• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر : 1004
   تعداد بازدید: 77
   کد: 213250
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲
   رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر مشهد:

   توازن بین پروژه‌های ترافیکی و طرح‌های انسان‌محور از دغدغه‌های اساسی شورای پنجم بود

   رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر مشهد ایجاد توازن بین پروژه‌های بزرگ ترافیکی برای حل مشکلات ترافیک شهر و پروژه‌های انسان محور که سبب حضور بیشتر شهروندان در فضاهای شهری باشد را از دغدغه های اصلی شورای پنجم برشمرد.
   توازن بین پروژه‌های ترافیکی و طرح‌های انسان‌محور از دغدغه‌های اساسی شورای پنجم بود

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهد، محمدهادی مهدی نیا اظهار کرد: در دوره خدمت شورای پنجم در کنار پروژه‌های متعدد کوچک و بزرگ که با هدف حل معضلات ترافیکی شهر و روان سازی ترافیک انجام شد، پروژه های بسیار زیادی از جمله خط دوچرخه، پیاده مداری و پیاده‌راه‌ها و خلق فضاهای اجتماعی از جمله رودپارک و کوه پارک را در دستور اجرا قرار دادیم. بر طبق برنامه عملیاتی میان مدت ۹۷ تا ۱۴۰۰ که در ابتدای دوره به تصویب رسید همواره به دنبال تعادل بخشی بین دو بخش پروژه‌های ترافیک محور و انسان محور بوده‌ایم. این مهم در سندهای طرح توسعه آتی و طرح تفصیلی نیز خود را نشان داده و بر توازن بین این دو حوزه تاکید شده و در انتخاب اولویت های پروژه ها نیز اثرگذار بوده است.

   به گفته وی، هر اقدامی که در داخل بافت محلات که به تقویت تعاملات اجتماعی و حضور پذیری مردم کمک کند، مورد حمایت قرار گرفته و اینکه مردم به جز استفاده از وسایل خودرویی برای ایاب و ذهاب بتوانند از مدهای دیگر حمل و نقلی از جمله دورخه استفاده کنند، مورد توجه و پیگیری شورا قرار گرفته است. این تعادل‌بخشی همیشه دغدغه شورای شهر بوده که بتوانیم بین پروژه هایی با اولویت حل معضل ترافیک و تکمیل شبکه بزرگراهی با پروژه‌های انسان‌محور هماهنگی و تعادل ایجاد کنیم.

   رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر مشهد در خصوص پروژه‌های بزرگ حوزه ترافیک شهری گفت: تمام کلان پروژه‌های اجرا شده و در حال اجرا در مشهد منطبق بر برنامه عملیاتی میان مدت و طرح‌های بالادستی از جمله طرح جامع و تفصیلی بوده است. مدیریت شهری نیز با توجه به اولویت‌هایی که در حل معضلات ترافیکی و اصلاح شبکه معابر داشته، این پروژه ها را در دستور کار قرار داده است. بهره‌برداری از پروژه‌های تقاطع آزادگان، خلیج فارس و... سبب کاهش مشکلات شهروندان در غرب مشهد و تسهیل در دسترسی‌ها خواهد شد.

   مهدی‌نیا با ابراز امیدواری از اینکه با تعدیل شرایط کرونایی و شروع فصل تابستان بیشتر شهروندان در تردد به ییلاقات طرقبه و شاندیز خواهند داشت و امیدواریم پروژه‌های نزدیک به بهره‌برداری بتواند به دسترسی شهروندان به این ییلاق‌های تفریحی کمک کرده و شهروندان عزیزمان زمان کمتری را در ترافیک سپری کنند، افزود: البته اکثر پروژه‌های بزرگ ترافیکی ما با هدف تکمیل شبکه و رینگ بزرگراهی مشهد اجرا شده است. به عنوان مثال تقاطع چهار سطحی آزادگان یک ورودی جدید را به شهر مشهد باز کرده و تبدیل به یک هاب منطقه‌ای بین بزرگراه‌های اصلی و آزادراه مشهد - چناران و به نوعی دروازه مشهد از سمت غرب خواهد شد.
   تکمیل دو تقاطع خلیج فارس و آزادگان در سال‌های آینده می‌تواند حجم بسیاری از بار ترافیکی بزرگراه پیامبر اعظم را کاهش می‌دهد. همچنین کنارگذر در جریان احداث مجاور نمایشگاه بین المللی نیز به کاهش ترافیک تحمیلی به پل پرتوی در ساعات و روزهای پیک ترافیکی کمک شایانی خواهد کرد .

    

   کلید واژه ها: شورای شهر - مشهد - مهدی نیا -
   تعداد بازدید: 77
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 1841    بازدید کنندگان دیروز: 3082    کل بازدید ها : 6,668,534
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد