• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر : 1004
   تعداد بازدید: 103
   کد: 213728
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳
   نایب رئیس کمیته نظارتی شماره 2 شورای شهر مشهد:

   بافت‌های فرسوده با توان و برنامه‌های سازمان بازآفرینی متحول می‌شود

   نایب رئیس کمیته نظارتی شماره 2 شورای شهر مشهد با ابراز خرسندی از برنامه های در دست اقدام سازمان بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری مشهد، پیش بینی کرد استمرار و تکمیل این برنامه ها موجب تحولی بزرگ در بافت‌های ناکارآمد شهری شود.
   بافت‌های فرسوده با توان و برنامه‌های سازمان بازآفرینی متحول می‌شود

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهد، علیرضا شهریاری در جریان برگزاری جلسه کمتیه نظارتی در منطقه 2 شهرداری با اذعان به اینکه مدیر جدید سازمان بازآفرینی فردی توانمند، خوشفکر، پیگیر و خستگی ناپذیر است، گفت: مشهد با مساحت سی و پنج هزار هکتار، دارای پنج هزار هکتار محلات هدف بازآفرینی است که بر طبق سرشماری سال 95 جمعیت یک میلیون نفری را در خود جای داده و برآورد می شود این رقم در سال جاری به یک میلیون و 300 هزار نفر افزایش یافته باشد.

   وی ادامه داد: در حال حاضر در مشهد چهل دفتر تسهیلگری در چهل و سه محله هدف بازآفرینی فعال اند که یک رکورد کشوری محسوب می شود و از این تعداد 30 دفتر تحت نظارت و قرارداد مستقیم سازمان بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری در حال فعالیت هستند. این حجم از محلات هدف کار زیادی می‌طلبد و قاعدتا سازمانی قوی با مدیران و برنامه‌های کارآمد مورد نیاز است و کادر مدیریتی فعلی سازمان که تجربه و تخصص بالایی در این حوزه دارند می توانند منشا برکات بسیاری باشند.

   عضو هیات رئیسه شورای شهر مشهد یادآور شد: با پیگیری‌های سازمان بازآفرینی، همه نهادهای مرتبط، اثرگذار و دارای مسئولیت در این حوزه پای کار آمده اند و سازمان پیگیر اجرای تعهدات آنها شده است. در همین زمینه 138 پروژه در زمینه‌های مختلف برای اجرا در محلات کم برخوردار، ناکارآمد و هدف بازآفرینی تعیین شده که 4 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد و سهم شهرداری مشهد از این تامین مالی هزار و 700 میلیارد تومان است. بقیه این اعتبار در تعهد سایر نهادهاست که مقرر شده در زمان لازم پرداخت نمایند. برای تامین سهم شهرداری نیز راهکار لازم اندیشیده شده است.
   شهریاری با دعوت از همه مردم به حضور در انتخابات برای انتخاب افراد کارآمد و توانمند برای سکانداری مدیریت شهری اضافه کرد: انشاالله با عنایت‌های حضرت امام رضا(ع) و همراهی همه دستگاه ها مشکلات حاشیه شهر مشهد چه در این شورا و چه در شورای بعدی حل خواهد شد. این شهر متعلق به امام رضا(ع) است و هر گروهی بتواند در خور نام آن امام بزرگوار، مشهد را به شهر رفاه، عشق، محبت، صمیمیت، مهربانی و آسایش نزدیک کند خدمت بزرگی به امام(ع) کرده و خادم واقعی حضرت قلمداد می شود. شهر متعلق به همه کشور و خداباوران در تمام دنیاست و باید دست به دست دهیم تا این شهر را بسازیم.
    

   تعداد بازدید: 103
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 663    بازدید کنندگان دیروز: 1822    کل بازدید ها : 6,919,681
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد