• دوشنبه،23 فروردین 1400
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 39
   کد: 212078
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۱۲/۲۲
   رئیس کمیسیون ایثارگران شورای شهر مشهد در حاشیه غبارروبی مزار شهدا:

   شهدا از نفس افتادند تا ملت ما از نفس نیفتد/ ترویج فرهنگ شهادت و ایثارگری و تکریم مقام شهدا و ایثارگران از رویکردهای شاخص کمیسیون ایثارگران شوراست

   رئیس کمیسیون ایثارگران شورای شهر مشهد گفت: ۲۲ اسفندماه، فرصتی برای ادای احترام و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر است؛ آنان که از نفس افتادند تا ما از نفس نیفتیم، آنان که قامتشان خم شد تا قامت ما راست بماند و کشورمان سرافراز.
   شهدا از نفس افتادند تا ملت ما از نفس نیفتد/ ترویج فرهنگ شهادت و ایثارگری و تکریم مقام شهدا و ایثار گران از رویکردهای شاخص کمیسیون ایثارگران شوراست

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، محمدحسین ودیعی در حاشیه غبارروبی مزار شهدا در آرامگاه بهشت رضا(ع) که به مناسبت روز بزرگداشت شهدا انجام شد، اظهارکرد: ۲۲ اسفندماه هر سال، فرصتی برای ادای احترام و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر است؛ آنان که از نفس افتادند تا ما از نفس نیفتیم، آنان که قامتشان خم شد تا قامت ما راست بماند و کشورمان سرافراز.

   وی در ادامه گفت: تمام قد به احترام یکایک این عزیزان میایستیم و به روان پاک شهدای انقلاب اسلامی و هشت سال جنگ تحمیلی درود میفرستیم.

   ودیعی با بیان اینکه کمیسیون ایثارگران شورای شهر مشهد از ابتدای فعالیت شورای پنجم، تکریم و بزرگداشت مقام شهدا و ایثارگران و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و رشادت را به عنوان یکی از اصلی‌ترین راهبردها و رسالت‌های خود تعریف کرده است، افزود: در همین راستا، اقدامات مختلفی توسط کمیسیون ویژه ایثارگران و اعضای شورای شهر که اکثریت آنان از ایثارگران هستند انجام شده است.

   وی افزود: از جمله آنها میتوان به نامگذاری صدها معبر و کوچه و میدان به نام شهدای عزیز، دیدار با خانواده‌های معزز شاهد و ایثارگر در مناسبت‌های مختلف و حضور در گلزار شهدای آرامستان‌های مختلف همچون حرم مطهر رضوی، آرامگاه خواجه ربیع، آرامگاه خواجه اباصلت و ... در ایام خاص و روزهای آغاز سال نو اشاره کرد؛ همچنین برای تسهیل امور جانبازان عزیز و خانواده های معزز شاهد هم در قالب مصوبات شورا و هم در ساخت. تکمیل و بهسازی آسایشگاه و محل سکونت جانبازان و همچنین برای ایاب و ذهاب این عزیزان میلیاردها تومان سرمایه‌گذاری انجام شده و معافیت هایی نیز در برخی از مجوزها در نظر گرفته شده است.

   رئیس کمیسیون ایثارگران شورای شهر مشهد با تاکید بر اینکه گرامیداشت و ارج نهادن مقام شامخ شهدا و ایثارگران نباید به روز خاص و نهاد خاص محدود شود،و وظیفه‌‍ای به دوش همه مسئولان نظام است، تصریح کرد: همه ما باید در جهت زنده نگاه داشتن خاطرات و ترویج فرهنگ ایثارگری‌ و رشادت‌ها و جانفشانی‌های رزمندگان و ایثارگران، بویژه شهدا گام برداریم چراکه آنها ارزشمندترین کالای هستی، یعنی جان خود را در طبق اخلاص گذاشتند و برای حفظ و بقای کشور و نظام آن را فدا کردند تا امروز ما در آرامش و امنیت زندگی کنیم.

   ودیعی در پایان گفت: به روح پرفتوح یکایک شهدا درود میفرستیم؛ آنان که رفتند که بمانند و نظام و کشور بماند. انها زنده وجاودان هستند و این ما هستیم که زمان ما را با خود برده است و آنان در نزد پرودگار زنده‌ هستند و روزی می‌خورند.

   تعداد بازدید: 39
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   امتیاز کسب شده در ارزیابی:
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 1167    بازدید کنندگان دیروز: 2072    کل بازدید ها : 6,432,638
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد