• چهارشنبه،28 اردیبهشت 1401
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 117
   کد: 211001
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۱۱/۲۴
   رئیس کمیسیون مناطق پیرامونی و کم‌برخوردار شورای شهر مشهد در حاشیه بازدید از پروژه بوم‌پارک کشف‌رود:

   بوم‌پارک کشف‌رود، پروژه‌ای زیست‌محیطی، اجتماعی و فرهنگی و اقتصادی است

   رئیس کمیسیون مناطق پیرامونی و کم‌برخوردار شورای شهر مشهد گفت: بوم‌پارک کشف‌رود در کنار دنبال کردن اهداف زیست‌محیطی، در برخی نقاط به دلیل همجواری با بافت مسکونی، پروژه‌ای اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی نیز تلقی می‌شود که نقش بسزایی در توانمندسای مناطق دارد.
   بوم‌پارک کشف‌رود، پروژه‌ای زیست‌محیطی، اجتماعی و فرهنگی و اقتصادی است

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، رمضانعلی فیضی در حاشیه بازدید از پروژه بوم‌پارک کشف‌رود با بیان اینکه این پروژه در ادامه نگاه عدالت‌محور، توسعه متوازن و نگاه علمی و منطقی شورای پنجم به تمامی قسمت‌های شهر و تمامی ابعاد، در دستورکار مدیریت شهری قرار گرفته است، اظهارکرد: شهر مشهد از منظر طبیعی دارای دو ظرفیت است؛ در قسمت جنوب، کوه‌پارک و در قسمت شمال هم کشف‌رود.

   فیضی با بیان اینکه پروژه کوه‌پارک خوشبختانه با شتاب و قدرت خوبی پیش رفته و اتفاقات خوبی هم در آن شاهد هستیم، گفت: شورای پنجم از ابتدای فعالیت خود دغدغه ساماندهی کشف‌رود را داشت؛ در گذشته اقداماتی انجام شده بود ولی حجم کارهای انجام شده کافی نبود.

   وی در ادامه افزود: با پیگیری‌های مدیریت شهری در این دوره و عزم شورای پنجم، پروژه ساماندهی و مهندسی بستر کشف‌رود چندماهی است که آغاز شده و عملیات اجرایی آن شتابان درحال پیگیری است؛ امیدواریم عملیات اجرایی 35 کیلومتر از طول کشف‌رود که ساماندهی آن به‌عهده مدیریت شهری است، ظرف ۹ تا ۱۰ به اتمام برسد.

   رئیس کمیسیون مناطق پیرامونی و کم‌برخوردار شورای شهر مشهد با بیان اینکه پس از مهندسی رودخانه کشف‌رود و ایجاد بستر فعال، عملیات کاشت درخت در دوطرف بستر فعال و ایجاد دیوارها به شکل خاکریز به منظور هدایت و پاسخگویی جریان آبی را خواهیم داشت، تصریح کرد: کمیسیون مناطق پیرامونی و کم‌برخوردار شورای شهر مشهد از ابتدای دوره تعریف کردن اکوپارک طبیعی کشف‌رود را پیگیری کرد؛ اگرچه در نگاه کلی، ساماندهی کشف‌رود، پروژه‌ای زیست‌محیطی است ولی در برخی مناطق به‌علت همجواری کشف‌رود با بافت‌های مسکونی، در مناطق پیرامونی شهر مشهد، پروژه‌ای اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، توانمندساز مناطق و کمک‌کننده به بازپیرایی مناطق است.

   فیضی گفت: بسیار خرسندیم که این پروژه با شتاب درحال انجام است و بدون شک با ایجاد فضای سبز مناسب و درختکاری‌های طرفین، محیط بسیار بهتری برای مردم، بویژه ساکنان محدوده فراهم خواهد آورد.
    

   تعداد بازدید: 117
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 2476    بازدید کنندگان دیروز: 3912    کل بازدید ها : 7,645,885
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد