• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر : ۱۰۰۴
   تعداد بازدید: 81
   کد: 213092
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۲/۱۱
   رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر مشهد:

   بیمه تکمیلی، تاکید بر پرداخت حق و حقوقات مبتنی بر قانون کار و رفاهیات از جمله حمایت‌های شورای شهر از کارگران شهرداری بوده است

   رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر مشهد تامین بودجه جهت پوشش بیمه تکمیلی و پرداخت حق و حقوقات مبتنی بر قانون کار و رفاهیات به کارگران مرتبط با شهرداری از اهم اقدامات شورای پنجم برشمرد.
   بیمه تکمیلی، تاکید بر پرداخت حق و حقوقات مبتنی بر قانون کار و رفاهیات از جمله حمایت‌های شورای شهر از کارگران شهرداری بوده است

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهد، بتول گندمی که به مناسبت روز کارگر به همراه جمعی از اعضای شورای شهر به دیدار دبیر اجرایی تشکیلات خانه کارگر خراسان رضوی رفته بود در خصوص خدمات ارائه شده به کارگران شهرداری در چهار سال گذشته گفت: تغییرات ایجاد شده در بخش دریافتی کارگران شهرداری بسیار چشمگیر بوده و تلاش بسیاری در مجموعه مدیریت شهری داشتیم تا بتوانیم در راستای حمایت از جامعه کارگری شهرداری مشهد هرآنچه میتوانیم قوانین و مصوبه های حمایتی را در این حوزه مصوب ویا به اجرا برسانیم.

   وی افزود: تلاش بسیاری داشتیم تا حقوق کارگران از همه لحاظ به نحو کامل محاسبه و پرداخت شود. برای ما مهم بود که حقوقات کارگر به طور کامل در موضوعاتی مانند سنوات ، شب کاری، تعطیل کاری، جمعه کاری، بیمه و... به طور کامل محاسبه و پرداخت شود و مورد اجحاف قرار نگیرد.

   رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر مشهد توضیح داد: ما در پیمان‌های حوزه خدمات شهری که دربرگیرنده ۱۱ هزار نیروی شهرداری است کاملاً در سمت کارگر ایستادیم نه در سمت پیمانکار و نه در سمت شهرداری و امروز می‌توان گفت علاوه بر افزایش‌های قانون کار، افزایش‌های چشمگیر دیگری که سال‌ها معوق مانده بود از قبیل حق سنوات که پرداخت نشده یا سایر مباحث را به کارگران پرداخت کردیم.

   گندمی ادامه داد: در این دوره تاکید فراوانی داشتیم که در جزئیات، حقوق کارگران به درستی و کامل محاسبه شود و اگر یک یا دو ساعت از شیفت کاری کارگران نیز در ساعت شیفت شبانه قرار دارد حتماً با نرخ شب‌کاری لحاظ شود. این اقدامات سبب ایجاد رضایتمندی چشمگیری در بین کارگران شهرداری شده است.

   به گفته وی، شورا در سال گذشته موضوع بیمه تکمیلی را در دستور کار قرار داد و ما در اصلاح بودجه، بیمه تکمیلی حوزه کارگران خدمات شهری را پذیرفته و مقرر کردیم هزینه‌های آن به پیمان‌ها اضافه شود. هرچند که بار مالی زیادی برای بودجه شهرداری داشت اما علاوه بر این در خصوص کارگرانی که بازنشسته شده و از مجموعه جداشدند نیز این تعهد را پذیرفتیم.

   رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر مشهد خاطرنشان کرد: در سال ۹۸ مبلغ ۱۰ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان هزینه بیمه تکمیلی بازنشستگان را پرداخت کردیم که ۵۰ درصد آن مربوط به کارگران بازنشسته بود چراکه معتقدیم وقتی افراد به سن بالای ۵۰ سال رسیده و از مجموعه خارج می‌شوند نیاز بیشتری به تأمین هزینه‌های درمانی دارند.

   وی افزود: در سال گذشته ۸۵ هزار بسته معیشتی توسط شهرداری توزیع شد که بخش از آن به کارگران خانواده شهرداری و کارگرانی که با یک واسطه برای مدیریت شهری کار می کنند تقدیم شد. پیش از آغاز ماه مبارک رمضان نیز کارت هدیه معیشتی ۴۰۰ هزار تومانی ویژه کارگران ساختمانی و در هماهنگی با سازمان میادین تامین و پرداخت شد.

   گندمی ادامه داد: تا پیش از این شهرداری بابت کارگرانی که در استخدام پیمانکاران بودند رفاهیاتی تقبل نمی کرد اما از سال ۹۸ برای این گروه نیز ردیف رفاهیات از جمله عیدی، بسته‌های حمایتی و... برقرار شد. به عنوان مثال در سه ماهه چهارم سال ۹۹ مبلغ دو میلیون و ۲۰۰ هزار تومان پداخت رفاهیات به کارگران انجام شد که می‌تواند به عنوان اقدام مثبت شورای پنجم به شمار رود.

   وی افزود: ما معتقدیم اگر انتظار کارایی و کارآمدی کامل از نیروهای کاری خود داریم باید به هر شکل ممکن قدردان زحمات ایشان باشیم و شرایط را برای انجام کار با راندمان بالا فراهم کنید. اگر شهری تمیز داریم و در فضای سبز سرآمد است باید نیرویی که در این بخش زحمت می‌کشد دیده شود.

   رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر مشهد در خصوص افزایش حقوق و دستمزدهای سال جاری بیان کرد: هرچند بودجه ۱۴۰۰ با دست بالا بسته شده بود اما برای تامین حقوق کارگران بر مبنای افزایش‌های ابلاغی قانون کار در سال جاری منابع لازم تامین شد تا دست شهرداری در این زمینه باز باشد و بهانه‌ای برای کاهش در پرداخت حقوق کارگران وجود نداشته باشد. 

   تعداد بازدید: 81
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 988    بازدید کنندگان دیروز: 1822    کل بازدید ها : 6,920,006
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد