• پنج شنبه،11 آذر 1400
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر : ۱۰۰۴
   تعداد بازدید: 96
   کد: 212973
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۲/۰۵
   رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای شهر مشهد:

   اقدامات دفاتر توسعه محلات در مشهد موجب افتخار و امید است

   رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای شهر مشهد اقدامات فنی و مطالعاتی انجام شده توسط دفاتر توسعه محله در محلات هدف بازآفرینی را مناسب، امیدوارکننده و افتخارآمیز توصیف کرد.
   اقدامات دفاتر توسعه محلات در مشهد موجب افتخار و امید است

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهد، مسعود ریاضی در جلسه ارائه گزارش کار دفاتر توسعه محله در منطقه چهار شهرداری گفت: تاکنون کار علمی و فنی جالبی انجام و با نگاه دلسوزانه و باحضور مستقیم در محلات توسط دفاتر توسعه رده و شهید قربانی انجام شده که بسیار لذت بخش و سبب امیدواری فراوان است.

   وی افزود: دفاتر با نگاه علمی و دقیق، به نحو جالبی چالش ها و مشکلات محلات را از جنبه های گوناگون بررسی کرده اند اما افسوس داریم از اینکه چقدر کار برزمین مانده فراوان و فرصت باقی مانده برای خدمت اندک است.

   رئیس کمیته نظارتی شماره یک شورای شهر مشهد با بیان اینکه اتفاقات پیش آمده در دفاتر سبب تقویت مشارکت و حضور مردم شده است، افزود: چگالی برخی موضوعات در دفاتر باهم متفاوت بوده و جالب می شود که دفاتر از یکدیگر بیاموزند. به‌هرحال هنوز در آغاز کار هستیم و هنوز نسخه مشترکی برای تمام دفاتر پیچیده نشده که البته نکته مثبتی است چرا که اگر فعالیت دفاتر در یک نظام بروکراتیک محدود شود سبب محدودیت در بروز خلاقیت می شود اما دو دفتر فعال در منطقه 4 یکی در مبحث اجتماعی و یک در حوزه عمرانی تمرکز داشتند و مطالعات و تحقیقات خوبی انجام داده اند و مشکلات را در یک شبکه ارتباطی رصد و دسته بندی کرده اند.

   ریاضی ادامه داد: کار انجام شده در هردو دفتر خلاقانه بود و اگر ما دیکته کنیم که باید در یک مسیر خاص جلو بروند به چنین دستاوردهایی نمی رسیم. البته دفاتر از یکدیگر یاد می گیرند و هرچه جلوتر برویم اقدامات نظام و سامان بهتری می‌یابد.

   وی تاکید کرد: باید در شورا نیز پیگیری کنیم که مطالبات این حیطه پاسخ داده شود. در کمیسیون عمران تهیه و نصب تعداد مناسبی پل هوایی در مناطق پیرامونی تصویب شده که در سال جاری اجرایی خواهد شد.

   به گفته ریاضی همچنین کمبود سرانه فضای ورزشی در مناطق پیرامونی بسیار به چشم می آید و آزاردهنده است لذا لازم است شهرداری‌ها و دفاتر توسعه موقعیت‌های مناسب برای ایجاد فضاهای ورزشی را رصد کرده به شهرداری ارائه کنند. شهرداری نیز برای احداث چند مکان ورزشی در محلات پیرامونی و کم‌برخوردار آمادگی لازم را دارد.
     

   تعداد بازدید: 96
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 237    بازدید کنندگان دیروز: 2837    کل بازدید ها : 7,132,398
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد