• دوشنبه،18 اسفند 1399
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 59
   کد: 211251
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۱۲/۰۱
   رئیس کمیسیون ویژه ایثارگران شورای شهر مشهد در دیدار با جانباز ۷۰ درصد جنگ تحمیلی:

   حمایت از ایثارگران مقوله‌ای بین بخشی است/ ارزش‌های دفاع مقدس و ایثار جانبازان باید برای نسل جوان تبیین شود

   رئیس کمیسیون ویژه ایثارگران شورای شهر مشهد گفت: میانگین سن رزمندگان دوران جنگ ۲۳ سال بوده واگر متوسط دوره دفاع مقدس را سال ۶۳ فرض کنیم اکنون ایثارگران آن ایام بطور متوسط حدود ۶۰ سال سن دارند؛ باید از طریق گفتگو با آنها و با استفاده از تاریخ شفاهی در مسیر حفظ و نشر ارزش‌ها گام برداشته و آن را به نسل جوان منتقل کرد.
   حمایت از ایثارگران مقوله‌ای بین بخشی است/ ارزش‌های دفاع مقدس و ایثار جانبازان باید برای نسل جوان تبیین شود

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، محمدحسین ودیعی در دیدار با جانباز ۷۰ درصد، "محمد کاملان استادی" با بیان اینکه اگر چه ارزشها و جان فشانی های جانبازان و خانواده مغزی آنه با هیچ ارزشی قابل جبران نیست ولی کمیسیون ویژه ایثارگران شورای شهر مشهد و شورای پنجم شهر سعی کرده تا قوانین و مقررات حمایتی در حوزه مدیریت شهری برای ایثارگران و جانبازان و شهدا را تعریف و مصوب کند، گفت: این رویکرد حمایتی به سمت و سوی تصویب مشوق‌ها و تسهیلات برای مجوزهای ساختمانی و رفاهی شهری و تکریم مقام این عزیزان رفته است.

   ودیعی در ادامه اظهارکرد: متولی اصلی ایثارگران، بنیاد شهید و امور ایثارگران است ولی این موضوع را مقوله‌ای بین‌بخشی می‌دانیم و وهمه دستگاه‌های اجرای بویژه سازمانهای خدمت‌رسان باید در جهت رفع مشکلات همراهی لازم را داشته باشند.

   وی با بیان اینکه جانبازان گرانقدر ما سال‌های سال رنج و درد را تحمل کردند به نحوی که این دشواریها و سختی و صبوری را با هیچ جایگزینی نمی‌توان ارزش‌گذاری و قیاس کرد، افزود: درد ورنجی که جانبازان متحمل شده ومی‌شوند، دردی توصیف ناپذیر است؛ اگر امروز آرامش و آسایش داریم، ثمره فداکاری جانبازان و ایثارگرانی است که مشابه آقای کاملان ۳۶ سال بعد از مجروحیت آسایش خود و خانواده را به جامعه اهدا کرده‌اند.

   ودیعی در ادامه به تشریح برخی مصوبات حمایتی شورای شهر ومدیریت شهری ویژه جانبازان و ایثارگران پرداخت و تصریح کرد: از جمله آنها می‌توان به تخصیص سفررایگان با قطارشهری و اتوبوس، معافیت وتخفیف در پارک‌های حاشیه‌ای و روزبازارها، معافیت بخشی از بهای مجوزهای ساختمانی،ساخت و تجهیز آسایشگاه جانبازان قطع نخاعی و مرکز توانبخشی جانبازان اعصاب و روان و ... اشاره داشت.

   رئیس کمیسیون ویژه ایثارگران شورای شهر مشهد با تاکید بر لزوم حفظ ارزش‌هایی که شهدا و جانبازان در راه آنها جانشان رادر معرض خطر قرار دادند، گفت: میانگین سن رزمندگان دوران جنگ ۲۳ سال بوده و اکنون حدود۶۰ سال سن دارند؛ باید از طریق نشست و گفتگو با آنها و از طریق تاریخ شفاهی در مسیر حفظ و نشر ارزش‌ها گام برداشت و آن را به نسل جوان امروز و اینده منتقل کرد. 

   ودیعی در واکنش به برخی دغدغه‌های مطرح شده از سوی جانباز عزیز، تصریح کرد: این عزیزان به هیچ وجه نباید مشکلی برای دریافت تسهیلات درمانی داشته باشند و تحت هیچ شرایطی این موضوع قابل پذیرش نیست.

   کاملان، جانباز سرافراز دوران ۸ سال جنگ تحمیلی ضمن تقدیر و تشکر از حمایت‌های شهرداری و شورای شهر مشهد، گفت: حمایت و کاری که شهرداری در حق من انجام داد، بنیاد شهید و امور ایثارگران در مدت ۳۵ ساله نکرده است.

   وی افزود: این لطف بزرگ را هیچوقت فراموش نخواهم کرد و از شهردار مشهد و شورای اسلامی شهرمشهد صمیمانه تشکر می‌کنم. 

   تعداد بازدید: 59
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 133    بازدید کنندگان دیروز: 2353    کل بازدید ها : 6,353,935
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد