• پنج شنبه،11 آذر 1400
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 97
   کد: 210878
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۱۱/۱۹
   رئیس کمیسیون عمران، حمل‌‎ونقل و ترافیک شورای شهر مشهد در بازدید از محله رسالت:

   کمبود سرانه‌های خدماتی و مشکلات عمرانی و ترافیکی حاشیه شهر، ثمره ساخت‌وسازهای فاقد اصول شهرسازی است

   رئیس کمیسیون عمران، حمل‌‎ونقل و ترافیک شورای شهر مشهد در بازدید از محله رسالت گفت: بخش عمده بافت محلات مناطق کم‌برخوردار شهر مشهد به صورت غیراصولی شکل گرفته و برمبنای اصول شهرسازی توسعه پیدا نکرده است و لذا شاهد کمبود سرانه‌های خدماتی و مشکلات عمرانی، ترافیکی و زیرساختی در این نقاط از شهر هستیم.
   کمبود سرانه‌های خدماتی و مشکلات عمرانی و ترافیکی حاشیه شهر، ثمره ساخت‌وسازهای فاقد اصول شهرسازی است

    

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، سیدمسعود ریاضی در حاشیه بازدید از محله رسالت، با بیان اینکه یکی از پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های خوبی که در سطح محلات باید از آن به بهترین شکل بهره گرفت و استفاده کرد، شوراهای اجتماعی محلات هستند، اظهارکرد: شوراهای محلات خیلی بهتر از مسئولین نسبت به مشکلات محلات آشنایی دارند و با تعصب و جدیت بیشتری مطالبه‌گری می‌کنند.

   وی در ادامه گفت: امروز هم در همین راستا، بازدیدی از محله رسالت در منطقه 3 شهرداری مشهد داشتیم؛ محله‌ای که با معضلات ترافیکی و عمرانی روبروست و قرار شد، ضمن مذاکره با شهردار منطقه، درخصوص آنها برنامه‌ریزی مناسب صورت گیرد چراکه نارضایتی شهروندان را به همراه دارد.

   ریاضی با بیان اینکه بخش عمده بافت محلات مناطق کم‌برخوردار شهر مشهد به صورت غیراصولی شکل گرفته و برمبنای اصول شهرسازی توسعه پیدا نکرده است، افزود: محله رسالت مشکلات جدی در بحث ترافیک، دفع آب‌های سطحی و سرانه‌های خدماتی چون فضای سبز دارد و ساکنان آن از حیث اوقات فراغت در مضیقه هستند.

   رئیس کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای شهر مشهد با بیان اینکه ساماندهی چنین فضا و بافتی از دو طریق یعنی تخریب و نوسازی و یا راهکارهای موضعی می‌تواند انجام شود، تصریح کرد: تخریب و نوسازی، اقدامی بسیار پرهزینه و ازسوی دیگر زمان‌بر بوده که سرانجام هم طرح موردنظر محقق نمی‌شود پس باید به سمت شناسایی و بهره‌گیری از راهکارهای موضعی حرکت کنیم و مسائل و مشکلات به صورت وضعی رصد شوند. 

   تعداد بازدید: 97
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 501    بازدید کنندگان دیروز: 2837    کل بازدید ها : 7,132,662
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد