• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر : ۱۰۰۴
   تعداد بازدید: 124
   کد: 213091
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۲/۱۱
   نایب رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر مشهد:

   برنامه‌های حمایتی از کارگران در صورت استمرار موفق خواهد بود

   نایب رئیس کمیسیون خدمات شهری، بهداشت، سلامت و محیط زیست شورای شهر مشهد بر لزوم استمرار برنامه‌های حمایتی از کارگران و همراهی نهادهای مرتبط جهت موفقیت این طرح ها تاکید کرد.
   برنامه‌های حمایتی از کارگران در صورت استمرار موفق خواهد بود

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهد علیرضا شهریاری در جریان دیدار جمعی از اعضای شورای شهر با دبیر اجرایی خانه کارگر، تشکیلات خراسان رضوی به مناسبت روز کارگر گفت: امیدوارم که مجموعه خانه کارگر و همچنین مجموعه مدیریت شهری در برنامه‌ها و اقدامات خود مستمر و پایدار باشند. متاسفانه یکی از معضلات اجرایی در کشور ما آن است که اقدامات و کارها استمرار ندارد. موضوع «ایست کار»، طرحی بود که به شکلی دیگر در دوره سوم شورای شهر مشهد آغاز اما تداوم نیافت.

   وی ادامه داد: انتظار ما از تشکیلات خراسان رضوی خانه کارگر آن است که با هدف استمرار این برنامه حمایتی و ایجاد انضباط تشکیلاتی در جامعه کارگری نسبت به ایجاد بانک اطلاعاتی و توانمندسازی کارگران اقدام کند.

   به گفته عضو هیات رئیسه شورای شهر مشهد، اگر از توانمندی‌ها و تخصص‌های کارگران سرگذر و افرادی که به ایست کارهای شهرداری مراجعه می‌کنند یک بانک اطلاعاتی جامع به دست آید، شهروندانی که نیاز به کارگر روز مزد برای هر تخصص و کاری دارند می‌توانند به راحتی و به سرعت و با ضمانت کارگر خود را از طریق ایست کارها به کار بگیرند.

   شهریاری افزود: از تشکیلات خانه کارگر انتظار داریم به تداوم طرح ایست کار کمک کند چرا که طرح بسیار خوبی است و جلسات متعدد کارشناسی در این خصوص انجام شده است. در شان شهر امام مهربانی‌ها نیست که کارگران به شکل نامناسب و ترحم برانگیز در کنار خیابان منتظر کار باشند و بسیار به چشم می خورد در ساعاتی از شبانه روز نیز برخی با تابلو کارگر همچنان منتظر و چشم به راه کمک شهروندان هستند. اگر این شرایط اصلاح شده و این اقدامات تداوم یابد بهترین خدمت به جامعه کارگری خواهد بود. 

   تعداد بازدید: 124
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 874    بازدید کنندگان دیروز: 1822    کل بازدید ها : 6,919,892
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد