• چهارشنبه،06 بهمن 1400
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 73
   کد: 213502
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۳/۰۶
   عضو شورای شهر مشهد در حاشیه بازدید از پروژه‌های مشارکتی علویه و زندگی:

   پروژه‌های مسکونی مشارکتی، الگوی ساخت‌وسازهای شهری به‌ویژه در مناطق کم‌برخوردار است

   عضو شورای شهر مشهد گفت: بدون شک ساخت چنین واحدهای مسکونی، مطابق با استانداردهای ساختمانی و ایمن در برابر زلزله، الگوی خوبی برای دیگر ساکنان بافت خواهد بود؛ چراکه عمده ساخت‌وسازها در این محدوده غیراصولی، ناایمن، غیرقانونی و خلاف ضوابط است.
   پروژه‌های مسکونی مشارکتی، الگوی ساخت‌وسازهای شهری به‌ویژه در مناطق کم‌برخوردار است

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس،‌‌‌ مجتبی بهاروند در حاشیه بازدید رئیس و جمعی از اعضای کمیسیون اقتصادی و سرمایه‌گذاری شورای شهر مشهد از پروژه‌های مسکونی مشارکتی علویه و زندگی، اظهارکرد: شورای پنجم شهر مشهد نسبت به مقوله مهم سرمایه‌گذاری، به‌ویژه در مناطق پیرامونی و کم‌برخوردار رویکرد و نگاه خاص و ویژه‌ای داشته چراکه این بافت‌ها بسیار آسیب‌پذیر هستند.

   وی با بیان اینکه شرایط حاکم بر حاشیه شهر سبب شده تا سرمایه‌گذاران طی سال‌های گذشته تمایل کمتری برای ورود به این بافت داشته باشند، گفت: به همین منظور، شورای شهر با تصویب مشوق‌های مختلف سعی بر جذب سرمایه‌گذار داشت که خوشبختانه با موفقیت همراه بوده و ثمره و جلوه آن را در این دو پروژه شاهدیم.

   بهاروند با اشاره به تخصیص پروانه رایگان و پیش‌بینی تسهیلات مناسب در بحث واگذاری زمین که سبب شد عملیات اجرایی ساخت چندهزار واحد مسکونی ویژه اقشار آسیب‌پذیر و کم‌برخوردار شهر مشهد کلید بخورد، تصریح کرد: بدون شک ساخت چنین واحدهای مسکونی، مطابق با استانداردهای ساختمانی و ایمن در برابر زلزله، الگوی خوبی برای دیگر ساکنان بافت خواهد بود؛ چراکه عمده ساخت‌وسازها در این محدوده غیراصولی، ناایمن، غیرقانونی و خلاف ضوابط است.

   عضو شورای شهر مشهد در پایان افزود: امیدواریم این رویکرد و نگاه حمایتی در بحث ساخت واحدهای مسکونی ارزان‌قیمت در مناطق کم‌برخوردار در دوره‌های آتی نیز استمرار داشته باشد و شاهد ارتقاء کیفیت منازل مسکونی باشیم. 

   کلید واژه ها: شورای شهر - بهاروند - مشهد -
   تعداد بازدید: 73
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 12    بازدید کنندگان دیروز: 3159    کل بازدید ها : 7,334,675
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد