• دوشنبه،18 اسفند 1399
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 75
   کد: 211399
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
   رئیس هیات مدیره کانون وکلا استان خراسان رضوی در یکصد و بیست‌ودومین جلسه علنی شورای شهر:

   اقدامات شورای پنجم در مباحث حقوقی بی‌نظیر بوده است

   رئیس هیات مدیره کانون وکلا استان خراسان رضوی گفت: با بیان اینکه در همین دوره شاهد اقدامات بی‌نظیری در مباحث حقوقی از سوی شورای شهر و شهرداری بودیم که بعضی از آنها به الگویی برای سایر شهرهای کشور تبدیل شده است، تصریح کرد: از جمله این موضوعات می‌توان به شهر ترمیمی اشاره داشت و تشکیل کمیسیون حقوقی نیز در شورای پنجم نشان از توجه آنها به مباحث حقوقی دارد.
   اقدامات شورای پنجم در مباحث حقوقی بی‌نظیر بوده است

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، مجتبی زاهدیان، رئیس هیات مدیره کانون وکلا استان خراسان رضوی که به مناسبت روز وکیل مدافع در یکصد و بیست و دومین جلسه علنی شورای شهر مشهد حضور یافته بود، اظهارکرد: براساس اصل 35 قانون اساسی، حق داشتن وکیل به عنوان یکی از حقوق ملت به رسمیت شناخته شده است.

   وی در ادامه گفت: اگر به شان تاسیس دادگستری توجه کنیم، این نهاد شکل گرفت تا مانع از انتقام‌های خصوصی و شخصی شود و مردم برای احقاق حقوق خود به این مجموعه مراجعه کنند؛ لازمه تحقق این موضوع، بهره‌گیری از وکیل دادگستری است.

   زاهدیان خاطرنشان کرد: اگر وکیل اهمیت دارد، علتش با اهمیت بودن حقوق مردم است؛ جوهره و ذات «وکالت و وکیل» استقلال است. یعنی وکیل باید بدون وابستگی به حاکمیت با صراحت در راستای احقاق حقوق مردم و تحقق عدالت ورود کند.

   رئیس هیات مدیره کانون وکلاء استان خراسان رضوی با بیان اینکه کانون وکلاء قدیمی‌ترین نهاد مدنی است و کانون خراسان با بهره‌گیری از 3 هزار وکیل، از ظرفیت عظیم علمی و حرفه‌ای برای ارائه خدمات برخوردار است، افزود: این مجموعه پیوسته در تعامل با مجلس و دولت بوده و خدمات رایگانی را ویژه مددجویان کمیته امداد امام‌خمینی(ره) و بهزیستی ارائه نموده است.

   زاهدیان در ادامه گفت: اعضای شورای شهر، نمایندگان ملت و مجری حقوق آنها هستند؛ وظایف متعددی در بحث تحقق عدالت اجتماعی مطرح بوده و لذا می‌طلبد که تعامل تنگاتنگی بین مدیریت شهری و کانون وکلاء شکل گیرد.

   وی تشکیل کمیسیون حقوقی در شورای پنجم را از ابتکارات این دوره دانست که نشان از توجه آنها به مباحث حقوقی است.

   زاهدیان با بیان اینکه در همین دوره شاهد اقدامات بی‌نظیری در مباحث حقوقی از سوی شورای شهر و شهرداری بودیم که بعضی از آنها به الگویی برای سایر شهرهای کشور تبدیل شده است، تصریح کرد: از جمله این موضوعات می‌توان به شهر ترمیمی اشاره داشت.

   وی در ادامه افزود: اهمیت مباحث حقوقی در مدیریت شهری، بویژه در زمینه‌هایی چون تصویب مصوبات و تهیه طرح‌ها و لوایح برهمگان روشن است.

   رئیس هیات مدیره کانون وکلاء استان خراسان رضوی با بیان اینکه بهره‌گیری از ظرفیت وکلاء موجب کاهش هزینه‌های مردم می‌شود، گفت: مدیریت شهری باید شهروندان را نسبت به مشاوره حقوقی با وکلاء تشویق کند و بسترسازی فرهنگی را به بهترین شکل انجام دهد.

   زاهدیان با تقدیر از اکران تصاویر مفاخر شهری در مناسبت‌های مختلف تصریح کرد: امیدواریم چنین تمهیدی ویژه وکلاء نیز اندیشیده شود.

   درخواست نامگذاری معبر و خیابانی در شهر به نام «وکیل» دیگر درخواستی بود که زاهدیان در سخنرانی خود مطرح کرد.

   تعداد بازدید: 75
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 90    بازدید کنندگان دیروز: 2353    کل بازدید ها : 6,353,892
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد