• دوشنبه،18 اسفند 1399
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 49
   کد: 211328
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳
   نایب رئیس کمیسیون اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شورای شهر مشهد:

   برخی برای منطقه ثامن صرفا شعار دادند ولی شورای پنجم عمل کرد/ مشاور طرح تفصیلی با دور زدن شورای شهر کار خود را پیش برد

   نایب رئیس کمیسیون اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شورای شهر مشهد گفت: واقعیت‌های موجود در طرح تفصیلی بافت پیرامونی حرم مطهر رضوی نادیده گرفته شده و مشاور، مدیریت شهری را، به‌عنوان مجری طرح نامحرم تلقی کرده است؛ البته تهیه‌کنندگان طرح تفصیلی این بافت هم تاکنون طرحی در این مقیاس و با این ویژگی آماده نکرده‌اند.
   برخی برای منطقه ثامن صرفا شعار دادند ولی شورای پنجم عمل کرد/ مشاور طرح تفصیلی با دور زدن شورای شهر کار خود را پیش برد

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، احمد نوروزی با بیان اینکه حفظ ساکنان بومی و مالکان در بافت پیرامونی حرم مطهر رضوی، یکی از مسائلی است که در بازنگری طرح مطرح می‌شود، اظهارکرد: این مهم، موضوعی است که شورای پنجم از ابتدای فعالیت خود پیوسته به آن توجه داشته و براساس آن، از تعریف پروژه‌های بزرگ خودداری کرده است تا بیشتر روی بسترسازی برای بازسازی و نوسازی منازل و املاک مردمی بافت تمرکز شود.

   وی در ادامه گفت: مدیریت شهری در این دوره پیوسته سعی داشته تا با اعطای معوض برای افرادی که املاک آنها در مسیر و معابر و پروژه‌های بزرگ واقع شده است، آنها را در بافت حفظ کند.

   نوروزی با بیان اینکه 5 دفتر تسهیلگری برای حفظ ساکنان بومی در 7 محله بافت پیرامون حرم مطهر مستقر شدند و وظیفه آنها گفتگو با مردم و تشویق و توجیه آنها برای نوسازی و تجمیع املاک است، افزود: برخی افراد صرفا شعار می‌دهند ولی مدیریت شهری برخاسته از شورای پنجم در عرصه عمل گام برداشته است.

   نایب رئیس کمیسیون اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شورای شهر مشهد خاطرنشان کرد: در فرآیند تهیه و تصویب طرح تفصیلی جدید بافت پیرامونی حرم مطهر رضوی شاهد فضایی پرابهام هستیم، به نحوی که فایل GIS طرح که قابلیت کنترل و بررسی بهری ایجاد می‌کند، هنوز تحویل شورا و شهرداری مشهد نشده است؛ مدیریت شهری که مجری طرح بوده و باید براساس طرح به مردم پاسخگویی کند، نامحرم تلقی شده که اقدامی عجیب در بحث تهیه طرح‌های تفصیلی است.

   نوروزی افزود: البته تهیه‌کنندگان طرح تفصیلی این بافت تاکنون طرحی در این مقیاس و با این ویژگی‌ها آماده نکرده‌اند؛ به همین دلیل برای طی کردن فرآیندهای قانونی سعی کردند که با فشار از مراجع مختلف و دور زدن شورای شهر کار خود را پیش ببرند؛ بدون آن که تراز مالی ارائه و حقوق مکتسبه مردم هم هنوز تعیین تکلیف نشده است.

   وی با بیان اینکه واقعیت‌های موجود در طرح تفصیلی جدید نادیده گرفته شده و بدون شک در آینده اجرا، طرح را دچار مشکل خواهد نمود، گفت: شورای پنجم پیوسته بازنگری طرح را ضروری دانسته ولی تاکید می‌کنیم که باید واقعیت‌ها و حقوق مکتسبه را مدنظر قرار داد و اگر تصمیم به تغییراتی برای اجراء طرح می‌گیرند باید پاسخگوی هزینه‌ها و تبعات اجتماعی تصمیم خود باشند.

   تعداد بازدید: 49
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 94    بازدید کنندگان دیروز: 2353    کل بازدید ها : 6,353,896
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد