• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر : 1004
   تعداد بازدید: 60
   کد: 212495
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۱/۰۷
   رئیس کمیسیون اقتصادی شورای شهر مشهد در بازدید از ایستگاه‌های استقبال از زائر:

   ایستگاه جامع استقبال از زائران مشهد الرضا(ع) درحال احداث است

   رئیس کمیسیون اقتصادی، سرمایه ‌گذاری و مشارکت‌های شورای اسلامی شهر مشهد از روند اجرایی پروژه ایستگاه جامع استقبال از زائران مشهد الرضا(ع) با اعتبار ۳۰ میلیارد تومان خبر داد.
   ایستگاه جامع استقبال از زائران مشهد الرضا(ع) در حال احداث است

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهد، محمدحسین ودیعی با اعلام اینکه این ایستگاه با وسعت وامکانات زیاد در حاشیه بزرگراه ورودی مشهد از سمت آزادراه شهید شوشتری در حال احداث است، گفت: ایستگاه‌های استقبال از زائر کاربردهای متعددی داشته و معاونت گردشگری سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد هر ساله با هدف خوشامدگویی به زائران و ارائه خدمات به ایشان نسبت به برپایی این ایستگاهها درایام نوروز و تابستان اقدام می نماید. در سال جاری و با توجه به استمرار وضعیت کرونا ایستگاه‌های استقبال از زائران شهرداری مشهد هنوز به طورکامل مورد استفاده قرار نگرفته است. ایستگاه جامع استقبال از مسافران و گردشگران با درنظر گرفتن همه نیازهای زائرین و گردشگران در بدو ورود تبدیل به ایستگاهی بسیار فاخر و در خور شأن مشهدالرضا خواهد بود.

   وی ادامه داد: یکی از اصلی‌ترین نیازهای زائران در ورودی شهر مشهد اطلاعات در مورد مسیرها، اماکن زیارتی، اقامتی و تفریحی و همچنین واحدهای خدماتی است. به ویژه زائرینی که برای بار اول به مشهد سفر کرده‌اند.

   رئیس کمیسیون اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شورای شهر مشهد ادامه داد: باید بر اساس فرهنگ میزبانی و تکریم زائران علی ابن موسی الرضا(ع) این گونه نیازهای اطلاعاتی و خدماتی را تامین کنیم. در این حوزه با اجرای برنامه‌های متعددی از جمله طراحی و توزیع بروشورها، بیل بردها، استقرار ایستگاه‌های راهنمای زائر و گردشگر در سطح شهر اقدامات سرمایه ث‌گذاری بسیار خوبی انجام شده. علاوه بر این مرکز اطلاعات تلفنی ۳۱۳۵ مدیریت زائر و گردشگر شهرداری نیز همواره به صورت زنده و مستقیم به زبان ث‌های مختلف آماده اطلاع رسانی و پاسخ به سوالات مسافران هستند.

   ودیعی ادامه داد: بخشی که به طور ویژه در ایام نوروز ۱۴۰۰ به ایستگاه های استقبال از زائر اضافه شده بخش تست سلامت و ارائه اطلاعات در موردوضعیت جسمی مسافران در باره کوید ۱۹ و همچنین توزیع بسته‌های بهداشتی برای مقابله با آن است.

   به گفته وی، خدمات دیگری نیز که می‌تواند برای کارایی بیشتر ایستگاه‌های استقبال ارایه شود امور خدماتی، سرگرمی برای کودک و نوجوان و امکانات تفریحی، غذا و خوراکی و یا خدمات حمل و نقل درون شهری و توقف خودرو مسافران در توقفگاهای ورودی شهر است. که درحد امکان به ایستگاه جامع در حال احداث اضافه خواهد شد.

   وی خاطر نشان کرد: از نظر بنده و در نگاه کلی گام‌های بسیار خوبی توسط مدیریت شهری مشهد در این حوزه برداشت شده و با وجود اینکه با وضعیت مطلوب فاصله داریم اما اقدامات به ثمر رسیده می تواند کمک بسیار مطلوبی برای زائران و گردشگران تازه وارد به شهر مشهد فراهم کند.

    

   کلید واژه ها: شورای شهر - ودیعی - مشهد -
   تعداد بازدید: 60
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 964    بازدید کنندگان دیروز: 1822    کل بازدید ها : 6,919,982
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد