‌شود، باید شهری باشد که روح و کالبد آن، شایسته این نام و این جایگاه باشد، گفت: وجود آسیب‌های اجتماعی و آسیب‌دیدگانی همچون کودکان کار، معتادان متجاهر، زنان و دختران آسیب دیده یا در معرض آسیب، متکدیان و همچنین وجود معضل و آسیب بیکاری، در شان این کلانشهر نیست.

   حسینی‌پویا با تاکید بر اینکه رفع این آسیب‌ها و ساماندهی آسیب‌دیدگان، اراده و دغدغه مدیریت شهری را طلب می‌کند، افزود: راه اندازی مجتمع شوق زندگی که در راستای کنترل و کاهش برخی از آسیب‌های یاد شده است، حاصل همین اراده، و همکاری مشترک بین دستگاهی بوده و می‌تواند به عنوان الگویی برای سایر همکاری‌های مشترک در شهر مشهد و چه بسا در کل کشور بدل شود.

   وی در ادامه خاطرنشان کرد: این مجتمع الگویی برای همکاری عوامل مؤثر در مدیریت شهری اعم از سازمان‌های دولتی و مردم‌نهاد است؛ خوشبختانه همکاری خوبی میان دادگستری و مدیریت شهری مشهد، وکلای دادگستری، خیرین شهر یار، مددکاران اجتماعی، انجمن های مردم‌نهاد، سازمان بهزیستی و سایر نهادهای دخیل مربوطه شکل گرفته که بسیار امیدبخش است.

   رئیس کمیسیون حقوقی شورای شهر مشهد ضمن تقدیر ویژه از زحمات سرکار خانم عابدین‌زاده، معاون دادستان و آقای دکتر کلایی شهردار مشهد در راه‌اندازی این مجتمع، گفت: بدیهی است برای حل اساسی آسیب‌ها و ساماندهی آسیب دیدگان اجتماعی، باید همین همکاری‌ها توسعه پیدا کند و بدین منظور در شورای اسلامی شهر هم مصوبات گوناگونی برای کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی داشتیم و شهرداری هم در این ایام کرونا اقدامات بسیاری را برای این موضوع انجام داده است که از جمله آن‌ها می‌توان به ساماندهی کارگران ساختمانی و ایجاد کار برای کارگران، خیرین شهر یار، شهر ترمیمی، احداث مرکز نگهداری معتادان متجاهر، انعقاد قرارداد احداث مرکز نگهداری معتادان مادر و کودک (با همکاری خیرین) و بسیاری موارد دیگر اشاره کرد.

   حسینی‌پویا در بخش پایانی صحبت‌های خود تصریح کرد که شورای پنجم شهر مشهد برای کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی، مصوبه‌ای گذراند که براساس آن شهرداری مکلف شده بانک اطلاعاتی آسیب‌ها و آسیب‌دیدگان را تهیه کند .

   وی افزود: در این خصوص، با انعقاد تفاهم‌نامه‌ای چند جانبه و با تشریک مساعی همه دست اندرکاران مدیریت شهری، تمهیدات لازم برای کنترل و کاهش آسیب‌ها و ساماندهی آسیب‌دیدگان اجتماعی پیش بینی شده است و امیدواریم در نتیجه اجرای تفاهم که در آن حدود ۲۰ دستگاه عمومی و همچنین انجمن‌های مردم نهاد، حضور و مشارکت دارند، همه این تلاش‌ها، هم راستا شده و هم افزایی بیشتری به وجود آید.

   وی اظهار امیدواری کرد که از این طریق بتوان مشهد را به شهری عاری از معضلات و آسیب‌های اجتماعی تبدیل کرد.

   حسینی‌پویا خاطرنشان کرد: تاکنون این تفاهم‌نامه به امضاء دستگاه‌هایی چون دادگستری، دادستانی، شورای اسلامی شهر، شهرداری، بهزیستی، فنی و حرفه‌ای، کانون وکلای دادگستری، شورای خیرین شهر یار و ... رسیده است و امیدواریم استانداری و فرمانداری نیز مشارکت لازم را داشته باشند و این تفاهم‌نامه توسط آنها نیز امضا شود و انشاالله در همین مجتمع شوق زندگی، دبیرخانه اجرایی تفاهم‌نامه مشترک مستقر شود و اینجا به عنوان مرکزی برای کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی در مشهد تبدیل شود. 

   تعداد بازدید: 52
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 927    بازدید کنندگان دیروز: 1822    کل بازدید ها : 6,919,945
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد