• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 60
   کد: 211738
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳
   عضو شورای شهر مشهد در مراسم درختکاری منطقه 10 و 12:

   ترویج فرهنگ درختکاری به یک هفته مشخص محدود نشود

   عضو شورای شهر مشهد گفت: درختکاری نباید تنها به یک هفته مشخص محدود شود چراکه کاشت درخت و توسعه فضای سبز، نیازی برای همه زمان‌هاست و برهمین اساس، پیوسته شورای پنجم و مدیریت شهری در این دوره توسعه فضاهای سبز را مدنظر داشته است.
   ترویج فرهنگ درختکاری به یک هفته مشخص محدود نشود

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی مشهدمقدس، مجتبی بهاروند در مراسم درختکاری مناطق 10 و 12 شهرداری مشهد با گرامیداشت 15 تا 22 اسفندماه، هفته درختکاری، اظهارکرد: کاشت درخت، فرهنگ و رسمی سنتی ایرانیان است که از دیرباز نسل به نسل چرخیده و امروز ما میراث‌دار آن هستیم.

   وی با تاکید بر اینکه درختکاری نباید تنها به یک هفته مشخص محدود شود، گفت: کاشت درخت و توسعه فضای سبز، نیازی برای همه زمان‌هاست؛ بررسی‌ها نشان می‌دهد که یک درخت می‌ تواند به طور متوسط حدود 200 کیلوگرم گرد و غبار را در طی یک سال جذب کند، همچنین یک عرصه درختکاری شده به مساحت 1000 مترمربع روزانه اکسیژن لازم برای چهار نفر را تولید می ‌کند و در یک محیط شهری، یک درخت 30 ساله به طور متوسط در هر سال 4/9 کیلوگرم کربن را ذخیره می‌کند.

   بهاروند در ادامه تشریح اهمیت کاشت درخت و توسعه فضای سبز، افزود: درختان علاوه بر لطافت هوا باعث کاهش آلودگی صدا می شوند به این معنا که صدای عبور و مرور اتومبیل ‌ها در خیابان ‌ها می‌ تواند توسط درختان کاهش یابد و آنها چون حفاظی در برابر تشعشعات ماوراء بنفش بوده هوا در زیر درختان در روز خنک‌تر و در شب گرم‌‌تر شود.

   عضو شورای شهر مشهد با اشاره به عزم جدی مدیریت شهری در دوره شورای پنجم برای توسعه فضای سبز، تصریح کرد: یکی از نکات مهم در بحث توسعه فضای سبز، موضوع تامین آب مورد نیاز برای آبیاری است که خوشبختانه با ایجاد تصفیه‌خانه‌های محلی و شبکه جداسازی آب شرب از آب خام گام های تاثیرگذاری در این جهت برداشته شده است.

   تعداد بازدید: 60
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 1736    بازدید کنندگان دیروز: 4065    کل بازدید ها : 7,323,683
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد