• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 97
   کد: 212864
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۱/۲۹
   رئیس کمیسیون حقوقی شورای شهر مشهد در حاشیه بازدید از پروژه 45متری سردخانه:

   کمیسیون حقوقی موضوع تعهدات و تضامین قراردادی مهندسین مشاور را مورد بررسی قرار می‌دهد/شرکت‌های مشاور باید در قبال نظرات خود مسئولیت بپذیرند

   رئیس کمیسیون حقوقی شورای شهر مشهد گفت: بسنده کردن مشاور به صرف ارائه نظر و عدم پذیرش مسئولیت در قبال نظرات و مطالعات خود قابل توجیه نیست و لذا موضوع بررسی و در صورت لزوم بازنگری در قراردادهای مشاورین را در دستورکار کمیسیون حقوقی قرار می‌دهیم تا نقاط ضعف رفع شود.
   کمیسیون حقوقی موضوع تعهدات و تضامین قراردادی مهندسین مشاور را مورد بررسی قرار می دهد / شرکت های مشاور باید در قبال نظرات خود مسئولیت بپذیرند

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، سیدمحسن حسینی‌پویا در حاشیه بازدید اعضای کمیته نظارتی شماره 4 شورای شهر مشهد از پروژه 45 متری سردخانه، ضمن اشاره به معارض موجود در این پروژه، یعنی خط انتقال آب از سد دوستی، اظهارکرد: درخصوص قراردادهای مشاورین، نقطه ضعفی وجود دارد که بسیار مهم و حائز اهمیت نیز هست.

   وی در ادامه گفت: در پروژه های مرتبط با معابر عمومی، در موارد متعددی شاهد وجود معارضاتی هستیم که در مطالعات و پیش‌بینی‌های مشاورین دیده نشده و مورد غفلت قرار گرفته است.


   حسینی‌پویا با تاکید بر اینکه مشاور باید در ارائه نظرات و پیش‌بینی‌های خود تمام موضوعات و معارضات موجود در پروژه را، تمام و کمال بررسی و مشخص نماید، افزود: عدم قید شدن معارضات یا عدم تعیین دقیق مکان وقوع آنها، موجب دوباره کاری ها و تحمیل هزینه‌‎های مضاعف از حیث مالی و زمانی به شهرداری می‌شود که به تبع آن، شهر متضرر خواهد شد.


   وی خاطرنشان کرد: قراردادهای مشاورین باید بررسی قرار گیرد و در صورت لزوم بازنگری شود؛ به نحوی که شرکت مشاور در قبال نظرات خود مسئول باشد و تضامین لازم نیز از آنها اخذ شود.


   رئیس کمیسیون حقوقی شورای شهر مشهد با بیان اینکه بسنده کردن مشاور به صرف ارائه نظر و عدم پذیرش مسئولیت قابل توجیه نیست، گفت: موضوع بازنگری در قراردادهای مشاورین را در دستورکار کمیسیون حقوقی قرار می‌دهیم تا نقاط ضعف احتمالی رفع شود.


   حسینی‌پویا افزود: تاکنون در پروژه‌های مختلفی همچون تقاطع چهارسطحی آزادگان، پارکینگ آزادی، معبر 45 متری سردخانه و برخی موارد دیگر، پروژه های شهرداری به دلیل عدم دقت نظرات مشاورین با مشکل مواجه شده است و باید بر مبنای این تجارب، قراردادهای مشاورین مجدداً بررسی شود.


   وی همچنین تاکید کرد: شهرداری باید سوابق مشاورین را درنظر گیرد و در قراردادهای بعدی آنها را لحاظ کند تا در صورت لزوم، از انعقاد قراردادهای بعدی با مشاورانی که مسئولیت پذیر نیستند، خودداری شود. 

   تعداد بازدید: 97
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 2117    بازدید کنندگان دیروز: 2150    کل بازدید ها : 6,935,996
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد